Bir Meyve Kabuğu İle Migren Ağrısını Durdurun

Milyonlarca kadın, hafif hassasiyet, mide bulantısı, zonklama ağrısı ve boyunda ve geride gerginlik eşlik eden yoğun baş ağrısı yaşıyor.

En yaygın olarak reçetesiz tedaviler, Aspirin yada yüksek dozda ağrı kesici gibi ilaçlarla rahatlayamadığı gibi diğer yan etkilere neden olmaktadır.

Bu nedenle, baş ağrılarını gidermek için diğer daha sağlıklı alternatifler kullanmak her zaman daha iyidir.

Bunlar en etkili olanlar şunlardır:

Kafein

Kafein migren ağrısını rahatlatır, bu nedenle genellikle ilaçlara dahil edilir. Yani, migrene neden olan iltihaplanmayı hafifletir.

Ayrıca, tezgah üstü baş ağrısı tıbbıyla kombine edildiğinde ağrı daha da çabuk giderir, çünkü yüzde 40 daha etkili olur. Bununla birlikte, eksikliğinin baş ağrısını da tetikleyebileceğinden, bağımlısı olmama konusunda daima dikkatli olmanız gerektiğini unutmayın.

Zencefil

2014 yılında yapılan bir araştırmada, zencefil kökü tozunun diğer reçeteli migren ilaçlarıyla karşılaştırılabilir yararı olduğunu ve yan etkilere neden olmadığını buldular.

Muz ve Buz ile Tampon

Mayo Clinic, baş ve boynuna soğuk kompres uygulanmasının migreni hafiflettiğini bildirdi. Ayrıca alnınıza bir muz kabuğu yerleştirin, cilt potasyum emdiği için ağrınız kaybolur.

Çay Fıstığı

Çay fıstığının bir takviye olarak, çay ya da bir ekstre olarak kullanılması, migreni önler ve tedavi eder.

Keten tohumu

Tekrarlayan migren baş ağrısı çoğu zaman, omega-3 yağ asitlerinin artan alımı ile tedavi edilebilen iltihabın bir sonucudur. Keten tohumu yağı omega-3’lerde zengin olduğu için, çorbalara veya salatalara keten eklemeyi, salata sosu tabanı olarak keten tohumu yağı kullanmayı deneyebilirsiniz.

Lavanta yağı

6 bardak su kaynatın ve sonra 8 damla lavanta yağı ekleyin. Yatıştırıcı buharı teneffüs edin, baş ağrılarını nefes alırken yatıştırır. Ayrıca şakaklara birkaç damla lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Fesleğen yağı

Fesleğen yağı, kas ağrısı ve gerginlikten kaynaklanan baş ağrımalarını yatıştıran güçlü bir doğal gevşeticidir. Kasları rahatlatmak ve migren ağrısını hafifletmek için pişirirken zeytinyağının yerini fesleğen yağıyla değiştirebilirsiniz.

Karabuğday

Migren baş ağrısı için ana suçlayıcı olan iltihaplanmayı kanıtlayan bir flavonoid olan rutinin zengin bir kaynağıdır. Bu nedenle, onu günlük beslenmenize dahil ettiğinizden emin olun.

Bu doğal tedavilere rağmen, baş ağrısı sorununu çözmek için bazı yaşam tarzı değişiklikleri yaptığınızdan emin olun.

Bazı diyet değişiklikleri yapabilir, doğada yoga, meditasyon, egzersiz ve yürüyüş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu stresi yönetir, vücut için gerekli besin maddelerini sağlar ve migren ağrısını yok eder.

Migreninizin çok şiddetli ve kalıcı olması durumunda akupunktur tedavilerini de deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, reçetesiz ilaçlara ulaşmadan önce, kendinize yardımcı olmak için tüm doğal yöntemleri denediğinizden emin olun.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git