116 Kiloydu Tam 50 Kilo Verdi Ama Nasıl? İşte Diyet Sırrı

Hiçbir şeyin imkansız olmadığını kanıtlayan bir örnek de Amerika da yaşayan 26 yaşında bir annenin başarı öyküsünden bahsedicez.

Sağlıksız yaşam ve beslenmenin sonucu olarak 116 kiloya çıkan bayan, hayatında basit değişiklikler yaparak çok kısa bir sürede 50 kilo verdi!

İnanılır gibi değil ama fotoğraflar ortada, ilk olarak her gün egzersiz yaptığını belirten Alicia bunun yanında beslenme alışkanlıklarını tümüyle değiştirdiğini söylüyor.

Güne 1 fincan bitki çayı ile başlayan ve yarım saat sonra yulaf ezmesi ve süt ile kahvaltı yapan Alicia, ara öğünlerde yoğurt, bir porsiyon meyve tarzında besinler tükettiğinden bahsediyor.

Öğle yemeklerinde sebze ağırlıklı menüler seçen ve her gün mutlaka tavuk ve balık tüketen Alicia ”Diyette hiç zorlanmadım çünkü, hiç aç kalmadım” diyor.

Akşam öğünlerini yine doyarak yaptığını salata türü yemeği tercih ediyor. Bununla birlikte, Kahvaltıda yumurta, domates, salata ve peynir tükettiği zamanlarda, yulafı akşam yemeğinde yediğini söylüyor.

Tüm bunlara ilaveten günde 2,5 – 3 litre kadar su içilmesinin çok önemli olduğunu vurgularken, iki fincan da bitki çayı detoks etkisi yapacaktır.

Toparlamak gerekirse protein ve sebze ağırlıklı beslendiğini böylelikle daha zor acıktığını söyleyen Alicia’nın bir de platolarda yılmamanız gerektiğini söylüyor.

Diyet ve egzersiz yapan kişilerde sıklıkla görülen platolar (kilo verme sürecinde devamlı olarak kilonun yerinde sayması ve hatta bazen tartıda fazla görünmeniz) kadınlarda özellikle kendini adet sürecinde şişkinlik olarak da gösterir. Asla vazgeçmeyin…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git