Zencefil Prostat ve Kolon Kanserini Yok Ediyor! Kemoterapiden Daha İyi ve Sağlıklı

Zencefil, güçlü tıbbi özelliklere sahip olduğu için sayısız hastalığı tedavi edebildiği yüzyıllar boyunca tıpta kullanılmıştır.

Bu özellikler modern bilimler tarafından bile kabul görür.

Gıda ve Kimyasal Toksikoloji Dergisinde yayınlanan bir çalışmada, bu güçlü kök anti-kanser bileşikleri, gingerol, paradol ve shogaollere sahiptir.

Bu ölümcül hastalığın yok edilmesinde, özellikle kolon, prostat ve yumurtalık kanseri vakalarında etkili olduğu bulunmuştur. Najportal, bazı araştırmaların, zencefilin kemoterapiden çok daha etkili olduğunu öne sürdüğünü bildirmiştir.

Zencefil ve prostat kanseri

Anjiyojenez, kanserin büyümesini ve gelişimini gösterir ve buna göre, eğer bir şeyler erken evrelerde kanseri durdurmayı başarırsa, bunu önleyebilir.

Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp, zencefil kökünün, kanser hücresi gelişimini etkili bir şekilde engelleyebilen güçlü anti-anjiyojenik özelliklere sahip aktif içerikleri içerdiğini gösteren bir çalışma yayınladı. Araştırmalar ayrıca bu mucizevi kökün yumurtalık kanseri önleyebilir ve tedavi edebileceğini gösterdi.

Amerikan Kanser Derneği, Michigan Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından zencefilin kanser hücrelerini etkili bir şekilde öldürdüğüne dair kanıtlar sağladığı çalışmalar sundu.

Ayrıca, yumurtalık kanseri hücreleri, kemoterapi durumunda olduğu gibi kendilerine dirençli olamazlar. Bu nedenle yumurtalık kanseri durumunda son derece yararlıdır ve olumsuz etkiler bırakmadığı için geleneksel tedavilerin daha güçlü olması ilaç direncine yol açmaz ve daha az toksiktir.

Zencefil ve kolon kanseri

Araştırmacılar zencefilin kolon kanserini önlediğini buldu. Bir başka çalışmada bunun sadece kolon kanserinin önlenmesinde etkili olmadığını fakat mevcut kolorektal kanser hücrelerini de öldürebileceğini gösterdi.

Bu muhtemelen kolon kanserine karşı en etkili terapilerden biri olduğu anlamına gelir.

Zencefil ve prostat kanseri

İngiliz Beslenme Dergisinde yayınlanan ABD araştırmasına göre, zencefil özütü (Zingiber officinale Roscoe) düzenli olarak alınırsa insan vücudundaki kilo başına 100 mg prostat kanseri hücrelerinin gelişimini inhibe edebiliyor. Araştırmacılar, vakaların yaklaşık % 56’sında prostat kanseri gelişimini azalttığını tespit etti.

Dahası, günlük 100 g taze zencefil tüketimi ile 70 kg ağırlığındaki bir erişkinin aynı sonuç verdiğini keşfettiler. Ayrıca, zencefil etkilenen hücreleri de yok eder, vücuttaki zararlı hücreleri de yok eder.

Bu nedenle, araştırmacılar şunları söyledi:

Kemoterapi sağlıklı hücreleri de yok ettiğinden, zencefil prostat kanseri tedavisinde daha etkili olabilir.

Çok sayıda çalışma, zencefilin, özellikle de yumurtalık, prostat ve kolon kanseri vakalarında inanılmaz derecede etkili kanser önlemeyi önermektedir. Tamamen doğaldır ve kemoterapiye göre daha az invazivdir, toksik değildir ve sağlıklı hücreleri yok etmemektedir.

Bununla birlikte, tek olası sakıncası, zencefil özünün kabul edilebilir bir anti kanser tedavisi olarak kullanılamamasıdır, çünkü tüm çalışmalar farelerde veya in vitro yürütülmüştür ve daha ileri araştırmalara ihtiyaç vardır.

O zamana kadar bu kökün inkar edilemez özelliklerini kullanabilir ve günlük diyetinize dahil edebilirsiniz. Önerilen doz günde 4 gr, gebelik durumunda ise kadınlar günlük alımını 1 g azaltmalıdır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git