Tahta Mandallarla Dekoratif Gece Lambası

Merhabalar, çamaşır astığımız gün içinde defalarca elimize aldığımız mandallardan harika bir gece lambası yapmayı hiç düşündünüz mü. İlk etapta kulağa biraz farklı da gelse daha neler mandaldan gece lambası mı olur da deseniz bu sitede size “daha neler” kelimesini sıklıkla söyleteceğimi yineleyip bu harika dekoratif gece lambası yapımını anlatımlı ve resimli bir şekilde sizlerle paylaşacağım. Evinizde tahta mandalınız bulunmuyorsa dahi gidip tahta mandal alarak bu dekoratif lambayı yatak odanıza koymak için sınırlandıracaksınız. Geri dönüşümün güzel örneklerinden olan dekoratif gece lambası yapılışı için gelin malzemelere göz atalım.

Malzemeler

  • – Lambanın büyüklüğüne göre yeteri kadar tahta mandal
  • – Lamba
  • – Yapıştırıcı
  • – Tahta bir platform

DIY-Home-30-634x421 (1)

Yapılışı

  1. – Malzemesi son derece az olan gece lambamızın yapılışı da oldukça pratik. Öncelikle tahta mandalları bir platformun üzerine yapıştırıyorsunuz.
  2. – İlk sıra mandalları dizip yapıştırdıktan sonra diğerlerini resimde görüldüğü gibi üst üste yapıştıra yapıştıra istediğiniz uzunluğa gelinceye kadar bu işleme devam ediyorsunuz.
  3. – İç kısmına lambayı yerleştirip tahta platforma da elektrik aksamını bağlıyorsunuz.
  4. – Şimdi tek yapmanız gereken lambayı prize takmak. Dekoratif lambanız kullanım için hazır durumda.
  5. – Dilerseniz istediğiniz herhangi bir renge mandallarınızı boyayabilirsiniz. Fikir vermesi bizden geliştirmesi sizden.
  6. Gördüğünüz gibi eviniz için hiç masraf yapmadan evdeki kullanmadığınız eşyaları değerlendirerek hem şık hem dekoratif hem de son derece masrafsız dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz. Kendin yap ve ya geri dönüşüm adını verdiğimiz bu işlemler sayesinde hem aile bütçesine katkı sağlamış hem de el becerimizi geliştirmiş olacağız. Tahta mandallarla pek çok dekoratif ürün yapılmakta ilerleyen yazılarımda sizlerle onları da paylaşacağım.
PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git