Tüp bebek tedavisi ve fiyatları

Tüp bebek tedavisi ve fiyatları

Özellikle son 10 yıl da çok başarılı sonuçlar vererek bir çok çitin bebek sahibi olmasına imkân tanıya tüp bebek tedavisi hakkında merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını bu makalemizde bulabilirsiniz.

Tüp bebek tedavisi 1 yıl boyunca hiçbir doğum kontrol yöntemi kullanılmadığı halde hamile kalınmaması durumunda seçilebilecek bir tedavi yöntemidir.

Tüp bebek tedavisi için uygulanan yöntem en basit anlatımıyla, kadın ve erkekten alınan üreme hücrelerinin laboratuar ortamında döllenme işlemi diye tabir edilebilir.

tüp bebek

Tüp bebek tedavi yönteminde kadın ve erkekten alınan bu üreme hücreleri 48 saat kadar bir süre döllenme işlemi için bekletildikten sonra içlerinden kaliteli döllenmiş yumurtalar anne adayının rahmine kakater isimli ince bir cihaz yardımıyla yerleştirilir.

Tüp bebek tedavisiyle ortalama  %70 lere varan başarı oranları sağlanarak çiftler bebek sahibi olabilmektedir.

Tüp bebek tedavinizde ilk denemenizde başarısız sonuçla karşılaşırsanız ikinci denemeniz için en az 1 ay beklemeniz tavsiye edilir.

Tüp bebek tedavisini yurt dışında yaptırmak isterseniz, ortalama 10 bin dolar civarı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz şayet Türkiye’ de tüp bebek tedavisi görmek istiyorsanız ortalama 2000 dolar civarı bir ücretle karşılaşıyorsunuz ancak bunun bir kısmı sosyal güvenlik kuruluşlarınca karşılanıyor.

PAYLAŞ
Tüp bebek tedavisi ve fiyatları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. ece dedi ki:

    merhaba ben 1 yıl önce evlendim. şu an 22 yaşındayım. 3 aydır çocuk sahibi olmaya çalışıyoruz ama doktorum bunun mümkün olmadığını söyledi. ileri derecede polikistik over sendromum varmış. 🙁 ne yapmam gerekli bilmiyorum ama herkes tüp bebek diyor. doktorumdan da memnun değilim, değiştiricem. direk bir tüp bebek uzmanına mı gitmeliyim? yaşım daha küçük olduğu için tüp bebek uygulamasında sıkıntı olur mu? bunun bir yaş sınırı var mı?

Sayfa başına git