Göz Altı Torbalarından Kurtulmak İçin Parlak Fikirler

Bu yazıda size, en iyi sağlıklı ve bitkisel katkı maddelerini içeren göz altı torbalarına iyi gelecek 5 bitkisel ürün sunacağız. Düşük değerli olmasının yanı sıra, bu tedaviler her gözeneklerde ve ciltte (yağlı, kuru, karışık) kullanılabilir ve en büyük yönü, kötü sonuçlarının olmamasıdır.

Gözlerdeki karanlık çevreleri ve torbaları yok etmek için en iyi tedaviler bunlar.
Uykuya dalma bozukluklarından dolayı göz torbalarınız varsa, bu alternatif yolları mutlaka denemelisiniz.

1. Salatalık 

Filmlerde salatalık maskeleri ile yapılan tedaviyi görüyoruz ve aslında işe yarıyor. Salatalıkların anti-inflamatuar etkileri nedeniyle nispeten güçlüdür. İlk önce yarım cm kalınlığında dilimlerde salatalık kesin. Daha sonra onları sıcak tutmak için göz kapaklarına yerleştirdikten sonra yepyeni porsiyonlarla güncelleyin. Bunu yaklaşık 20 dakika boyunca yapmanız gerekir ve sonuçlar gecikmeden gelecektir.

2. Keçi veya inek sütü

İlk önce süt buzdolabının içine yerleştirilir. Soğutulmuş süte 2 parça pamuk batırılır, sonra gözlerinize uygulanır. Yaklaşık 15 dakika boyunca yanıt vermelerine ve gözlerini biraz su ile yıkamalarına izin verin. Bu tedavi en güvenilir ve en basit olanlardan biridir.

3. Tatlı patates

Patates, gözenekler ve ciltte beyazlatma etkisi gösteren nişastayı kapsadığı için bu çözüm son derece uygundur. Dolayısıyla, 1. cm.’lik dilimdeki patates dilimlerini yaklaşık 10 dakika buzdolabında bekletin. Daha sonra onları göz kapaklarına yerleştirin ve yaklaşık 15 dakika kalmaları gerekir.

4. Yeşil çay 

Demlediğiniz yeşil çay, su birikimini sınırlama kapasitesine sahiptir, bu yüzden her gün tüketirseniz, şişmeyi önlemenin yanı sıra vücuttaki toksik maddelerin dışarı atacaktır. Her gün 2 bardak çay tüketmesi gerekmektedir.
Karanlık göz çevreleri ve torbaları çaydaki antioksidanlar yardımı ile imha etmek için, 2 yeşil çay torbasını gözlerinizi üzerine koyun yaklaşık 15 dakika kadar bekletin.

5. Elma 

Elma, vücuttaki kasları gevşetme özelliğine sahiptir. Önce buzdolabında bir elma koyup soğutun, kalın bir macun yapmak için bir çorba kaşığı yulaf ile kombine edin. Daha sonra macunu yüzünüzde kullanın ve yaklaşık 15 dakika boyunca hareket ettirin. Soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git