Hangi Günler Hamile Kalınır ?

Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Günümüz koşulları hemen hemen her alanda olduğu gibi bebek sahibi olma konusunda da plan yapmayı gerektiriyor. Ama kararı verince bebek de hemen gelmiyor. Aylarca çaba! sarf edildiği halde ve klinik olarak hiçbir sorun bulunmamasına rağmen, bazen istenilen hamilelik bir türlü gerçekleşmiyor. Çünkü ya yumurtlama zamanı tutturulamıyor ya da farkında olmadan hamileliği engelleyen hatalar yapılıyor. Oysa maddi ve manevi açıdan hazır olunan bir dönemde bebek sahibi olmak istendiğinde insanların beklemeye pek de fazla tahammülü olmuyor. Peki, doğru olduğu düşünülen zamanda, vakit kaybetmeden hamileliğin gerçekleşmesi için neler yapılmalı, nelere dikkat edilmeli? Uzmanlara göre hiçbir doğurganlık problemine sahip olmayan ve korunmayan bir çiftin ortalama hamile kalma şansı, her adet döneminde yüzde 25 civarında. Çiftin yaşı, regl döneminin zamanı ve ilişkilerin sıklığı ise başarıyı etkileyen en önemli faktörler. Hamileliği sağlayan ve destekleyen koşullara dikkat ederek arzu ettiğiniz bebeğe bir an önce kavuşabilmek için uzmanımızın önerilerini dikkatlice uygulayın.

İdeal yaşta mısınız?
hangi günler hamile kalınırTıbbi araştırmalar, çocuk sahibi olabilecek çağdaki yetişkinlerin yüzde 10 – 15’inin kısırlık problemi ile karşılaştığını ortaya koyuyor. Aktif bir cinsel yaşamı olan çiftlerin yüzde 57’si üçüncü ayda, yüzde 72’si altıncı ayda, yüzde 85’i de birinci yılın sonunda hamile kalıyor. Hamilelik için gereken süre, çiftlerin yaşları yükseldikçe artıyor. Yaşla beraber kadının üretkenliğinin azaldığını belirten uzmanlar yaşın çocuk sahibi olunmasında bu kadar önemli olmasını başlıca iki nedene bağlıyorlar.
Birincisi yaşlanma sonucunda yumurtaların kaliteleri bozuluyor. İkincisi, ilerleyen yaşla birlikte erken gebelik kaybı olasılığı artıyor. Bir kadın üreme çağı boyunca ortalama 400 – 500 kez yumurtluyor, yaş ilerledikçe kaliteli yumurta sayısı da azalıyor.

Yumurtlama döneminizi tespit edin
Kadınların en fazla doğurgan oldukları döneme ait şöyle küçük formüller söz konusu: Adetin başladığı gün “1. Gün” olarak kabul ediliyor ve 28 günde bir adet gören kadında yumurtlama 13.- 15. gün arasında gerçekleşiyor, işte bu dönem en fazla doğurgan olunan zaman. Ancak kadınların tümü bu dönemde yumurtlamıyor. Bazıları biraz daha önce veya sonra yumurtlayabiliyor. Bazıları da hiç yumurtlamıyor.

Unutulmaması gereken nokta şu! Yumurtlama problemleri olmasına rağmen kadınlar adet görebiliyor ve yumurtlama gücü aydan aya değişebiliyor. Yumurtlamanın olup olmadığı ultrason ya da kan testleriyle belirlenebiliyor.
Erkek spermi cinsel ilişkiden sonra yaklaşık 48-72 saat kadın vücudunda canlı olarak kalabiliyor, işte kadının en doğurgan olduğu bu zamanda, spermin de orada olması gerekiyor, bir de yeterli sperm bulunabilmesi için her gün yerine gün aşırı cinsel ilişkiye girilmesi.
Çünkü fazla sayıda cinsel ilişkide bulunmak erkeğin menisindeki sperm sayısını azaltıyor.

Yumurtlamanın gerçekleştiği nasıl anlaşılır?
Göğüslerde hassasiyet, karın bölgesi ve kasıklarda ağrı, rahatsızlık hissi, vajinal akıntıların ve vajinada ıslaklığın artması gibi şikayetler yumurtlamanın gerçekleştiğinin belirgin işaretleridir. Ayrıca eczanelerde satılan ovülasyon belirleme testleri ile de yumurtlamanın gerçekleşip gerçekleşmediği belirlenebilir.

Test yaptırabilirsiniz
Jinekologların yumurtlama zamanını izlemek için kullandıkları en önemli yöntem LH düzeyinin tespiti. LH düzeyindeki ani yükseliş, yumurtlamanın 1-1.5 gün içinde başlayacağını, dolayısıyla kadının adet dönemi içindeki en verimli 2-3 gününün başladığını işaret eder. İşte bebek sahibi olmaya karar veren çiftler için cinsel ilişkiye girilmesi en öncelikli günler, bu günlerdir. İdrardaki LH düzeyindeki ani yükselişi artık eczanelerde satılan testler sayesinde evinizde de zamanında ve kolayca tespit edebilirsiniz.

Siz yine de tedbirli olun!
İlişki sırasında kayganlaştırıcı olarak tükürük veya diğer krem vs. gibi maddelerin kullanılması spermleri öldürerek hamileliği önleyebilir. Ayrıca yer çekiminin etkisiyle ayakta veya oturur pozisyonda kurulan ilişkide ya da ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıldığında spermlerin rahim ağzındaki açıklıktan geçmeleri zorlaşır, ilişki sonrası kadının bir süre sırt üstü yatması hamilelik ihtimalini artırabilir. Her şeye rağmen tamamen sağlıklı bir çiftin hamilelik elde etme şansı her ay yüzde 25’tir. Hamilelik ve öncesindeki dönemde çiftlerin yüksek ısıya maruz kalmaktan kaçınmaları gerekir. Saunadan ve çok sıcak suyla banyo yapmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca hamilelik ve hamilelik öncesi dönemde çalışma ortamında böcek öldürücü, kurşun, etilen oksit gibi kimyasal maddelere ve radyasyona maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bu dönemde çamaşır suyu vs. gibi temizlik maddeleri kullanırken eldiven kullanmaya ve bu maddeleri solumamaya özen gösterilmelidir. Günümüzde bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla video, display terminallerinden (bilgisayar ve televizyon ekranı) yayılan elektromanyetik alanın da hamilelere zararlı, olabileceği düşünülmektedir. Bu tip enerjiye maruz kalan kadınlarda düşük oranının arttığı gösterilmiştir. Bu zararlı etkiden korunmak için bilgisayar ekranından 80 cm. uzakta oturulması önerilir. Özellikle monitörlerin arka bölgelerinden uzakta oturmak gerekir.

