Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu

Hamilelik döneminin beklide en güzel yanı, doğacak olan bebeğiniz için hazırlamaya çalıştığınız bebek odası. Bebek odası dekorasyonu için aklınıza gelen, yaptığınız veya yapacağınız bütün hazırlıklar nedense hep eksik kalır. Sanırım bu anne olmanın cilvesi. Ne yaparsanız yapın daha güzelini daha iyisini ararsınız bebeğiniz için.

Peki, nelere dikkat etmeliyiz bebeklerimizin odasında rahat etmesi için? Öncelikle bebeğinizin odası güneş ışığıyla aydınlanan, havalandırması kolay olan, geniş ve kolay açılabilen pencerelerin olduğu bir oda olmalıdır. Güneşin sabahları ne taraftan doğunu tespit ederek bebeğinizin beşiğini güneşin doğar doğmaz direk odaya yansıdığı alana koymak bir hata yapmamış olursunuz. Gündüz vakitlerinde bu iki ayrıntı yeterli olacaktır.

bebek odası dekorasyonu

 Akşam vakitlerinde ise odasını aydınlatmak için kullanacağınız aydınlatma sistemlerine dikkat edin. Çünkü bebeğiniz beşiğindeyken tamda gözünün içine vuran bir ışık, minik bebeğiniz için son derece zararlıdır. Bu yüzden bebek odasının aydınlatma sistemini, mümkünse ayarlanabilir lamba düğmelerden seçin. Böylece bebeğinizin lambalardan rahatsız olduğunu hissetliğiniz an ışığı kısabilirsiniz.

Bebek odası zemin döşeme kısmına gelince kesinlikle halı kullanmayın, özellikle duvardan duvara zeminim tamamını kaplayan halıları hiç kullanmayın. Çünkü halı ne kadar titiz olursanız olun, tozu ve kiri mutlaka tutar. Buda yeni doğmuş bebeğinizin sağlığı için alerji gibi sağlık sorunlarından başlayarak daha ciddi hastalıklara kadar gidebilir. Bu yüzden bebek odası dekoru ayarlarken bence önce zeminleri parke yaptırmak en akıllıca fikir.

Bebek odası dekorasyonunda kendinize ait rahat oturabileceğiniz bir koltuk veya zaman zaman yatabileceğiniz bir kanepe bulundurun. Çünkü uzun bir dönem özellikle geceleri defalarca uykudan kalkıp bebeğinizi emzirmeniz gerekecek.

bebek odası dekorasyon resmi

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git