Zeki İnsanların 8 Özelliği

Zeki insanların en belirgin özellikleri nedir acaba, dedik ve hemen bir araştırmaya başladık. Herhangi bir ortamda bir insanın zeki olup olmadığını az çok hissederiz ama bunu belirleyici tam 8 tane de özellik varmış.

Zeki insanları sıradan insanlardan ayıran ve toplum içinde onları hemen tanımaya yardımcı olan bu özellikleri taşıyan insanlara hayran olmamak da mümkün değil doğrusu…

Bakalım bu 8 özellik neymiş??

zeki insanların 8 özelliği

1- Zeki insanlar nezaket kurallarına uyarlar ve her zaman naziktirler.

Hangi zeki insanı incelerseniz hep onun nazik bir insan olduğunu görürsünüz. Çünkü zeki insanlar karşısındaki insana değer verirler.

2- Zeki insanlar çok yoğun duygular içerisindedirler.

Zeki insanlar tıpkı çocuklar gibi duygularını da çok yoğun yaşarlar. Çünkü mantıksal gelişim, duygusal gelişimlerini de tetikler. Her zeki insan biraz çocuktur diyebiliriz.

3- Zeki insanlar büyük bir fiziksel enerjiye sahiptirler.

Bu enerji zeki insanda doğuştan gelen bir özellik değildir. Zeki insanlar sorumluluklarının bilincinde oldukları için, saatlerce bitirmeleri gereken iş üzerinde bıkmadan çalışabilirler. Buna ilave olarak da kalp ve irade koordineli bir biçimde enerji sağlamaya başlar.

4- Zeki insanlar hem zeki hem de doğal görünürler.

Hem zeki görünmeyi hem de bir çocuk gibi doğal görünmeyi tercih ederler. Bu durum yüzünden de “acaba gerçekten zeki mi?” sorusunu akıllara getirirler.

5- Zeki insanlar işlerinde hem disiplini hem de o işi oyun halinde yapmayı tercih ederler.

Yaptıkları işten keyif almayı sağlayacak kadar işi, oyun havasında yaparlar ama ciddiyeti de asla elden bırakmazlar.

6- Zeki insanlar hayal dünyası içinde yaşarlar ama gerçek dünya ile bağlarını da koparmazlar.

Bilimsel çalışmaların fantastik düşünceler sonucunda ortaya çıktığı gerçeğine göre, zeki insanlar ürettikleri şeyin gerçek dünyada kullanılacağını bilerek, fantastik bir dünyada yaşamaya devam ederler.

7- Zeki insanlar son derece inatçı bir yapıya sahiptirler.

Tıpkı Edison’da da olduğu gibi başarısızlık karşısında asla pes etmeyen zeki insanlar, sonunda mutlaka başarıya ulaşırlar.

8- Zeki insanlar lider ruhludurlar.

Öğrencilik yıllarından itibaren liderlik vasıfları gelişmeye başlayan zeki insanların, babacan bir kişilik yapıları vardır. Çünkü her konuda söyleyecekleri bir sözleri vardır ve herkese hitap edebilirler.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git