Doğum kontrol hapı kullandıysanız…
Doğum kontrol hapları en güvenilir doğum kontrol yöntemlerinden biri. Ancak doğum kontrol hapını uzun süre kullanan ve bırakan kadınlarda bir süre daha yumurtlama problemi görülebiliyor. Bu sebeple hamile kalmak için geçen süre diğer doğum kontrol yöntemlerine göre uzun olabiliyor. Bu uzamaya karşın, doğum kontrol hapı kullanımıyla kısırlığın arttığı konusunda herhangi bir kanıt yok. Doğum kontrol hapıyla korunan kadınlar hapları kullanmaya devam ederken de (örneğin kullanmaya yeni başladıklarında) veya kestikten hemen sonra hamile kalabilirler, bu durumda bebeğin sağlığı olumsuz etkilenmez.

Şansınızı artırın!
Sağlıklı beslenmek yumurta ve sperm kalitesini, dolayısıyla da döllenmeyi etkiler. Hamilelik öncesi dönemde sağlıklı beslenme alışkanlıklarının edinilmesi ve bunların hamilelik süresince devam ettirilmesi çok önemli. Düzenli beslenme alışkanlığı anne adayına, ailesine ve gelişecek bebeğin sağlığına katkıda bulunur.
Boyunuza ve vücut yapınıza uygun kiloda olmak, sağlıklı bir hamilelik için ayrıca önemli. Hamile kalmadan önceki dönemde yağdan fakir, liften zengin diyet uygulanarak ve egzersiz yaparak kilo verilmesi uygun olur. Ancak hızlı kilo verebileceğiniz diyetler hamile kalma şansını düşürüp, hamilelik öncesi besin depolarınızı azaltır.
Sağlıklı hamilelik için en önemli vitamin folik asittir. Döllenmeden hemen sonra omurilik ve sinir sisteminin gelişmesinde önemli rol oynar. Hamilelikten önceki 3 aylık dönemden itibaren, günde 400 mg. folik asit takviyesi sinir sistemiyle ilgili bozuklukların oluşmasını engeller. Folik asit narenciyede, yeşil yapraklı sebzelerde, fındık, badem ve baklagillerde bulunur.

Günde 300 mg.’dan (3 bardak filtre kahve) fazla kafein alınması üreme sağlığını olumsuz etkiler. Kafein kahvenin dışında çay, kakao, kolalı içecekler gibi birçok gıdada bulunur. Bazı çalışmalar fazla kafein alımının düşüklere yol açtığını göstermiştir. Hamilelik ve öncesi dönemde kafein alımı mümkün olduğu kadar azaltılmalı ve kafeinsiz içecekler tercih edilmelidir.
Hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde hiç alkol alınmaması en doğru yaklaşımdır. Alkol erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini azaltır.
Hamilelik ve öncesi dönemde sigara içilmemesi ve sigara içilen ortamlardan uzak durulması gerekir. Sigara yumurta ve sperm kalitesini bozar, yumurtanın döllenmesini ve döllenen yumurtanın rahme tutunmasını zorlaştırarak hamileliği önler. Sigara içen kadınlarda dış gebeliğin daha sık görüldüğünü gösteren çalışmalar vardır. Bu dönemde sigara bırakmayı kolaylaştıran nikotin sakız ve bantlarının kullanımı önerilmez.
Suni tatlandırıcılar ve bunları içeren gıda maddelerinin kullanımından da hamilelikte ve öncesindeki hazırlık döneminde kaçınılması gerekir.
Hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde çiftlerin stresten mümkün olduğu kadar uzak kalması ve yeterince dinlenmesi gerekir.
Egzersiz fazla ağır olmamak şartıyla önerilir. Ağır egzersiz kadın ve erkekte üreme sağlığını olumsuz etkiler.

Ayrıca Şu Sayfalarımıza Bakınız:

PAYLAŞ
Hangi Günler Hamile Kalınır ? Konusuna 160 Yorum Yapıldı
 1. esra dedi ki:

  23 martta regl oldum.10.gün olan 1 nisanda birlikte olduk.sonra 3 nisan sonra 5 nisan ama 16.günü 3 gün atladık.8 nisan sabahı birlikte olduk.En son 10 nisan birlikte olduk.23 nisandan sondan saydım 10 nisan 14.gün geldi.Bu doğru mu?hamile kalmak için bunlar yeterlimi?ilişkiden sonra ayaklarımı duvara dikip yarım saat bekledim.hemen duş almadım.bir kez incir suyunu denedim ama tadı kötü olduğu için bir daha yapmadım.rahat olmak için hobi kurslarına yazıldım.

 2. özel dedi ki:

  mrb.ben kız arkadaşımla ilişkıye giricem ama 16 yaşında.16 yaşında kı kız eczaneden reçetesiz doğum kontrol hapı alabilir mi..tesekkürler

 3. Ela dedi ki:

  mrb ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye grdik spermi vajinema az da olsa değdi ve birgün sonra adet gördüm acaba hamile kalma olasılığım varmı? henüz bakireyim. lütfen yardım edin.

 4. rrsuuu dedi ki:

  merhaba.. ben erkek arkadaşımla adetimden 10 gün sonra ilişkiye girdm ama o prezervatif kullandı. ben de hamile kalamk için ondan gizli prezervtafn içindeki meniyi aldım kendi vajanama ittim! sizce hamile kalır mıyım acil cevap lütfenn

 5. aslı dedi ki:

  ben 18 yaşındayım sevgilimle önceden ilişkiye girdik 2 yıl sonra evlenecz biz istediğimiz zaman hamile kalabilir miyim yoksa hamile kalma şansım ne kadar olbilir evleneceğim sene hamile kalırmyım yumurtalıklarda sorun olurmu bide benim yumurtalıklarımda kist var bana cevap verirseniz çok sevinirim teşekkürler…

 6. lamia isvec dedi ki:

  Selam arkadaslar.. Benden sizi nasiyat.. Herseyi en iyi bilen rabbimizdir..Herseyin hayirlisini isteyin ve sabirli olun.. hayirsiz bir evlat mi iyi sizce? dini sayfalara girin okuyun..ögremek ayip degildir asil ögrenmemek ayip!!!

  Allain selami üzerinizde olsun…

 7. sabirem dedi ki:

  MRB BENDE 8 AYLI EVLİYİM HENÜZ ÇOCUK DÜŞÜNMÜYORUZ. FAKAT ŞÖYLE Bİ BAKIYORUMDA KİMİ ADETLİ İLİŞKİYE GİRİYOR, KİMİ EVLENMEDEN,
  AÇIKÇA SÖYLEMEK GEREKİRSE BİNDE BAYAN OLARAK BEKARETTEN YANAYIM.
  AYRICA ADETLİYKENDE İLİŞKİ SAÇMA GELDİ ZATEN AĞIRINIZ OLUYORU ÜSTÜNE BİR AĞRI DAHA MI ÇEKİYORSUNUZ. HEM ÖYLE HEMDE ERKEKTE VE KADINDA RAHATSIZLIĞI SEBEBİYET VEREBİLİR. ALLAH İNŞALLAH HEPİNİZE NASİP ETSİN.

 8. özcan dedi ki:

  slm hocam sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye grdik. 2 gün sonra adet kanması başladıı acaba hamile kalma riski varmıdırr..

