Bu Belirtiler Kronik Kaygı ve Depresyon İşaretleridir İşte Çok Basit Çözümleri

Kronik endişe, semptomlarında inatçı sinirlilik, tedirginlik, endişe ve gerginlik bulunan gerçek bir hastalıktır.

Bu normal bir sorun değildir ve günlük stresli durumlarınızdan ve endişelerinizden öteye gittiğinden buna göre tedavi edilmelidir.

Kaygı çok karmaşık hale gelebilir, zihinsel ve duygusal değil, fiziksel semptomları da göstermeye başlar.

İşte kronik endişe sonucu ortaya çıkan sekiz ana semptom:

 1. Kas ağrısı

Fiziksel belirtiler söz konusu olduğunda bu önemli belirtilerden biridir. Stres ve kaygı da kaslarda saf inflamasyona neden olabilir.

 1. Baş ağrısı

Sonraki fiziksel semptomlar listesinde kas gerginliği ve stres sonucu ortaya çıkan baş ağrısı ve migren var. Normal kafeinli bir tüketici iseniz, durumunuzu kötüleştirebilir.

 1. Yorgunluk

Adrenal bezlerin doğal işlerine müdahale etmek, çoğunlukla endişe ve aşırı stresin neden olduğu yorgunluğa neden olabilir.

 1. Sindirim Kanalı Bozuklukları

İrritabl bağırsak sendromu ve bozulmuş sindirim, kronik endişe sonucudur. Beyin standart olarak çalışmadığında sindirim de kesintiye uğrar. Serotonin gastrointestinal sistem tarafından üretilir ve sindirim engellendiğinde serotonin seviyeleri son derece azaltılır.

 1. Şeker isteği

Endişe olduğunda insanlar daha önce zevk almış olan şekere dönüşme eğilimindedirler. Bununla birlikte, şeker sağlık için ciddi zararlıdır ve hiçbir şekilde sağlık için veya kaygı sorunlarının çözülmesinde elverişsizdir.

 1. Uyku Sorunları

Uykusuzluk veya düzensiz uyku süreci, kronik endişe sonucu olabilir. Beyin hızlı bir şekilde çalıştığı ve fazla düşünce veya fazla çalıştığı için süreçte uyku rejimi zarar görebilir.

 1. Ruh hali değişikliği

Sabır, kronik endişe ile yakından ilişkili bir özelliktir. Vücut ve beyin, olumsuz düşünce ve endişelerle dolu olduğunda, duygusal patlamalara neden olabilir.

 1. Odaklanma Sorunu

Kaygı beyni çok fazla gereksiz yere yüklemeye eğilim gösterir; bu nedenle, ihtiyaç duyulan yere odaklanın, çoğunlukla eksiktir. Hareketli gözler ve sadelik, muhtemelen kronik endişe sonucudur.

Bu durum gerçekten kolaylıkla tedavi edilebilir, ancak anlık tanınmaya ihtiyaç duyar ve dengeli bir yaşam alışkanlığı kazanmasını ister. Kendinizi iyileştirmek için daima doktorunuzu ziyaret edebilir veya sadece bunları yapabilirsiniz:

 • Kafein tüketimini azalt
 • Çok uyku
 • Sağlıklı ve doymuş bir diyet yapın
 • Nikotin ve alkol tüketimini durdurun
 • Günlük olarak egzersiz yapmak
 • Dinlenmenize yardımcı olmak için nefes alma tekniklerini öğrenin
 • Meditasyon yapın veya yoga yapın
 • Olumsuz insanlardan kaçının ve ilişkilerinize dikkat edin
 • Endişenizin kaynağını keşfedin ve o kişiden veya durumdan uzak durun
 • Dürüst bir konuşma her zaman size barış ve gevşeme getirebilir, bu yüzden devam edin
PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git