Evlerimizi Çok Para Harcamadan da Yenileyebiliriz.

Sürekli içinde bulunduğumuz ortamda zaman zaman değişiklikler yapmak bizlere ruhsal bakımından kendimizi iyi hissettirir. Ancak bu değişiklikleri yapmak için büyük bütçeler ayırmışsak ve ekonomimizde bunun için pek müsait değilse o zaman da maddi açıdan sıkıntı verecektir. Peki az bütçe ile yani çok para harcamadan evinizi yenilebilirsiniz desem ne dersiniz? Cevapları az çok tahmin edebiliyorum. İçinizde “hadi canım sende” diyenler olduğu gibi “aa gerçekten mi” deyip heyecanla bu işin nasıl yapılacağını bekleyenlerde var.

Hadi canım sende diyenlere ve o heyecanlanan kişilere çok para harcamadan evlerine yapılabilecek minik değişiklikler gelsin o zaman;

1.Boya yapın.

Boya yapmak hem ekonomik hem de zevkli bir uğraştır. Tabi şimdi boya yapın derken bir boyacı ustası tutup evi baştan aşağı boyatın demiyorum bu elbette pahalı olacaktır. Benim bahsettiğim bir kutu boya alıp eşiniz ya da çocuklarınızla hem hoşça vakit geçirirken hem de evinizin bir odasını hatta bir duvarını boyamanız. Yatak odanızın bir duvarını boyadığınızda nasıl güzel bir değişiklik olduğunu göreceksiniz.

Boya yapmayı sevmeyenler için ise duvar kağıdı önerim var. Tv ünitesinin arka planına güzel bir duvar kağıdı ile kaplayıp salonunuzun havasını yenileyin.

2.Eskilerden kurtulun.

Biz Türk insanının en büyük zaafıdır bilirim. Atmaya kıyamayız. Kırılır, bozulur yıpranır bazı eşyalarımız ama biz yineden aman canım dursun bir köşede atmayalım deriz. Bir dursun iki dursun derken bu eski eşyalar alır başını gider ve evimizde gereksiz bir kalabalık meydana getirir. Evinizi yenilemek istiyorsanız eski, kırılmış, yıpranmış eşyalardan kurtulun.

Hatta giymediğiniz elbiseler, kullanmadığınız eşyalardan da kurtulun. Emin olun bu size huzur verecektir. Az eşya her zaman için evleri daha ferah ve şık gösterir unutmayın.

3. Aksesuar ekleyin.

Evinize minik dekoratif aksesuarlar ekleyin ve hatta bunları kendiniz yapın. Evinizde değerlendirmek istediğiniz hani şu atmaya kıyamadığınız belki sizin için hatırası olan eşyalardan yepyeni aksesuarlar yapabilirsiniz. Kurumuş çiçeklerini koyacağınız farklı bir vazo yapabilir, artık iplerden bir yastık kılıfı örebilir, tahta mandallarla ayna etrafı süsleyebilirsiniz. Bu konuda internet size oldukça yardımcı olacaktır. Hem kendi yaptığınız aksesuarlar sizin için daha değerli olduğu gibi hobi geliştirmiş olursunuz.

Bunun dışında koltuk takımına uygun sezonun trendi perdeler de evinize farklı bir hava katacaktır. Yastık kılıflarınızla dekora edeceğiniz perdeler belki minik bir paspas evinizde ki değişikliğin simgesi olabilir.

4.Ayna kullanın.

Aynalar evlerimizin dekorasyonuna yakışan en önemli parçalardır. Son yıllarda aynalar yatak odalarından çıkıp salonlarımıza geldi ve çok da yakıştı. Ayna kullanarak evinizin havasını değiştirdirdiğini gibi daha geniş görünmesini de sağlamış olacaksınız.

5.Aydınlatmanızı değiştirin.

Eğer evinizin aydınlatmasını bir avize ile sağlıyorsanız bunda da ufak bir değişime gidebilirsiniz. Yeni çıkan dekoratif avizeler seçebileceğiniz gibi köşe lambası ya da spot ışıklarla da evinizin aydınlatmasını değiştirebilirsiniz.

6.Koltukları kaplatın.

Tüm salon koltuklarını kaplatmak elbette bütçe açısından sizi sıkıntıya sokabilir ancak tek bir berjeri kaplatarak oturma grubunuzu bile yenileyebilirsiniz. Ayrıca şimdi çok muntazam ve kaplamaya göre daha az bütçe ayırabileceğiniz harika koltuk örtüleri de bulunuyor. Bunlardan da kullanarak salon koltuklarını tamamen yenilebilirsiniz.

7.Bitkilerden yararlanın.

Evinizde yeşil yapraklı bitkilerin olması sadece dekorasyon açısından değil sağlık açısından da size iyi gelecektir. Onlarla ilgilenmek , onlara bakmak sizi dinlendirirken salonunuzda kullanacağınız büyük yapraklı bir bitki de dekorasyona oldukça önemli bir dokunuş yapacaktır. Mutfaklarınız için de fesleğen gibi kokulu bitkiler kullanabilirsiniz. Bunlar hem dekoratif hem de mutfağınız için kullanılabilir bitkilerdir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git