Dudak Üstü Tüylere (Bıyık) Sonsuza Dek Veda Edin

Kadınların tamamını kapsayan ortak bir soruna çözüm bulmak adına bu makaleyi hazırlamayı uygun gördük. Yine kadınların ergenlikle birlikte tüylerle mücadelesi başlamakla birlikte, bu sürek ihtiyarlık dönemlerine kadar uzar gider.

Yazarken bile yorulduğumu hissediyorum, dolayısı ile epilasyonla uğraşmak yerine size evde uygulayacağınız mükemmel ip uçları sunacağım.

Cımbız kullanımı kökleri güçlendirirken, çeşitli ağdalar kullanmak cildinizi yakabilir veya morarıklığa sebep olabilir. Ne taraftan baksanız hep sorundur kısacası.

Tamamen doğal yollarla kısa sürede kalıcı olarak kurtulacağınız dudak üstü (bıyık) tüylere sonsuza kadar veda edeceğiniz tarifler aşağıda yer alıyor.

Nohut Maskesi

Dudak üstü tüylerle birlikte tüm yüzünüze uygulayabileceğiniz bu maske için gerekli malzemeler :

  • 1 Fincan nohut unu
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal
  • Süt

Bir kasenin içine nohut ununu ve zerdeçalı dökün ardından karıştırın. Gerektiği ölçüde süt döküp yoğun kek hamuru kıvamını yakalayın. İsteğe bağlı dudak üstüne veya tüm yüze uygulayın ve kurumasını bekleyin. Ardından ılık su ile yıkayın. Haftada 2 kez uygulanabilir

Not : Nohut ununu büyük market veya aktarlarda bulmanız mümkün.

Limon Maskesi

  • 2,5 yemek kaşığı limon suyu
  • Bir miktar nohut unu

Limon suyunu bir kaseye dökün, üzerine azar azar nohut ununu ekleyin. Yine kek hamuru kıvamına gelmesi gerekiyor. Ardından sorunlu bölgelere uygulayın, kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Haftada bir yapılabilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git