Beyin Ölümü Gerçekleşti Ama Bebeğini Doğurdu

ABD’de yaşayan 22 yaşındaki Carla Perez, beyin ölümü gerçekleştikten sonra 54 gün boyunca yaşama tutundu ve bebeği doğduktan 2 gün sonra da hayatını kaybetti.

Genç anne adayı beyin kanaması geçirdi

Organlarıyla 3 kişiye hayat veren Carla Perez adlı ABD’li genç kadın, geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşam destek ünitesinde 54 gün direndi. Sağlıklı şekilde dünyaya merhaba diyen bebeğe ‘Angel-Melek’ adı verildi.

Sağlıklı bir bebek dünyaya geldi

Genç kadın Nebraska-Waterloo’daki evinde beyin kanaması geçirmiş ve 8 Şubat’ta hastaneye kaldırılmıştı. Ohama’daki hastanede genç kadın, 100’e yakın doktorun çabasıyla 54 gün hayata tutundu. Genç kadının beyin ölümünün gerçekleşmiş olmasına rağmen doktorlar seferber oldular ve onu yaşatmayı başardılar.

54 gün bebeği için yaşadı

Genç kadın hastaneye getirildiğinde 22 haftalık hamile idi. Eğer o sırada doğum yaptırılsaydı bebek yaşamayacaktı ve doktorlar erken doğum yerine anneyi yaşatmayı tercih ettiler.

Bebek 32 haftalık olunca da bebeğin doğmasına karar verildi. Böylece minik Angel 10 hafta daha annesiyle birlikte olabildi.

Bu süre içerisinde Karla, özel bir ünitede beslenmeye ve solunum yapmaya devam etti ve bebeğini dünyaya getirene kadar yaşadı.

Karla bebeği doğunca hayata veda etti

Angel doğduktan 2 gün sonra ise genç anne hayata veda etti. Karlanın organları 3 ayrı kişiye umut kaynağı oldu.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git