Selülitten Kurtulmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Selülit tüm bayanların korkulu rüyasıdır, buna bir de yaz eklenince acilen kurtulmak için vücudumuz alarm verir. Ama isterseniz önce selülitin neden oluştuğu konusunu inceleyelim, selülit derinin altında biriken yağ tabakasından oluşur. Ve bunun için kilolu olmanıza da asla gerek yoktur.

Oluşumun başlıca sebepleri yanlış beslenme ve egzersiz eksikliğidir, eğer selülitten kurtulmayı bir türlü başaramadıysanız, son derece basit yöntemlerle sorununuzu çözeceğinizden eminim.

Her şeyde olduğu gibi selülitte de erken müdahale çok önemlidir. Sizi daha hızlı sonuca ulaştırır, özellikle ilerleyen yaşla birlikte büyük bir sorun haline gelir.

Konumuzun kahramanı son dönemin parlayan yıldızı elma sirkesi elbette, içeriğindeki asit nedeniyle selülit yağlarını parçalama özelliği ve detoks etkisi olan elma sirkesinin nasıl kullanılacağını açıklayalım.

  • 2 çorba kaşığı elma sirkesi
  • 1 litre su
  • 1 çay kaşığı bal

Bütün malzemeleri bir sürahi içinde karıştırın ve sabah aç karnına bir bardak içtikten sonra gün içinde 2 çay bardağı kadar daha içebilirsiniz. Selülitlerden kurtulmanın yanı sıra fazla kilolarınızdan da arınmanıza yardımcı olacaktır.

Ya da esansiyel yağların içine (lavanta gül gibi) 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip sorunlu bölgeye masaj da yapabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki dengeli bir yaşam, sağlıklı beslenme ve egzersiz olmadan ne selülite çare bulabilirsiniz ne de diğer hastalıklara.

PAYLAŞ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git