Halı Temizliğinin En Kolay Yolu

Ne kadar dikkat etsek de, halılarımızda leke olması kaçınılmazdır. Hele ki çocuklu evlerde bu durumlara çok sık rastlanır. Kış aylarında halılarımızı yıkatmak, evimizin en önemli dekorasyon ürününün temizliğini kusursuzca sağlamak bayağı zordur. Gönderdiğimiz halılar kış aylarında  kuruması açısından oldukça geç gelir evimize, çocuğunuz varsa halısız bir ev sıcaklığı daha az tutacağından soğuk algınlıklarına davetiye çıkaracaktır. Dolayısıyla bir evin vazgeçilmezi olan halıların görüntüsü de temizliği de bizler için çok önemlidir.Ev hanımlarının yakındığı en önemli konulardandır halı temizliği. Sırf kirlenmesin diye koyu renkli halılar alarak dekorasyonumuzdan göz zevkimizden bile vazgeçeriz bu sebepten ötürü.  Misafir kabul etmek için  bile şarttır bu ürünün temiz olması.. Peki en kolay ve en pratik şekilde nasıl sağlarız bu temizliği?

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı İle Halı Temizliği

Evet yanlış okumadınız hanımlar, bulaşık makinesi parlatıcısıyla halılarımızı pırıl pırıl yapabiliriz. Birçok marketten çok uygun fiyatlarla aldığımız bulaşıklarımız için kullandığımız parlatıcının halı temizleyici özelliği bulunmakta. Yukarıda mevcut videomuzda da bunu görsel olarak belirttik. Çay, kahve, meyve, meyve suyu lekelerinde oldukça etkili bir yöntem. Üstelik yalnızca halılarınızda değil mobilya ve kıyafetlerdeki mevcut lekelerde de kullanabilirsiniz.

Bir çoğumuz yaşamışızdır gelen misafir, yada misafir çocuğu halıya bir şey döktüğünde ‘ hiç sorun değil ben daha sonra hallederim’ ifadesiyle durumu geçiştirir ve lekenin kurumasına sebebiyet veririz. Daha sonra kullandığımız halı şampuanları ve leke çıkarıcılar hiç bir işe yaramaz ve halının lekeli kısmının yıpranarak; daha fazla dikkat çekmesine neden olur. Çok severek aldığımız bu muazzam ürüne karşı soğuruz ve sırf bu sebepten ötürü yenilemek zorunda bile kalabiliriz. Leke üzerine dökeceğimiz bir miktar bulaşık makinesi parlatıcısını fırça veya sünger yardımıyla ovarak giderebiliriz. Üstelik lekenin yeni olma şartı olmadan.. Üzerinden zaman geçmiş lekelerde bile çok etkili bir yöntemdir. Şimdiden kolay gelsin Hanımlar..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git