 9. gülşah dedi ki:

  merhaba bende doktora gittim yumurtalıkların çok iyi çalışıyor dedi ama 2 aydır bebek için uğraşıyoruz olmuyor neden acana , renkli dönemim martın 3de başladı 7de bitti , her 2 günde bir birlikte olduk , ama bi sonuç alamadım , ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz???

 10. nurten dedi ki:

  slm ben ist nurten 2 yılık evliyiz ve devamlı ilişkiye girdiyim eşimle bi türlü hamile kalamadım neden acaba bi yardımcı olursanız çok sevinirim

 11. selma dedi ki:

  merhaba ben 28 yaşında evlendim ve o ay hamile kaldım 2 aylıkken düşük yaptım ve tekrar hamile kaldım 5 aylıkken bebeyimin anasafali rahatsızlıgı oldugunu ögrendim dünya adeta başıma yıkıldı malesef normal dogum olamadıgı için sezeryenle alındı ve bana 2 sene kesinlikle çocuk yapmamam gerektigi söylendi 2 sene aradan sonra çocuk yapmak istedik ama malesef çocuk yapamıyoruz türlü tedavilere maruz kaldım ama olmuyor enson aşılama yapıldı oda olmadı ve 5 senelik evliyim çocuk hasreti yüreyimi parçalıyor keşke anne olmamın biryolu olsa benim gibi bu rahatsızlıgı çeken herkeze geçmiş olsun

 12. aynur dedi ki:

  yaaa icmi arastırmıyosunuz internetten arastırın yumurtlama dönemi hesaplama diyee yazın tes sizi yönlendiriyor

 13. Sevgi dedi ki:

  Arkadaşımla 15 önce İlişkiye Girdim 15 Gün Sonra Adet Oldum Aradan 1 Ay Geçti Adet Olmayınca Test Yaptırdım Hamileyim Bu Mümkünmü Yoksa Test Yanlışmıdır. Çok Acil Cevap Bekliyorum Lütfen Yardım Edin.

 14. yeliz dedi ki:

  merhaba.ben de bebek istiyorum fakat doktorum bende iltihap oldugunu söyledi iltihap hapi kullaniyorum simdi.ama iltihap varken hamile kalma olasiligim sifirmi onu ögrenmek istiyorum ve iltihap gecsede belirli bi süre sonra yeniden basliyor.simdiden tesekkür ederim

 15. gizem çalışçı dedi ki:

  selam ben 20 yaşındayım ve bir çoçuğum var 19 aylık erkek ama birtane dağa istiyoruz ve benim açımdan zararlı olurmu kansızlık var ve eşimle aramda kan uyuşması var benim acımdan ve bebek için bir sorun olurmu bana bir cevap yazarsanız sevinirim

 16. alican dedi ki:

  mrb ben sewgilimle ilişkiye girdimm 1 hafta önce sewgiliminn adet 1 gün önce bitmişti hiç bir şekilde korunmadık ama ben içine çok az boşalldım hamile kalırmıı

 17. sevil dedi ki:

  slm arkadaslar ben 6senelik evliyim ama cocugum olmuyor .benim hicbir sorunum yok esimin sperm sayisi yuzde 27di dusuk diyorlar acap dogrumudur.

 18. funda dedi ki:

  benim bir oglum var 5 sene geçti ama birtanede daha olmasını istiyorum ama olmuyor doktora gittıgımde bana sende kıst var dedı ilaç kullandım ama olmadı sonra klomen kullandım gene olmadı bana yardımcı olurmusunuz

 19. nur dedi ki:

  17 yaşında 4 aylık ewliyimm ve hamile kalmak istiyorum hiç korunmadıkk bana yardım edinn

 20. ela dedi ki:

  BEN 1 YILDIR EVLIYIN ÇOCOGUM OLMUYOR HIÇ KORUNMADIM İLİŞKİDEN SONRA SIRTIMIN ÜSTÜNE 1 SAAT YATIYORUM SİZDEN BİLGİ İSTIYORUM TŞK

 21. yagmur dedi ki:

  slm 3 yıllık evlıyım suan cocuk dusunuyoruz esımle.
  hamıle kalmak ıcın ıllakı yumurtlama donemlerındemı bırlıkte olmak gerekıyor yumurtlama donemlerının dısında bırlıkte olursam cocuk sahıbı olma ıhtımalım varmı?cok merak edıyorum ayrıca
  cocuk sahıbı olmak ıcın onerecegınız seyler varmı sımdıden tesekkur ederım

 22. Merve dedi ki:

  Merhaba dktor bey ben merve 19 yasindayım bıryl evlilik oldu ben cock istemiyordum subat mart da yasmin iki kutu ilac kullandim pısman oldum sonra aralikta dktora gttm adt duzensz dedi ve bna cyclo provg.ılaci verdi bunu uc ay kutu bıtir ve hamilede kalirsn dedi.ama adetn ikinci gunu gel tekrar bakacam dedi bnde gtmedim ılaca devam edıyorum şmdi ben br kutu bitirdm adet oldm ve ikncı kutuya bsladm.snra adetm bttigi gun eşim bosalttı nezaman hamile kalablrm hamile kalmak istiyorum yardmcı olurmsnz lutfen smdlık teşekkurler

 23. seda acar dedi ki:

  merhaba 9 aylık evlıyım yasım 20 adetım bıttıkten sonra eşim sureklı ıcıme bosaldı yıne adet oldum ve bugun bıttı esımle ılişkiye gırdıgımde hamıle kalabılırmıyım bilgi verırsenız sevınırım sımdıden tşkr ederım.

 24. melisa06 dedi ki:

  ben 7 aydır evlıyım cocuk duşunuyoruz olmuyo idral yoları intaplı maydonozsuyu içiyorum cok i gelıyo adetım 7 gun suruyo aam okadar uraşıyoruz olmuyo yardım cı olun

 25. serpil dedi ki:

  hamile kalınması için kadının da rahatlaması yani boşalması gerekiyor mu bu geç hamilelik neden oluşuyor biraz açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim… tşkler

 26. gamze dedi ki:

  eşimle birlikte adetimin ilk günü ilişkiye girdik içime boşaldı acaba suan hamile kalabilirmiyim

 27. ayşegül dedi ki:

  slm evet bencede cehalet diz boyu olmuş bir kere insanin 1 ay 4 ayda hamile kalamayabilir her insanin metebolizmasi ayni degil bu 2 seneyi bulabiliyor allah aşkina saçma sapan ilişkiler yaşamayin tşkler

 28. aslı dedi ki:

  selam bayanlar herseye kadır olan allahtan yardım isteyın herseyın hayırlısını ısteyın

 29. asya dedi ki:

  slm ben 5aylık eviliyim gebe olamıyorum eşimlede cok mutlıyum cocuk sahıbı olmak ıstıyorum

 30. edaaa dedi ki:

  merhaba erkeklere önereceniz bir kür varmı eşimin spermleri 1 milyondan az yükseltmek istiyorum neolur yardım edin ve cevap yazın

