Bambu Kumaş Pamuğun Tahtını Sallıyor

Dünyada hızla yayılan sağlıklı yaşam trendine elbette Ev Tekstili üreticileri de duyarsız kalmadı. Ev Tekstili deyince ilk akla gelen kuşkusuz Nevresim Takımları olacaktır. Bu yazımızda birbirinden şık ve modern çizgileriyle yatak odalarımıza modayı getirennevresim takımlarının, yani yatak odasının olmazsa olmaz ürünlerinin üzerinde duracağız.

Her yaşam tarzına ve yaş grubuna uygun zengin seçenekleriyle beğeninize sunulan nevresim takımlarını seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle iplik ve boya kalitesi açısından çok dikkatli olunması gerekiyor çünkü üretimde kullanılan malzeme sağlığımızı tehdit edebilir.

Dünya üzerinde en çok yararlanılan bitki türü olan Pamuk, Tekstil sektörünün en önemli ham maddesi olmasına rağmen son yıllarda Bambu antibakteriyel özelliği ile öne geçmiştir. Yapılan testler bambu kumaşın, pamuk kumaşa göre daha dayanıklı olduğunu ortaya koymuştur. Genel olarak bambu ipliğinin pamuk ipliğine göre avantajlarından bahsedecek olursak;
* Bambunun doğal antibakteriyel özelliğe sahip olması, bir çok kez yıkamadan sonra bile bu özelliğinği koruyabilmesi, ciltte alerjik reaksiyonlara yol açmaması en önemli özelliklerindendir.

* Kaşmir ve ipek tuşesine en yakın yumuşaklık hissini sunması,
* Serinlik hissi vermesi ve hafif oluşu,
* Vucutta oluşan nemi anında emmesi ve terletmemesi,
* İçeriğindeki kun maddesi sayesinde deride alerji yapmaması,
* Pamuğa göre çok çok yumuşak bir kumaş olması,
* Boyayı çok güzel emme özelliğine sahip olması,

* Hava geçirgenliği sayesinde bedenin nefes alması,
* Çok ince olmasına rağmen yıpranmaya dayanıklı olması,
* Parlak görünümü nedeniyle merserizasyon gerektirmemesi.

%100 Bambu ipliği ile üretilen Nevresim Takımlarına en hızlı ve kolay şekilde ulaşabilmeniz için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Evleremoda.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

8db PURPLE BUTTERFLY RIBBON FLOWER RTIM GRI VIOLET

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git