Bu Doğal Yöntemle Nasır’ınızla Vedalaşın! Sonsuza Kadar…

Nasır insanın hayat kalitesini düşürdüğü gibi son derece acı veren can sıkıcı bir durumdur, bunun için eczanelerde çeşitli tedavi ürünleri bulmak mümkün, ancak ne kadar sağlıklı olduğu konusu her zaman tartışmaya açıktır. Üstelik son derece de pahalı ürünlerdir.

 

Özellikle nasır ayakta ise bu dayanılmaz bir acıya neden olur, ve tedavisi de bir hayli uzun sürer. Bugün sizlere nasırdan kurtulmanın en etkili, ucuz ve doğal bir yolundan bahsedeceğiz.

Öncelikle nasırın belirtilerin bahsedelim; Bulunduğu bölgede halka oluşmaya başlar ve ciltte sertlik oluşur. Son olarak ise bölge sarı veya beyaz bir renk alır. Daha ileri seviyede ise nasırın tam ortasında sivilce gibi bir nokta oluşur.

Elbette bu bahsettiklerimiz genel olarak tasvir edilen belirtilerdir, daha pek çok belirtisi olduğu gibi maalesef ki nasırların da çeşitleri bulunuyor. Gelelim bu nasırların genel çözümüne, elma sirkesinin steril etme özelliğini hemen herkes bilir. İşte bu noktada nasırlardan kurtulmak için imdadımıza yine elma sirkesi koşuyor.

Nasıl uygulandığına gelirsek:

  • 2 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı su
  • Pamuk
  • Bandaj

Elma sirkesi ile suyu karıştırın ve temiz cilde pamuk yardımı ile uygulayın. Ardından bandaj veya yara bandı ile alanı kapatın, ertesi sabah bandajı çıkarıp tekrar aynı işlemi yapın. Bu işlemi geçene kadar sabah akşam tekrar edin.

Bir başka yöntem ise;

  • 1 çay bardağı elma sirkesi
  • 1 çay bardağı sıcak su

Aynı yöntem ile nasırlı bölgeye sirkeli suyu uygulayın, sıcak su nasırlı bölgenizin dayanabileceği ısıda olmalı. Dolayısı ile derecesini ayarlamak size kalmış, sıcak su deriyi daha çabuk yumuşatacağından daha etkili olacaktır, 10- 15 dakika sirkeli suyun içinde nasırlı bölgeyi bekletin. Her akşam yapılması önerilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git