 31. pelu dedi ki:

  mrb
  ben 2009 mayıs tarihinde (bekarken) doğum kontrol hapı kullanmaya başladım yumurtalıklarımdaki sorun için hemenhemen bir yıl kullandım aetim düzene girdi 2010 mart ayı tarihinde hapı bıraktım tekrar düzensizleşti adetim sonra doktor bana düzenimin bu olduğunu söle 28 günde bir değilde 35 günde bir adet görüyorum … 5 aylık evliyim hiç korunmadık ama hamile kalamıyorum .. cevabınızı bekliyorum..20 yaşındayım teşekkür ederim

 32. zeynep dedi ki:

  ben 14 yaşındayım ıssız bir yerde ilişkiye girdim hamile kalırmıyım

 33. Hazan dedi ki:

  Bunlara laf anlatamasınız gerçekten bagzı yorumcu arkadaşlar hadini aşmış duşunuyorum bunların ane babası yokmu rabim herkese hayırlısını versin ama kos kocaman insanlarsınız şu yazdıgınız yorumlara bakın ustelik bu yazdıgınız sorulara kimse cvp bile yazmıyo sadece gelen giden yazdıgınız reziliyi okuyo budur yane

 34. Hazan dedi ki:

  Ya sizler kafayımı yedınız evlenmeden erkek arkadaşlarıylan ilişkiye giriyosunuz sonra hamile kalırmıyım diyorsunuz onuda geçin Evel allah musulumansınız adetliyken nie ilişkiye giriyosunuz bu ne ya ben bile utandım bunları okurken pes yane alahtır verirde alırda ne bilelim yarın ne olucak 18 yasındayım 2 cocugum var sabretmesini ögrenin

 35. tuana dedi ki:

  alkollüyken ilişkide bulnduk içime boşaldı acaba hamile kalmam mümkünmüdür cevabınızı bir an önce beklıyorum

 36. Sensizlik dedi ki:

  Gercekten cok sacma seyler ve yalnıs seyler yazmıssınız.biriniz demissinizi ki.erkek arkadasım ile yattım biriniz demişssiniz ki adetliyken ilişkiye girdim.bunların hepsi gunah seyler ben erkegim bilmiyordum kadınların bu kadar dert ettiklerini.evlenmeden ilişkiye girenlere sadece acıyorum

 37. burcu dedi ki:

  ben evleneli 5 ay oldu hiç korunmamama rağmen neden hamile kalamıyorum

 38. elif dedi ki:

  YORUMLARA SÖYLE BİR BAKTIMDA NE YAZIKKİ ÜLKEMİZDE CEHALET ALMIŞ BAŞINI GİTMİŞ…BUNLARIN KIYAMET ALAMETİ OLDUĞU DA APAÇIK BELLİ ARKADAŞLAR…ADETLİYKEN İLİŞKİYE GİRMEK DİNİMİZCE HARAMDIR.HEM ZİNA YAPIP HEM DE HARAM İŞLİYORSUNUZ.DİNİMİZCE GÜNAH OLMASININ NEDENİ DE YİNE SAĞLIĞIMIZ İÇİNDİR.YANİ ADETLİ BİR BAYANIN KANAMASI OLDUĞUNDA BU KAN VÜCUTTAN ATILAN PİS KANDIR.BU PİS KAN ERKEĞE DE BULAŞMASIN HERHANGİ BİR HASTALIĞA SEBEBİYET VERMESİN DİYE BU DÖNEMDE İLİŞKİYE GİRİLMEZ.BUNU NASIL MİDENİZ KALDIRIYOR BEN ANLAMADIM.ÇOK YAZIK…
  RABBİM UMARIM EVLAT HASRETİ İLE YANAN HERKESİ HAYIRLI EVLAT SAHİBİ YAPSIN.BEN RABBİMİN ADALETİNE İNANIYORUM…ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN…

 39. demet dedi ki:

  merhaba adetımın gelmeden 1 gun once ılıskıye gırdım hamıle kalma ıhtımalım var mı

 40. gül dedi ki:

  kasımın ikisinde eşimle ilişkiye girdım içime boşaldı dordunde adet gordum hamile kalmış olabilirmiyim teşekkurler

 41. İPEK dedi ki:

  ARKADAŞLAR ADET BİTİKTEN SONRA SIKSIK İLİŞKİYE GİRİN YÜZDE YÜZ KALIRSİNİZ ÇÜNKÜ ŞU AN BENDE HAMİLEYİM VE YENİ EVLENDİM EVLENMEDEN ÖNCE 1 HAFTA ÖNCE ADETLİYDİM DÜYÜNÜMDE ADEDİM BİTMİŞ Tİ VE BENDE İLK GECEDE HAMİLE KALDIM DARISI BAŞINIZA

 42. ilkay koçak dedi ki:

  ekim 4 de adet oldum 14 ekimdede ilişkiye girdim hamile kalma ihtimalim varmı

 43. derya dedi ki:

  ARKADAŞLAR ADETLİ İKEN İLİŞKİYE GİRİLMEZ.BÖYLE ŞEYLER YAZMIŞSINIZ YA SİZ HİÇ Mİ OKUMUYORSUNUZ? BAŞKA SİTELERDE DAHA BİLGİLİ HABERLER YAZILAR VAR ONLARI OKUYUN LÜTFEN.O KADAR YAZAN OLMUŞ BİRİDE ÇIKIP CEVAPLAMAMIŞ.TEKRAR SÖYLÜYORUM ADETLİ İKEN İLİŞKİYE GİRİLMEZ DİNİMİZ ACISINDAN DA YASAKLIDIR.

 44. derya dedi ki:

  Merhaba ben 26 yasındayım 1,5 yıllık evlıyım gereklı muanelerımı oldum hamıle kalabıleceğim söylendı. benım sorum: 28 gunde bır adet goruyorum. yanı 9. ve 12. gunde iişkıye gırdık hamıle kalma ıhtımalım varmı çok merak edıyorum bu ay olsun artık

 45. yeliz dedi ki:

  eşimde de, bende de sorun yok, ama hamile kalamıyorun ,neden?
  9 yaşında bir oğlum var. 1 yıldır 2. çocuğu istiyoruz,ama olmuyor. yaşım 32

 46. burcu dedi ki:

  mehaba geçen ay 1aylık korunma ignesi vuruldum bu ay vurulmadım ama bu ay içinde aralıklarla 3 defa adet gördüm adetim iki gün önce bitti şimdi ilişkiye girersem cocuk olma ihtimali nedir

 47. serpil dedi ki:

  slm ben serpil evlim ve bir olum var mam 13 aylık ikinci isliyorum ama olmuyor ve adetim çok duzensiz napmalıyım ve nasıl hamile kala bilirim neler onerisiniz bir çocuk daha istiyorum bun için ne yapmalıyım.cp

 48. tuba dedi ki:

  merhaba ben adet günüme 6 gün kala adet oldum. bebek istiyoruz ve kanama gününden 14 gün önce ilişkiye girmiştik. diğer adetlerimden çok farklı oldu kanama az oldu kısa sürdü ve ağrı kanama geldikten sonra başladı. dış gebelik riski varmı yada hamile miyim???

