Dekoratif Bardak Tasarımı

Merhabalar, ev dekorasyonunda her gün yeni fikirler yeni tasarımlar çıkıyor karşımıza. Sadece salon ile kalmayıp artık evin her alanında etkisi gösteren modern ve dekoratif ürünler arasında çok şık mutfak aksesuarları ve bunların içinde de bardaklar yer alıyor. Mutfaklarınıza da bu modern havayı yansıtmak için fazlaca para harcamadan yine evde kullanacağınız kendin yap fikri ile hem geri dönüşüm yapmış olacak hem de bu dekoratif görünümlü bardaklara daha ucuz bir şekilde sahip olacaksınız. Sadece bir kaç parça malzeme kullanarak yapacağımız bu modern bardaklar sayesinde sizlerinde şık ve yeni tasarım bir bardak takımınız olacak.

Malzemeler

  • Cam bardaklar
  • Plastik tabak
  • Pamuklu çubuk
  • Renkli oje

Modern-Bardak-Yapımı-2

Modern-Bardak-Yapımı-3

Yapılışı

* Öncelikle evinizde bulunan desensiz cam bardakları seçerek işe başlıyoruz.

* Seçtiğiniz bardaklar için kullanacağınız renk ojeyi belirleyip plastik tabağa dökün ve pamuklu çubuk yardımıyla bardağınızın taban kısmına benekler koyun.

* Koyduğunuz benekler açıktan koyuya koyudan açığa gibi farklı renk geçişlerinden oluşabileceği gibi benek koymak yerine siz farklı bir desende çizebilirsiniz.

* Dilerseniz bardağın tabanını tek renk yapın dilerseniz bir kaç farklı renkte ki ojeyi aynı bardağın tabanında uygulayın bu kısımda sizin tercihinize kalmış.

* Bardağın tabanını dilediğiniz gibi şekillendirdikten sonra kurumaya bırakın.

* Bardakta ki oje kuruduğunda artık kullanıma hazır modern ve dekoratif bir bardağınız olacak.

Bu şekilde bardaklarınızı şekillendirerek hiç para harcamadan kendi bardağınızı kendiniz yapmış olacaksınız ve evde kullanmadığınız ya da kullansanız dahi size artık sade gelen bardaklarınız da değerlenmiş olacak. Oje sudan etkilenmediği için bardağı yıkamanız da bir sıkıntı olmaz ancak bulaşık makinasına atmamanızı öneririz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git