Asansör Çeşitleri

Asansör sistemleri

Türkiye’de ilk asansör, 1907 de senesinde Ege bölgesinin en güzel illerinden biri olan İzmir’de bir Musevi vatandaşımız tarafından kurulmuş. O zamanların şartlarında su buharı ile çalışan bu asansör, günümüzde elektrikle çalıştırılıyor.

Teknolojik gelişmeler sayesinde, günümüzde her tür ihtiyaca uygun üretilen birçok asansörü tipi ile karşılaşabilirsiniz.

panoramik asansörler

 

Asansör çeşitleri nelerdir?

İnsan asansörleri:

 

Yeni tip insan asansörleri iç kapıların kayan kapı ve katlanır kapı alternatifleri ile yarı otomatik ve tam otomatik asansör modelleri insan taşımacılığında son derece konforlu ve güvenli hizmet vermektedir.

 

Engelli asansörleri:

Engelli vatandaşlarımızın hayatını bir nebzede olsa kolaylaştırmak için, üretilmiş olan engelli asansörleri, merdiven veya yükselti çıkılması gereken durumlarda merdiven veya platform görünümünde yapılan asansörlerdir.

Yük asansörleri:

Genelde, fabrika ve alışveriş merkezlerinde kurulan yük taşıma asansörleri 12.000 kg’ a kadar ağırlık taşıma kapasitesine sahiptir.

Hidrolik asansörler:

Genellikle, konutlar içine ve inşaat işleri yapılan binaların içine kurulur.

Sedye asansörleri:

Hastanelerde hastaların güven ve sağlık içersinde taşınması üretilen sedye asansörleri anti bakteriyel kaplamaları ve otomatik açılıp kapanan kapıları ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Panoramik asansörler:

Alışveriş merkezlerinde tercih edilen, yan ve arka tarafı camlarla kaplı gösterişli ve son derece konforlu asansör çeşididir.

asansör modelleri

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git