Beyaz Saç Sorununa Patatesle Kesin Doğal Çözüm

Saç Neden Beyazlar

Saç beyazlaması elbette doğal bir süreçtir.  Ancak saçların beyazlamasını yavaşlatmak mümkündür.  Düzenli beslenme, düzenli uyku ve spor gibi aktivitelerle mümkün olabilir.

Melanin üretim kapasitesi ve melanin miktarındaki azalma  saçlarda beyazlamaya veya grileşmeye  neden olur. Kahverengi, kızıl ve siyah saçlar melanin bakımından zengindir. Gri saçta az miktarda melanin bulunur ve beyaz saç ise hiç melanin içermez. 

Saçların Beyazlamasını Önlemenin Yolları

Saçlarda beyazlama sorununu kısmen durdurmak mümkündür. Ancak beyazlayan saçları eski haline dönüştürmek çok zordur. Uzun bir disiplin ile beyazlamış saçları koyulaştırmak mümkün olabilir. Bu disipline uyulduğu taktirde saç beyazlaması ise büyük oranda duracaktır.

Öncelikle saçlarınızda beyazlaşma başladı ise; vücudunuzda kan değerleriniz düşmüş olabilir, kan sayımı yaptırmakta fayda var.  Ayrıca mineral ve vitamin değerlerinizde eksiklikler olabilir.  Tüm bu durumların tespitinin ardından yapmanız gereken takviyeleri almak. Sonrasında ek kürler beyazlamanın önüne geçebilir yada yavaşlatabilir.

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi Besinler

Havuç, kabak gibi besinleri tüketmek saç sağlığı açısından faydalıdır.  Beta-keroten kaynağı olan yeşil yapraklı sebzeler mutlaka tüketilmelidir. Balık yağı da tavsiye edilmektedir. Yoğurdu sarımsak ile tüketmenin faydaları uzun yıllardır bilinmektedir.  Ayrıca, bu dönemlerde kabak çekirdeği tüketilmesi hem dökülmeye hem de beyazlamaya karşı etki sağlayabilecektir.

Beyaz saç, bir kişiyi  yaşlılık psikolojisine sokabilecek ilk işaretlerden biridir.  Durumu tersine çevirmek için, çoğu kadın ve erkek , sorunu çözmek için doğal yöntemler yerine kıllara daha fazla zarar veren kimyasallarla dolu saç boyalarını satın alırlar. Bununla birlikte, doğal ürünler ile sorununuza çare bulmak mümkündür. Kimyasal madde yüklü boyaların olumsuz yan etkileri olmadan çözmenize yardımcı olabileceğini bilmelisiniz!

Patatesin Saç Üzerindeki  Mucizesi

Tuhaf gelebilir, ancak patates suyu gerçekten gri saçların tersine çevrilmesine yardımcı olabiliyor.  Dr. Anthony Una yapılan testlerde beyazlatmayı azaltığını söylüyor.

Patates kabukları ile hazırlayacağınız kür için;  3-4 adet orta boy patates iyice yıkandıktan sonra kabuklarını soyun  daha sonra bu kabuklar tencere içerisine alarak, kabukları iki parmak geçecek kadar su eklenir ve 30-35 dakika kadar kaynatın. Duruma göre su miktarını azaltabilirsiniz ve daha koyu bir yıkama suyu elde edebilirsiniz. Yıkama suyu soğuduktan sonra süzülür ve daha güçlü bir etki için içerisine lavanta yağı veya biberiye yağı eklenir. Soğuk su ile durulamanız saç köklerini uyararak kan akışını hızlandıracağından daha iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Haftada 2-3 defa saçınıza bu karışımı uygulayabilirsiniz.  1-2 ay içerisinde  saçlarda beyazlama sorununun ciddi oranda azaldığını hatta bazı  beyaz saçların eski tonlarına kavuştuğu bile görebilirsiniz.

Bu küre ek olarak saç derinize hindistan cevizi  yağı sürmeniz durumunda saçlarınız kalınlaşır ve daha sağlıklı saçlara kavuşursunuz.

Patates Maskesinin Faydaları :Kepek Sorununuzu Ortadan Kaldırır, Daha Güçlü Saçlara Sahip Olursunuz, Saçlarınızdaki gri ve beyaz saçların tedavisine yardımcı olur

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git