Portakal Suyuyla Karıştırın Nikotini Vücudunuzdan Çıkarın

Sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız, nikotinin sistemden 48-72 saat sonra ayrıldığını bilmelisiniz. Bununla birlikte, sana vücudun dışına atmanın bir yolu göstereceğiz!

Tartar kremi nikotinin sistemden uzaklaştırılmasına etkili bir şekilde yardımcı olur.

Dahası, ucuz ve ekonomiktir ve sigara içmeyenler için bile çeşitli avantajlar sağlayabilir!

Kimyagerler çoğunlukla tartar kremini bir toz formunda kullanırlar ve teknik olarak potasyum hidrojen tartrat olarak bilinirler.

İşte tartar kreminin 5 şaşırtıcı faydası :

1 – Sigarayı bırakmanıza yardım eder

Portakal suyundaki yüksek C vitamini içeriği aynı zamanda nikotini çıkarmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda kayıp vitamin miktarını da geri getirir.

Ortanca bir bardak portakal suyu, yarım çay kaşığı tartar kreması ile karıştırıp, bu içeceği her gece bir ay boyunca tüketmelisiniz.

2 – Kan Basıncını düşürür

Vücutta düşük potasyum seviyeleri yüksek tansiyon sorunları riskini artırır, ancak tartar kremi, bu durumda size yardımcı olabilir, çünkü tartar kremasının 100 gramı şaşırtıcı bir şekilde 16.500 miligram potasyum içerir.

Potasyum eksikliği yüksek tansiyon sorunlarınızın nedeni ise, bir bardak suya bir çay kaşığı tartar eklemelisiniz ve uykuya yatmadan önce her gece içmelisiniz.

3 – Üriner Sistem Enfeksiyonlarını Azaltır

Üriner sistem enfeksiyonları idrardaki pH düzeylerini değiştirdiği için etkili bir şekilde hafifletir ve enfeksiyona neden olan bakterileri yok eden bir ortam yaratır. Bir fincan ılık suda, bir buçuk çay kaşığı tartar kreması, birkaç damla limon suyu ekleyin ve bunu günde birkaç kez tüketin.

4 – Artritten (eklem iltihaplanması) kaynaklanan ağrıyı hafifletir.

Tartar kremi artirit (eklem iltihaplanası) durumunda özellikle faydalıdır. Sadece birkaç çorba kaşığı tartar kremi ve 3 çorba kaşığı Epsom tuzu ekleyin ve günde bir veya iki kez 30-40 dakika kadar bekletin. Öte yandan, artrit ağrısı lokalize edildiyse, bir kova kullanabilir ve sadece etkilenen bölgeyi, yukarıda verilen maddelerin miktarlarının yarısı kadar suya ekleyebilirsiniz.

5 – Sivilcelerden kurtulun

Tartar kreminin asidik özellikleri mükemmel bir cilt temizleme ve sivilcelere mücadele etmesi anlamına gelir.

Bununla birlikte, doğrudan uygulanmamalı, ancak günlük olarak 8 gram su veya portakal suyu içeren bir bardak çay içinde bir çay kaşığı içmeliyiz. Bu, sistemi zehirli hale getirecek ve sivilceye neden olan bakterileri yok edecektir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git