 49. peyda dedi ki:

  benim kardeşim doğru söylüyor.allah nasip etmediği sürece siz ne yapabilirsiniz.allahtan korkun açıp ellerinizi yalvarın.

 50. pelin dedi ki:

  allahınız aşkına sizde hiç akıl yok mu?burda sabahtan akşama kadar konuşacağınıza açın elinizi de allahtan çocuk isteyin..valla acıyorum size.internetten size çocuk mu verecekler.burda çocuk mu dağıtıyolar..cahilliği bırakın yazık sizin gibilere

 51. kalpsizz dedi ki:

  merhabalar benm 3 senelik bir ilişkim var yani nişanlım suan 8 ay sonra dügünümüz var fakat ben bu ay 17 adet oldum benm hep 2 gun önce gelir 17 sinde oldum 22 sinde bitti 24 de nişanlımla ilişkiye girdik ikimizde aykolluyduk ve içime boşaldı bende hemen vc gittim küçük tuvaletimi yaptım kendimi yıkadım ve sürekli ayatka durdum acaba hamile kalırmıyım cok korkuyorum lütfen yardımcı olunn……..

 52. gülbahar dedi ki:

  iyi geceler 30 yasındayım eşim ısrarla cocuk istıyo 2yasında bır oglum var saten gerek dugmuyorum ne yaparsam ne kullansam anlıyo bana akıl bı care yaaaaaaaaaaa

 53. hicran dedi ki:

  iyigunler benim sorum soyle benim tiroid bezlerim yavas calisiyo bu yuzden doktorlar diyorki 2.5oldugu zaman dusun oyle olmazda yüksek olursa kan degerlerim ne gibi bi sakincasi ollur?birde hamile kalamama gibi bi olasiligim varmidir bu rahatsizliktan dolayi?(bir cocugum var bu arada)

 54. ayşe dedi ki:

  ya arkadaşlar siz hiçmi islamı bilmiorsunuz adetli iken ilişkiye girmek haram ve girildi diyelim adetli iken girilen ilişkiden hamile kalınırsa doğacak cocuk ya aklı geri yada sakat doğum yada çift cinsiyetli doğar bunları hiç mi arastırmıosunuz yazık lütfen bekarlar evlenmeden nasıl ilişkiye girebiliorsunuz aynısı evladınızın basına gelebilir ve cok gec olur uyanalım artık bu cahiliyet niye….ve üzerine basa basa sölüyorum adetli iken ilişkiye girilmezzzz arastırın lütfen adeli iken gavurlar bile girmiyor merak ediyorum acaba nüfus cüzdanınızda dininiz ne yazıor ona göre davrarnın:@

 55. aysu güler dedi ki:

  merhaba ben ilişkiden hemen sonra adet oldum ama tehlke olduğu için ertesi gün hapı aldım adetimin 2. gününde yani 36 saat sonra ertesi gün hapını içtim ve kanamam kesildi hapı içmeden öncede kanamam normal değildi ben hamilemiyim acaba lütfen bana bilgi verin

 56. galina dedi ki:

  eşimle 6 ay uğrasıyuoruz ama hamıle kalamıyuorum,acaba kacıncı gun ılıskıe gırmemız lazım?

 57. müzeyen dedi ki:

  merhaba; ben 4 yildan beri erkek arkadasimla beraber yasiyorum ve hamile kalmak isteyorum

 58. Alparslan dedi ki:

  Merhabalar, kız arkadaşım geçen hafta perşembe yani 22 temmuz da regl dönemi başladı ve salı sabahı yani 27 temmuz da bitti. Dün ve bugün ilişkiye girdik ve içine boşaldım. Acaba hamile kalma olasılığı varmıdır? Varsa nedir?

 59. sinem dedi ki:

  bu sitede hiç bir soruya cvp verilmemiş ki , özgür senın de yumurtlama zamanın adetin 6 sında başladı ise 15 ile 18 aradı olması lazım bende hamilemeıyım emin degılım buugn bi gebelık testi alıp bakıcam esasında cok erken ama dişiçiye gitcem hamıle ıse kalıcak ayın 21 de adet oldum ilişkiyede eşimle 4 ünde kazara oldu bakalım sonuç ne olucak 1 hafatlık gebe olabılrım umarım testte çıkar

 60. Merve dedi ki:

  slm ben 4 ay önce mecburen cocuk aldirdim…
  simdi 2 aydir evliyim ve cocuk istiyorum ama 2 aydir tutmuyor…
  acaba nezaman yine hamile kalirim…

 61. yeşil dedi ki:

  slm ben 6 haftaluk hamileyken bebeğimin kalbi durmş ve kürtş olmk zorunda kaldm. doktorum 3aykorunacaksınınz dedi. ama biz hiç korunmadık ve krtş olalı 4ay oldu hamile kalamıyorm sizce neden? şimdiden tşkrler
  yaşım 29

 62. özgür dedi ki:

  Mrh
  bu ay dr gittim ve hiç bir sorunum olmadığını hatta sol ve sağ yumurtalığımdada olmuş yumurtam olduğunu söyledi ayın 6 da adetimin 1. günüydü bu duruma göre 20 de yumurtlama günüm fakat ben hala hamile kalamadım aca son 10 güne kadarda bu süreç geçerlimi ?

 63. Melek dedi ki:

  SLM
  Ben 3 yillik evliyim en son ocak ayinda hamile oldugumu ögrendim ve cok uzun sürmeden düsük yaptim en son 23 nisan da adet oldum mayis ayinda olmam gerekirken olmadim ve 10 gün gectikten sonra test yaptim negatif cikti suan 24 gündür geciyor ve halen olmadim….

 64. hulia_ dedi ki:

  eşimle 30 mayıs pazar günü ilişkiye girdik ama içime boşalıp boşalmadıgını anlamamış…şuan çocuk hiç istemiyoruz 10 mayıstada adet olmuştum sizce hamile kalırmıyım lütfen bi cvp…şimdiden tşkler

 65. yildiz66 dedi ki:

  slm benim bir yasinda bi kizim var ben ilk gecede hamile kadim ve tekrar bi cocugum olsun istiyorum ve intabim var hangi yollarda hamile kalabilirim

 66. Esra Mey dedi ki:

  27 Nisan da regl oldum 28 günde bir oluyorumk. 5-6 mayısta da (10-11.gün)ilişkiye girdik tam bir hafta önce,, hamile kalmak istemiyorum hiç bir şekilde korunmadım maalesef. bir hafta sonra bunu engellemek için ne yapabilirim? Teşekkürler

 67. eren dedi ki:

  merhaba 30 nisanda regl oldum 7 mayıs de bitti eşimle 10 mayısta birlikte olduk ve içime boşaldı şu an için bebek düşünmüyoruz acaba hamile kalmış olabiir miyim…?

