Günlük Kullandığınız Eşyaların Hayatınızı Kolaylaştıran Yönleri Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Evimizde onlarca araç ve gereç var. Her birinin işlevi ise birbirinden farklı. Kimisi kesmek için kimisi saklamak için kullanılıyor. Ancak tüm bu araç gereçlerin hayatımızı kolaylaştıracak bilinmeyen yanları da bulunuyor. Bazen bizlerinde aklına geliyor bu tür şeyler. Ummadığımız bir eşyayı ya da yiyeceği kendi işlevinin çok dışında farklı bir görevde kullanabiliyoruz. Hal böyle olunca nemde bu makale ile sizlere bazı eşya ve yiyeceklerin çok farklı kullanım alanlarını göstermek istedim.

Paki nelermiş bu eşyalar ve nerelerde kullanılırmış beraber bakalım;

*Pvc boruları hiç bu şekilde kullanabileceğinizi düşündünüz mü? Benim hiç aklıma gelmemişti ama inanın görünce bayıldım. Üzeri renkli yapışkan bir kağıt ile kaplanmış olan pvc boru banyonuz için harika bir düzenleyici olmuş durumda. Bu ürünü hem masrafsız olarak kendiniz yapacak hemde banyonuzdaki kurutma makinesi, düzleştirici, maşa gibi araçları yer kaplamadan buraya koyacaksınız. Ayrıca tarak ve fırça koymak içinde kullanılabilir.

*Evde eski kemerleriniz mi var. Durun sakın atmayın. Bu kemerlerle öyle şeyler yapılıyor ki görünce bayılacaksınız. Resimli olarak bir kaç fikir paylaştım sizlerle arkadaşlar belki bu fikirlere bakınca sizlerde de yeni fikirler çağrışır. Eski kemerlerle kitaplık yapılacağı hemde bu derece şık ve marjinal görüneceği aklınıza gelir miydi Peki ya odunları düzenli tutmak için kullanılması. Bence bu fikirler bir harika.

*Kek ya da diğer adıyla muffin kalıplarını bu görevi dışında sofranızda çık bir sunum yapmak içinde kullanabilirsiniz. İçerisine değişik soslar, reçeller, ikramlıklar koyup hem  masada fazla tabak olup kalabalık görünümden kurtulur hem de farklı bir sunum hazırlamış olursunuz.

*Paslanmış anne annenizden kalmış eski püskü kepçeleri ne yapalım peki? Bunun içinde asla hayır diyemeyeceğiniz harika bir fikrim var. Bu kepçelerden banyonuz şık dekoratif mumluklar yapmaya ne dersiniz?

*Meyve kasaları meyve taşımanın dışında pek çok farklı işlevde kullanılıyor. Kitaplıktan, rafa, bebek oyun sandığından dekoratif bir sehpaya kadar güzel ve kullanışlı bir araç haline geldi. Yapmanız gereken sadece bir kaç sandık bulup boyamak ve istediğinize göre kullanmak. İster bahçe dekorasyonunda çiçekleriniz için kullanın, isterseniz yatak odanız için şık raflar hazırlayın. Tercih sizin ama kesinlikle güzel işler çıkacaktır bundan eminim.

*Artık modası geçti pek de kullanmıyoruz zaten dediğiniz kase tabak fincan mı var evinizde sakın atmayın derim. Bu eşyalar yatak odanızı süsleyecek aynı zamanda da takılarınız için harika bir düzenleyici olacak. Üst üste koyup içerisine küpe, yüzük gibi takıları koyup makyaj masanızın üzerine şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Ya da makyaj malzemelerinizin derli toplu durması için bu eşyalardan yararlanabilirsiniz.

*Düzen sevenler için yine harika bir fikir. Özellikle dikişle falan uğraşıyorsanız bu minik borulardan yapacağınız şık dekoratif ürünle malzemelerinizi buraya koyu kullanırken rahatlık sağlayabilirsiniz. Ya da bilezik ya da tokalarınızı takmak içinde ideal bir fikir olabilir.

*Mutfağınız için yapacağınız harika bir dekoratif önerim daha var. Yine eski kasalardan bir parça kullanılarak şık birer kupa asacağı yapabilirsiniz. Bu şık aksesuar mutfağınıza ayrı bir detay katarken sizde farklı bir eşyayı kendi işlevi dışında değerlendirmenin keyfini sürmüş olursunuz.

*Çocuğunuzun artık kullanmadığı kaykayı bir köşede eskimeyi bekliyorsa eğer onu daha fazla eskitmeden çocuk odası için harika bir rafa dönüştürebilirsiniz. Yapmanız gereken kaykayı duvara monte etmek ve üzerine istediğiniz eşyaları yerleştirmek. Sizce de harika görünmüyor mu?

Birbirinden eğlenceli ve gerçekten işe yarayan bu fikirleri mutlaka denemelisiniz. Böylece hem eşyalarınızı değerlendirmiş olacak hem de farklı işler yapacaksınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git