Bunları Yaparak Mükemmel Yuvarlak Dolgun ve Dik Kalçalara Sahip Olun

Herkes biçimli bir kalça ve güzel sıkı bacaklar ister.  Kadın ve erkek fark etmez, estetik kaygısı taşıyan herkes vücuduna şekil vermeyi ister.  Günümüz dünyasında dış güzellik şüphesiz iş ve sosyal yaşamda  çok önem arz ediyor. İyi bir vücuda sahip olmak kişileri mutlu ediyor.

Poponuzu  yağlardan kurtarmak ve dikleştirmek istiyorsanız öncelikle beslenme şeklinizde değişiklikler yapmalısınız. Ardından düzenli aktivite yada spor tercih edebilirsiniz.  Ve hatta dans etmenizi şiddetle öneririz.

Fazla yağınız yok ise ve sadece poponuzu dikleştimek istiyorsanız yapmanız gereken egzersiz için hergün 5 dakikanızı  ayırmak. Günde sadece 5 dakika nedir ki? Isınma dışında sadece 5 dakika yapacağınız egzersiz kalkık bir popo ve sıkı bacaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.  Kalça kaldırma egzersizlerini yapmak ilk birkaç gün zor gelebilir ancak alıştıktan sonra hiçte zor olmadığını göreceksiniz.  Günden güne değişen fiziğiniz motivasyonunuzu artıracaktır.

Farklı çömelme hareketleri ile uygun kaslarınızı çalıştırarak harika bir fiziğe kavuşabilirsiniz.  Pantalon ve  şortlarınızın üzerinizde nasıl duracağına inanamayacaksınız.  Çömelme veya pilates hareketleri dediğimiz birkaç hareketi hergün sadece 5 dakika yaparak mucizeye tanıklık edin.  Yapacağımız hareketler aynı anda vücuttaki birçok  kası çalıştırdığı için bacak, kalça, karın ve bel başta olmak üzere sırt kaslarını dahi çalıştırır.

Bu hareketler yuvarlak, kalkık ve  büyük bir popo isteyenler için olduğu kadar  sağlıklı uyluk yapısı içinde yapılabilir.   Herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan sadece çömelme hareketi ile mümkün.

Vücudunuzun şekle girmesi ve sıkılaşması için yapacağınız hareketler ayrıca günden güne sizin daha sağlıklı hissetmenize de olanak sağlayacak. Şimdi biraz hareketleri nasıl yapacağımızı öğrenelim.

Çömelme Hareketi

Kalça kaldırma için en faydalı harekettir.  Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kafanız ileri bakar şekilde dik durmalı ve eğilirken kalça olabildiğince geriye gitmeli. Sanki sandalyeye oturuyorsunuz, bir sandalye hayal edebilirsiniz.  çömeldiğinizde dizler ayak parmaklarının önüne geçmeyecek şekilde konumlandırın.

Tek Bacakla Çömelme Hareketi

Bu hareketi yapmak için vücudu önceden ısıtmak gerekir çünkü tüm ağırlık bacakta olacağından kondüsyon gerekebilir.   Eller birbirine paralel ve ileri doğru uzanırsa eğilip kalkarken bize güç verebilir. İstersen eğilip kalkarken boştaki bacağı öne uzatabilirsin istersen de boştaki bacağı bağdaş kurar gibi kıvırıp diğerinin üzerine koyabilirsin.

Geriye Tekme Hareketi

Kalça eritmek için en etkili yöntemlerden bir diğeri geriye tekme hareketidir.  Tekmede kilit nokta vücudu olabildiğince sabit tutup hareket ettirmeden sadece bacağı geri ve yukarı kaldırarak, ayak tabanı ile gökyüzüne tekme atıyormuş gibi yapmak.  Bu hareketi yaparken omuzlarınız, beliniz ve sırtınız sabit kalmalıdır.
Basenlerinizi eritmek içinde oldukça faydalı bir harekettir.
İlk etapta elbette biraz ağrı hissedebilirsiniz.  Hareketlere başladığınızda ertesi gün hafif ağrılarda olabilir. Sabırlı olmanız durumunda birkaç gün içinde vücur tempoya ve hareketlere alışacaktır. Spor salonuna gidiyorsanız ve bir çalıştırıcınız varsa mutlaka postürünüzü kontrol etmesini isteyin. Tüm bu hareketleri  yaparken kendinizi zorlamamaya özen göstermeli ve bilinen bir sırt yada uyluk problemi yaşıyorsanız önce bir doktora danışmanızı öneririz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git