 68. hatice dedi ki:

  hayırlı günler ben 7 aylık evliyim.18 gunde 7 gün adet görüyorum.yumurtlama zamanımı öğrenemedim anlamadım bişey acıkcası.22 yaşındayım.ilk 2 ay korunduk boşuna..5 aydır beklıyoruz her adet zamanı.adet gununden baslyarak 14.güne dıkkat edılmesı gerektıgıı duydum onada dıkkat ettik ama souç yok hala bilgilendirirmisiniz..çok teşekkür ederim..

 69. Egemmm dedi ki:

  nisan 2 de regl oldum bugun ayın 24 fakat 4 gündür göguslerimde şişme ve hassasiyet var.adet öncesinde hiç bu kadar olmazdı ama bu beni endişelendiriyor ayrıca doğum kontrol hapı ile korunuyoruum. 1 tane çocuğum var ilkinde adet günüm gectikten sonra gögüslerimde degişiklikler başlamıstı bu oyle degil test yaptım negatif cıktı. hamile olma ihtimalim nedir…teşekkürler

 70. selin dedi ki:

  slm erkek arkadasımla ilişkiye girdim adetim bitti 2 gün sonra girdik we içime bosaldı hamilemiyim bunu ögrenmek istiyorum:)

 71. GAmSeE dedi ki:

  SLm ArKaDaŞlAr ßen doktara gittim ve benim sağ yumurtalığımda çikolata kisti olduğunu söledi iyi huylumu kötü huylumu ona baktı iyi çıktı ilaç kullandım ultrasona giricem tekrardan acaba bu kist hamile kalmama engelmi??

 72. semiha dedi ki:

  selam arkadaslar allahım hepinize verr inş bekleyin hersey alahtan canlarım zamanı geldimmi zaten alırsınıs kucagınısa takdiri ilahi ne yapcanıs sıkmayın canınızı pisoklik bir duurm bisimkisi kalacam die griosunus ikiskiye takmayın bakalım alahın izniyle olur iinsallah

 73. edaaaa dedi ki:

  çok saçma sorular bence zamanı geldiğinde zaten olacaksınız bekleyın

 74. işte bu ayıptır kimse bir soruya cevap vermiyor dedi ki:

  bu kadar cok insan soru sormus kimse cevap vermemis. Hani dayanışma kardeşlik? Bakın yabancı sitelere herkes birbirine cevap veriyor aydınlatmaya calısıyor…
  Cok yazık ve uzucu

  Dertlerinizi paylasın…

 75. serap dedi ki:

  selam bn 2 senedr 1.5 senedr nısanlıyım subat 18 de bı hamılelıgım oldu fakat dusuk nedenıyle kaybettım eylulde dugunum var suandaa nısamlımla bırlıkte oldum dusukten sona bırkez adet gordum adet gordukten bı kac gun sona ılıskıye gıdık acaba tekar bı hamılelk olabılırmı bana yardımcı olun tsk ederım

 76. zeynep dedi ki:

  selam ya ben 6 yıldır evlıyım 2 kızım var ve eşım bır oğlumuzun olmasını ıstıyor eğer bu konuda yapılacak belırlı şeyler varsa ne olur lutfen bana cevap yazarmısınız

 77. selma dedi ki:

  slm 7aylık evliyim eşimle her ilişkiye girdiğimizde içime rahatlıyo ama ben hamile kalamıyorum..ben adet gördügüm günden beri sürekli düzensiz oluyorum doktora gittiğim zaman ilaç veriyo ama bi faydası olmadı..ne yapmam lazım gebe kelmak için lütfen soruma cevap yollayın şimdiden teşekkürler

 78. eylul dedi ki:

  selam ben bırsey danısmak ısdıyom benım dun adet gunumdu ve bıtdı bende erkek arkadasımla ılıskıye gırdım yanlıskıkla sperm lerı azda olsa ıcıme bırakdı ama ben yıkadım suyla temızledım hamıle kalırmıyım

 79. yavz dedi ki:

  ben 21 yaşında bi erkekkim kız arkdaşımla adet günüden 1 günü önce ilişkiye girdik onun üstünde iç çamaşırı vardı ben üstünden dogru boşaldım içine sper gitmişmidi gitiyse ne yapmalıyım acil cvb bekliyorum hamilemedir veyatta nasıl anlarım ?

 80. gülsün tepe dedi ki:

  merhaba,erkek arkadaşımla ilişkiye girdik içime boşaldı ama hemen ertesi gün regl oldum ki zaten bekliyordum.bu ay reglim 1-2 gün gecikti hamile kalmış olabilirmiyim. çok huzursuzum

 81. fatoş dedi ki:

  ben 11 martta adet oldum. benim yumurtlama zamanım 24 mart mı. yani adetin ilk gününden itibaren hesapladım 14 gün sonrayı. cvp bekliyorum iyi günler.

 82. ilginize teşekkürler .nazlı dedi ki:

  hocam adım nazlı 6 yaşında bi kızım var şimdi ikinciyi düşünüyoruz allahın izniyle. yalnız ikincisinin saglıklı ve hayırlı bir erkek çocuk olmasını istiyorum erkek olması için ilişkiye girmenin günleri varmıdır bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim mutlaka cvbınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

 83. fatih dedi ki:

  hocam 17 yaşında bi gencim kız arkadaşımla ilişkiye girdim kızlığı bozuldu hamile kalmasından korkuyorum acaba kalmışmıdır lütfen cevap bekliyorum

 84. kaptan dedi ki:

  slm
  biz eşimin adet döneminde ilşkiye girdik ve vajinaya boşalma durumları söz konusu oldu.sizce adet döneminde girilen ilişkilerde hamile kalma olasılığı ne kadardır.cevabınızı bekliyorum

 85. a dedi ki:

  hamile kalmak çok zor olduğu kadar da çok kolaydır çünkü milyonlarca sperm var

 86. canan dedi ki:

  ayın 17 sinde adet gördüm yumutlama günüm nezaman olur şimdi den tşk

 87. rabia dedi ki:

  merabe ben erkek arkadşımla adetimin ilk ğünü ilişkye ğirdm hamile kalırmyım

 88. dılara dedi ki:

  slm hocam edetımın ıkıncı gunu ılıskıye gırdım acaba hamıle kalırmıyım cvp ınızı beklıyorum

 89. dilek dedi ki:

  adetın basladıgı ıkıncı gun ılıskıye gırdım acaba hamıle kalma olasılıgım ne kadar yuksek lutfen bn yardımcı olun

 90. seçil dedi ki:

  siz ne cahil insanlarsınız amanallahım türkiyede ne kör cahiller varmış

 91. feride dedi ki:

  merhaba ben 2buçuk aylık evliyim hamile kalmak istiyorm hiç bir şekilde korunmuyorm eşim içime boşalıyor ama ayağa kalktığımda sperm geri çıkıyo aceba bu şeklde hamile kalabilir miyim ve hamile kalabilmem için bu konu ile tavsiyeleriniz neler şimdiden teşekkürler

 92. neslihan dedi ki:

  merhaba ben 1 senelık evlıyım,1 senedırde sureklı dogum kontrol hapı kullandım,4 gun oldu bırakalı acaba hamıle kalırmıyım

 93. yagmur20 dedi ki:

  merhaba herkese.ben l,5 yildir evliyim 2 defa hamile kaldim ikisindede dusuk oldu simdi 6 aydir korunmamamiza ragmen hamile kalmiyorum doktoruma gitim gosumde sut varmis adetimin 12 gununde doktora gitim yumurtaligin enmis dedi yani hamile kalmaya hazirmis acaba bu ay sizce hamile kalirmiyim? bebek cok istiyorum.simdiden tesekurler.allah herkese hayirli ve salikli bebisler versin.

