Yılın Modası Minimalist Dövmeler

Son yılların adeta gözdesi haline gelen minimalist dövmeler her geçen gün daha çok ilgi haline gelmeye başladı. Özellikle dövme yaptırmak isteyen ama sonrasında pişman olur muyum diye tereddüt edenle için sadelikten ve doğallıktan yana olanlar için harika bir alternatif oluşturdu. Pek çok kız ve erkekte rastladığımız minik ve şık bu dövme modellerinden bir kaç örnekte ben paylaşmak istiyorum ki belki aklından dövme yaptırma fikri geçenler varsa bunlara fikir olur.

*Dövmenizi nerede görmek istiyorsunuz?

Dövme yaptırmadan önce buna kesin ve net bir şekilde karar vermiş olmalısınız. Zaten her şekil her yere yapılmaz. Örneğin boynunza yaptıracağınız dövme şekli ile ayak bileğinde ki dövme şekli bir olmaz. Ya da aynı resim her yerde aynı şıklık ve güzellikte durmaz. Bu nedenle dövme yaptırmaya gitmeden önce nerenize bir dövme yaptıracağınızı belirlemeniz gerekir ki resim ve şekilleri de buna göre seçin.

*Dövmeniz kalıcı mı yoksa geçici mi olacak?

Evet bir diğer önemli husus da elbette dövmenin türü. Yani kalıcı bir dövme mi istiyorsunuz yoksa geçici mi. Bunu da mutlaka kafanızda belirleyerek ne istediğinizi bilerek gitmeniz gerekir.

Şimdi gelelim seçmekte zorlanacağınız birbirinden güzel dövme modellerinin resimlerine;

1.Ayak bilekleriniz için harika dövme modelleri;

Minimalist dövmeleri en çok yakıştırdığım yer ayak bilekleri. Etek, elbise ya da kısa paçalı pantolon giydiğimizde kıyafetimizi bir aksesuar gibi tamamlayan dövme şekilleri ise hemen her zevke hitap edecek cinsten. Pek fazla takı kullanmayı sevmeyenler için oldukça güzel bir alternatif oluşturan dövme şekillerine bir kaç örnek resimle devam etmek istiyorum.

*Dövmesinin uzaktan görünmesini isteyenler için bence harika bir model. Hem şık hem de çekici olan bu kuş tüyü modeli son yılların trendi olmuş durumda.

*Dövme tıpkı bir hal hal gibi işlenmiş ayak bileğine. Az öncede bahsettiğim gibi aksesuar kullanmayı sevmeyen kızlar için tam bir kurtarıcı niteliğinde bu dövme modeli

*Çiçek deseninden vazgeçemeyenler için yine şık bir alternatif. Dövmenizi farklı renklerde yaptırarak da yine tarzınızı ve renginizi ortaya koyabilirsiniz.

*Daha sakin daha zarif daha natürel sevenler için ne harika bir model. Ayak bileğinize bu gibi minik hayvan figürleri yaptırarak da zarif ama marjinal bir görünüm elde edebilirsiniz.

*Tamda sonbahar renginde harika bir yaprak deseni. Romantik kızlar için gelsin bu dövme modelimizde.

2.Sevdiğiniz kişiyle eşleşen dövmeler;

Sevgilinizle, eşinizle ya da çok yakın olduğunuz arkadaşlarınızla çok farklı ve eşleşen dövmeler yaptırabilirsiniz. Özellikle eşinizle yüzük kullanmak yerine ikinizin de yüzük parmağına aynı ya da yan yana geldiğinde birbirini tamamlayan dövmeler yaptırabilirsiniz. Böylece nişan yüzüğü takmak yerine teninize onu simgeleyen bir işaret işlemeniz daha farklı ve anlamlı olacaktır.

Bunun dışında daha esprili, daha romantik ya da sıra dışı çift dövmeleri de bulmanız mümkün. Bu dövmeler diğerlerine kıyasla çok daha anlamlı ve duygulu geliyor bana. Bu nedenle çift dövme yaptıracağınız kişiyi iyi seçmelisiniz. Sonradan pişman olacağınız dövmeler yaptırmayın derim. Olur ya bir gün o kişiden ayrıldığınızda o dövmeyi görmek sizi yaralayacaktır. Bu nedenle bu tür dövmeleri yaptırmadan önce iki kere düşünmekte fayda var.

3.Kulak arkasına yaptırılan dövmeler;

Bu tür dövmelerde kızlarda şık duruyor. Özellikle saçlarını topladıklarında kulak arkasında, boyunda ya da ensede duran dövmeler pek çok genç kızın tercihi olmuş durumda. Bu dövmeleri tek renk kullanabileceğiniz gibi renkli olanlardan da tercih edebilirsiniz.

31 Mart 2019 tarihinde eklendi, 176 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git