Berrak Bir Cilt İçin Her Evde Bulunan Malzemelerle Güzellik Garanti

Her ciltte ölü katmanlar bulunur, ve bunlar düzenli olarak temizlenmezse zamanla akne, siyah nokta, düzensiz cilt veya cilt bulanıklığı gibi çeşitli sorunlarla karşılaşmanız büyük olasılıktır.

Oysa kozmetiğe verdiğimiz paranın çok cüzi bir kısmı ile, hatta evde bulunan malzemelerle de aynı sonuca ulaşacağınızı söylesem!

Evet dermotolojik kremlerin dışında hiçbir markanın cilde bir faydası yoktur. Acı ama gerçek! Dolayısısla neden ünlü markalara avuç dolusu para veresiniz ki?

Üstelik içeriklerinde ciddi oranda kimyasallar barındırırken, tüm bunlarla uğraşmaktansa size hemen her mutfakta bulunan malzemelerle kusursuz sonuçlar sunan alternatiflerden bahsetmek istiyorum.

Limon

İçeriğindeki yüksek C vitamini ve asit sayesinde, cildinizi arındıracak, besleyecek ve sıkılaşmasını sağlayacak. Yarım limon suyunu yüzünüze ve boyun bölgenize sürün 10 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Yumuşatmak için de hemen ardından hindistan cevizi yağı ile yumuşatın.

Zerdeçal

Ciltteki lekeleri gidermek için altın değeri taşıyan zerdeçal ayrıca iyi bir antiseptiktir. Cildi aydınlatma özelliği de bulunan bu bitkiden 2 çay kaşığı kadar bir kaseye koyun üzerine 2 çay kaşığı süt ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Kabartma Tozu

Kabartma tozunun cildinizdeki ph oranını korumaya yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Akne, sivilce ve lekeler için birebir. Kullanımı ise 1 çay kaşığı limon suyuna 1 çay kaşığı karbonatı azar azar ekleyin ardından yüzünüze uygulayın. 10 dakika bekletip ılık suyla durulayın.

Nane

Nanenin içeriğinde mentol olduğu için doğal bir ferahlık için başka bir ürün düşünülemez. Soğutma ve yatıştırıcı etkileri olan nane ayrıca cilt enfeksiyonlarına karşı çok faydalıdır. Kullanımına gelince; 1 çay kaşığı toz nane ile 1 yemek kaşığı yoğurdu iyice karıştırın ve 30 dakika dinlenmeye bırakın (üzerini örtün) ardından yüzünüze uygulayın. Kuruyana kadar maskeyi bekletin ve ardından ılık suyla yıkayın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git