 94. ŞUĞRA dedi ki:

  (bende evde tes yaptım gebe cıktım )ertesi gün doktora gittim dış gebelik dedi sonra utrasona girdim dış gebelik deyil dedi ertesi gün düşük yapıyon dedi sonra düşük yapmışın 🙁 anlamadım kanamam yok nasıl düşük

 95. hıdır dedi ki:

  yazı yeterli detaya sahip değil yorumcu arkadaşlar çok fazla korkunuz var bu imtihan veya sınav değil kaderinizi elinize alın veonu başarın ve istekle yapın adet dönemi hamile kalma ihtimali düşük ve bende onu araştırıyorum umarım kız arkadaşım hamile kalmamıştırda mucizeyi başkaları gerçekleştirir

 96. sevin dedi ki:

  merhaba hocam ben 10aylık evliyim esimle birlikte cocuk yapmaya karar verdik adetim yeni bitti yumurtlama dönemimi bilmiyorum esim özellikle ilk bebgimizin erkek olmasını çok istiyor bense saglıklı eli ayagı düzgün hayırlı evlat istiyorum adetim 29 aralık ta oldum 4 ocak bitti nezaman hamile kalabilirim erkek bebegine bana çok acil cvp vermenizi bekliyorum hocam basarılar diliyorum saygılarımla

 97. yasemin dedi ki:

  ben 2.5 yıllık evliyim 1.5 yaşında kızım var aylık iğne kullanıyorum tekrar hamile kalmak istiyorum bu uygulamayı bıraktıktan sonra en geç ne zaman hamile kalabilirim…..

 98. senayözcan dedi ki:

  mer.lar?benım adet gunlerım soyle degısıyor…gun olarakdegısıyor
  gecen ay kasımda 24unde oldum aralıkda 25ınde sızce bu duzensızlıkmıdır anlayamadın dt. yok dıyor ama.bırde adetım 5 gun once bıttı ve ben esımle 4gun surecınde ılıskıye gırdımyumurtalık donemı olabılırmı ama bır dıs dokturuna gıtdım dun bana ılac verdııcdım 2gundur ama burakdım sızce 4gunluk ılskı de hamıle kalma sansım olabılırmı ben bırsenellık evlıyım ama 8aydır ılıskıye gıremedım ve esım bukonuda bana herzaman destek oldu ve benım piskolejım cok bozuldu ve piskoloka gıtdım ve sonra bırakdım kendı kendımın dokdorum oldum ama dusunsenızeaynı evdesınız ama kardesden bır farkınız olmuyor ne garıp dımı allaha sukur 4 aydır ılskıye gırebılıyorum ama cocuk ıstıyorum sızce erkenmı dt.erken dıyor ama kalanda vardır hamıle .yumurtalalıklarımın temız oldugunu soyluyor dt. acaba sorun esımde olabılırmı yoksa erkenmı cocuk ıcın kafam cok karısık bu ayda hasta olmak ıstemıyorum lut bana fıkır verebılırmısınız lut ????????

 99. neslisah dedi ki:

  merhaba ben 10 yillik evliyim 2 kez tüp bebek denedik kismet olmadi esim rahatsiz sperm düsüklügü, bende 1 embryo olusuyor acaba sorun nerdeki 1 tane tutabiliyorlar? ve sperm düsüklügünde düzenli iliski oldugunda yani skylus günden sonraki iliskide yüzde kac sansim var kendiliginden tutabilmesi tsk .

 100. gülcin dedi ki:

  slm bende 2 yilli evliyim hic korunmadik ama bi turlu hamile kalmadim cok isiyorum cocugumun olmasini ne yapmam gerek hamile kalmami ne kolaylastirir lutfen cevap yazinn

 101. GÜLCAN dedi ki:

  merhabalar ben 2 yıllık evlıyım adet duzensızlıgı var 24 gun aralarla oluyorum gebelık testlerı cok yapıyorum test pozıtıf cıkıyo ama ben negatıfım yanı hamıle dıılım burdan tum bayan arkadaslara duyuryorum ınanmayın o testlere en guzelı kan tastı yaptırmak valla yuce rabbım ısteyen herkeze versın herkeze o duyguyu tatdırsın inş ıyı calaışmalar

 102. sinem dedi ki:

  merhaba ben sinem eşimle adet bittikten sonra 13 gün boyunca ilişkiye girdiğimde içime boşalıyor ve böylece hamile kalmayacağımı söylüyor sizce bu doğrumu yaşım çok genç olduğu için cocuğun erken olduğunu düşünüyorum lütfem bana yardımcı olun…

 103. sibel dedi ki:

  slm bir kızım var ve birde kısmet olursa oglum olsun istiyorum kromozon meselesi varmış yardımcı olurda detaylı bilgi verirmisiniz ama adet düzensizligimde var neyapmalıyım

 104. YASEMİN dedi ki:

  adetliyken songünü ilişkide bulundum acaba tutmuşmudur

 105. yasemin dedi ki:

  slm hocam ben 4 aylık evliyim ekim aynd düşük yaptım bebeğin kesesi büyümemiş.geçen dktr gitik 3küp kan aldı test için ankaraya yolladı herşey normalmiş istedigin zaman hamile kalarsın dedi çok mutluyum nezaman hemen hamile kalabilirim acaba.birde bana hamile kalmadan 1ay öncesi kulanmam için folik asit verdi biz almamıştık birşey belli degil diye kullanmasam neolur inşallah hamile olursam hmllk sırasında kullansam neolur lütfen yazın tşkrkr.

 106. rabia dedi ki:

  SLM.BEN 2 AY ADET OLMADIM VE DR GİTTİM SİTRESTEN DEDİ ADET SÖKTÜRÜCÜ HAP VERDİ 1 HAFTA KULLANDIM VE BİTTİKTEN 2GÜN SONRA EŞİMLE İLİŞKİYE GİRDİM 3 GÜN BOYUNCA VE HER DEFASINDA İÇİME BOŞALDI.ACABA İLACIN ETKİSİYLE HAMİLE KALMIŞ OLABİLİRMİYİM ÇOK MİDEM BULANIYO NOLUR YARDIM EDİN BANA…..

