Yoksa Anne Adayı Mısınız? Gebeliğin İlk Belirtileri

Gebeliğin İlk Belirtileri ! Gebeliğe Başlangıç…

Anne olacağımı, bir anne adayı olduğumu ilk öğrendiğim de mutfak masasında ağlıyordum, bunu paylaştığım o anda yanım da olan kişi de Annemdi! Neden ağlıyordum ? sorusuna hala cevap veremiyorum, kızımın şuan 5 yaşında olmasına rağmen :s Heyecan, şaşkınlık, ansızın, beklememek, şok olmak, aptallaşmak, …. kelimelere dökemediğim bir sürü karışık duygu!

 Yoksa siz de mi bu duygular içindesiniz, şuan duygularınıza isim bulamıyor olabilirsiniz, ancak bebeğinizi kucağınıza aldığınızda, bebeğinizin size sizin de ona olan muhtaçlığınızı gördüğünüzde ağlamanızın sebebi sadece şükür ve mutluluk ve de huzurdan kaynaklanacak emin olun.

Peki Gebe Olduğunuzu Doktorunuza Gitmeden, Kan Testi Yaptırmadan Nasıl Anlarsınız?

Bu belirtiler sizin ve bebeğinizin sağlığı için oldukça önemli, unutmayın bebeğinizin tüm önemli organları ilk üç ayda içinde oluşmaktadır. Ve bu ilk üç ay içindeki ilk üç gün bile bebeğinizin sağlığı ve gelişimi için oldukça önemlidir.

gebeliğin ilk belirtileriSıralayacağımız bu belirtilerin bir ya da bir kaçının sizin vücudunuzda hissetmeniz büyük oranda gebe olduğunuzun göstergesidir. Belki de ilk başlarda bunların hiç birini hissetmeye bilirsiniz. Ancak içgüdüsel olarak bazı şeyleri farklı hissetmeniz nedeni ile de gebe olduğunuzu tahmin edebilirsiniz.

– Adet gecikmesi, adetleriniz düzensiz ise sinirsel açıdan gerginliğiniz artar, içinde bulunduğunuz yoğun çalışma düzeni ise adet gecikmesine neden olabilir ve bu durum gebe kalıp kalmadığınız hakkında size sağlıklı bir bilgi veremez. Ayrıca gebe kaldıktan sonraki ayda da adet dönemine gelen günlerde hafif bir kanama görülebilir. Buna halk arasında üstüne görme denir.

Göğüslerde hafif büyüme, duyarlık, bazen karıncalanma hissi ve göğüs uçlarındaki kaşıntı size gebe olduğunuzun haberini vermektedir.

– Ağız içindeki güçlü bir metalik tat.

– Sürekli yorgunluk, halsizlik ve aşırı uyku isteği.

– Normal vajinal akıntıda görülen artış.

– Günün her saatinde sizi rahtsız edebilecek bir düzeyde olan bulantı ve bazen kusma.

– Alkol, sigara, kahve ve çay gibi şeylere karşı bir tiksinti, bunların aksine ise bazı yiyeceklere karşı da duyulan aşırı istek ki buna aşerme denilir.

– Hormonel değişikliklerin yol açtığı aşırı duygusallık, gülerken ağlama veya ağlarken gülme durumları.

– Normalden fazla idrara gitme isteği….

Gibi durumlar sizin büyük olasılıkla gebe olduğunuzu gösterir. Siz artık bir anne adayısınız bayanlar. Ancak kesin sonuç için yine de bir kan testi yaptırmanız  veya ultrasyona girmeniz sizin hayal kırıklığına uğramanızı engelleyecektir.

PAYLAŞ
Yoksa Anne Adayı Mısınız? Gebeliğin İlk Belirtileri Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. özge dedi ki:

  6 aylık evliyim ve hala cinsel ilişkide ağrı ve yanma hissediyorum ..doktoragittim jel werdi fakat bi fayda etmedi .. daha sonra hamile kaldım muayenelerimde dış gebelik olduğunu söylediler çünkü bebeğimi göremiyolardı ama dış gebelik değilmiş kısa bir süre sonra düşük yaptım fakat gebeliğin oluşmadan bittiğini söylediler bebek içimde parçalanmış şuan hamile kalmak istiyorum ama aynı şeyleri tekrar yaşarmıyım .. ilişki sırasındaki ağrı için ne yapmalıyım

 2. nursah dedi ki:

  Bende eşimle birlikte oldum ve bunu yumurtlama dönemine denk getirdik
  Ve ondan bir gun sonra da göğüslerim ağrımaya başladı bir hafta sonra bel sırt ve ara ara kasığım ağrımaya başladı şimdi ise dün adet oldum ama az ve değişik ve jkesik kesik geliyor
  Sizce hamilelik var mı. İlk hamileliğim olucak

 3. xxx dedi ki:

  hamile kalmak istiyorum anne olmak istiyorum dua edin

Sayfa başına git