Evinizi Geniş Gösterecek Bir Kaç Hile

Hemen hemen hepimizin hayalinde büyük, geniş, ferah evler vardır. Ancak çoğumuz yaşam şartları nedeniyle istediğimiz gibi hayalimizde olan evlerde oturamayız. Fakat önemli olan nerede nasıl oturduğumuz değil yaşam alanımızı yaşanılır ve kaliteli bir hale getirmek olmalıdır. Yoksa istediğimiz ev yok diye hayata küsmek pes etmek olmaz.

Sizler için paylaşacağım bir kaç küçük ev hilesi ile evlerinizi olduğundan çok daha geniş ve aydınlık gösterebilecekseniz. Emin olan evinize gelen davetlileriniz bu sırrınızı çok merak edecek;)

*Katlanabilen yataklar tercih edin.

Evinize şöyle bir bakın. Hele bir de çocuklu ve kalabalık bir aile iseniz odalarda en çok yer kaplayan eşyanın yataklar olduğunu hemen fark edeceksiniz. Yataklar evlerimizde büyük yer kaplar ancak sadece yatmadan yatmaya kullanılır. Bunun için kendinize gün içinde yaşam alanı açmak adına katlanabilen ya da kaldırılabilen yataklar tercih edin. Günümüz şartlarında bu modellere ulaşmak hiç de zor değil.

*Duvar yerine eşyaları kullanın.

 

Ne demek şimdi bu dediğinizi duyar gibiyim. Evet yanlış yazmadım duvar yerine eşya dedim. Nasıl olacak derseniz şöyle ki evlerinizin odalarını duvarlarla bölmek yerine bir koltuk, masa, konsol ya da süs bitkileri ile odaları birbirinden ayırabilirsiniz. Nasıl fikir ama düşününce aklınıza yattığını hisseder gibiyim;)

*Perde yerine stor tercih edin.

 

Eğer eviniz küçükse aydınlık olması çok önemlidir. Çünkü karanlık ve küçük bir ev insanı sıkar ve bunalıma sokar. Küçük evler için ideal perde seçimleri storlardan yana olmalıdır. Böylece camın kenarında herhangi bir fazlalık olmadığı için ışıktan ve alandan daha çok faydalanmış olursunuz.

*Gardırop yerine açık askılar tercih edin.

Tıpkı yataklar gibi büyük gardıroplar da evlerde büyük bir alan kaplamaktadır. Bunların yerine giysilerinizi açık askılarda hasır kutularda, açık raflarda tutabilirsiniz. Böylece alan tasarrufu sağlamış olursunuz.

*Mutfakta raf kullanın.

Mutfağınızı da geniş göstermek istiyorsanız kapalı dolaplar yerine raflar tercih edin. Rafların kullanım alanları daha çok olduğundan dolayı her köşeye her alana kolayca uygulanabilirler. Çay fincanlarınızı elektronik eşyalarınızı ya da baharat takımlarınızı raflara koyabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git