 107. selvın dedi ki:

  erkek arkadasımla adetlıyken ılıskıye grdık ve adet bıtımının oldugu gun ve sonrakı gunde grdık ve ıcıme bosaldı suan ustunden 3 gun gectı ama benım vajınamda yanma agrı var acaba hamıle kalmıs olabilir miyim….

 108. serap dedi ki:

  ben 16 yıllık evliyim 2 kızım var tekrar hamile kalmak istiyorum ama 1 senedir hamile kalamıyorum neden en son 7 ay önce kalmıştım ama 3 aylıkken karnıda öldü ondan sonrada hamile kalamdım neden

 109. çigdem anek dedi ki:

  merhaba ben 4 yılık evliyim hiç korunmadık eşimde siperm düşüklügü var varikoselden ameliyat oldu 2 kere tüpbebek ve aşılama yaptırdık olumsuz çıktı sonuç tedaviyi bıraktık sanırım bendede iltap var eşimdede varhamileligi engelermi teşekürederim

 110. Dilek dedi ki:

  Adetten bir gün önce ilişkide bulundum. Hamile kalma ihtimalim var mı?

 111. eda dedi ki:

  selam ben 4 yıllık evliyim ve çocuğum olmuyor doktora gittim doktor dedi yumurtalıkların güzel bişey yok yumurtalıklarında dedi ama hala çocuğum olmadı doktora gideli baya oldu ne yapmam gerekiyor bana bi akıl verin ne olur çok üzülüyorum ve bi çocuğum olmasını çok istiyorum cvp yazın lütfen şimdidden tşkler

 112. sümeyra dedi ki:

  rabbim ewlat hasretiyle yanan we annelik duygusunu yaşamak isteyen herkese salih ewlatlar nasip etsin inş. hepimizi güzel haberler ile sewindirsin bende geçen ay düşük yaptım gelişinin şokunu atamadan gidişinin şokunu yaşadım ama arkadaşlar unutmayınki imtihandayız sabredelim dua edelim olucak inş.hepiniz dualarımdasınız allaha emanet olun

 113. elif dedi ki:

  selam canım sabret inş.olacaktır unutmaki imtihandayız

 114. sultan dedi ki:

  selam canım senin durumun psikolojik olabilir kendimden biliyorum düşünme ben kafamdan attığım gibi hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı bunada şükür rabbim en kısa zamanda inş. sana ve bütün isteyenlere nasip etsin banada inş.

 115. merve dedi ki:

  selam hocam üç ay önce doktara gittim cok güzel bi yumurtan var dedi üç gün iliskiye girmeniz gerekiyo dedi igne verdi ama üzerinden 3 ay geçti hala hamile kalamadım lütfen bana cvp verin çocum olmamasın dan korkuyorum mantarla intihap var dedi bide ne yapmalıyım tskllr

 116. ayşe dedi ki:

  hocam selam bi ben düşük yaptım evlendimin ilk gecesi hamile kalmışım ama maalasef dikkatsizlilkten düştü bebek çok istiyoruz ama aradan 2 sene geçti ama olmadı adet düzensizligim var.ama bekarkende vardı.çok endişeleniyorum acaba çoçugum olur mu yine hamile kalırmıyım ilgilenirseniz sevinirim

 117. elif dedi ki:

  hocam selam ben bir düşük yaptım ilk gecede kaldım hamile ama 2 aysonra düştu bebeyim 7 aydırdahaile kalamıyorum neden hamile kalamıyorum bazende adet dönemim biraz geçiyor 5 6gün gibi lutfen yardım

 118. ayşe dedi ki:

  hamile kalamayanların sayısı heryıla göre deyişiyormu

 119. elif dedi ki:

  merhaba ben 6 yıllık evliyim doktorlara gittik eşim ve ben hiç sorun olmadığını söyledi doktorlar beklememizi söylediler ne ama halen olmadı bebeğimiz ne yapmamız gerek

 120. Seda dedi ki:

  adetimin bitinden bir gün sonra ve 1 hafta boyunca iliskiye girdik hamile kalmak icin acama hamile kalma olasilim varmi?

 121. acaip dedi ki:

  allahim buradaki sorularin hepsi cok komik n ecahil insanlar var ya

 122. ayşe dedi ki:

  adet olduktanbir hafta sonra ilişkiye girdik korunmadık boşaldıktan sonra ayağı kalkıp zıpladım hamile kalmamak için sizce hamile kalırmıyım

 123. özden dedi ki:

  5 yıldır evliyim yaklaşık 7 aydır korunmasız ilişkiye giriyorum. eşim ve ben rutin testler yaptık fakat her ikimizde olumsuz bir bulguya rastlanmadı. nisan ayında serephone adlı ilacı kullandım gebelik yaşanmadı. dr. um mayıs ayında yumurtlamalarda sorun olmadığından ilacı kesti. haziran ayında da tekrar ilaca başladım acaba gebe kalma şansım varmı. ve gebelik oluşmaması nedeni hakında bilgi verebilirmisiniz.
  tşk iyi çalışmalar

 124. sultan dedi ki:

  merhaba, 1.5 yillik evliyim hic korunmama ragmen gebe kalamadim, doktora gittim hic bir sorun olmadigini soyledi kanal yollari ve bir suru hormon testi yaptirdim birsey cikmadi, acaba neden gebe kalamiyorum, yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

 125. halime bölük dedi ki:

  merhaba
  1 senelik evliyim bi sene hap kullandım 3 gün önce bıraktım ne zaman hamile kalırım acaba ?

 126. betül dedi ki:

  merhaba. kocamla adetim bittikten 10 gün sonra ilişkiye girdik. mayıs 25-29 haziran 21-25 temmuz 23-27 seklinde döngüm. ağustos 7de de ilişki yaşandı. ama sperm cok fazla değildi. hamile kalma olasığım nedir? şimdiden teşekkürler.

 127. burcu dedi ki:

  meraba. 1 yıllık evliyim ve hiç korunmamamıza rağmen gebe kalmadım. bu normalmi?

 128. sema dedi ki:

  merhaba benim sorum biraz sacma olacak ama cok korktugum icin soruyorum yasim daha 17 erkek arkadasiml aramizda bazi seyler oldu ama yatmadim SORUM SU OLACKTI “ERKEGIN DÖLÜ KIZINKINE DEGERSE HAMILE KALINIRMI? YADA MECBUR ILISKIYEMI GIRILMESI GEREK HAMILE KALMAK ICIN yani iceriye girmesi mi gerekiyor dölün ya benim korkum degince kaliniyormu acaba kiz oldugun halde?

 129. selma dedi ki:

  merhaba 4 aylık evliyim adet bittikten 1 gün sonra ilişkiye girdik bebek çok istiyoruz sizce yumurtanın çabuk döllenebilmesi için uygun bir dönemmi bebek ilk denemede mi yoksa her ilişkiye girdiğimizde korunmadan bebek yapabilirmiyiz

 130. gu dedi ki:

  selam..ben erkek arkadaşımla adetimin 3.cü günü ilişkiye girdim ve hiç bi şekilde korunmadık.acaba hamile kalırmıyım..:((((

Sayfa başına git