Bu Tarifle Cilt Lekelerinden Kurtulmak Çok Kolay! (3 Günde)

Her bayanın korkulu rüyasıdır cilt lekeleri, bazen güneşin UV etkisiyle bazen de hamileliğe bağlı olarak yüzümüzde belirirler. Zaten güneş koruyucu losyonları kullanmamızın yegane sebebi de bu değil midir?

Bazıları kendiliğinden geçse de çoğunluk kalıcıdır, bunun çaresi ise maalesef güzellik salonlarından geçer.

Artık bu tüp merkezlere avuç dolusu para vermenize gerek yok, kim bilir belki buna da imkanınız yoktur. Hiç üzülmeyin 3 günde cilt lekelerinden nasıl kurtulacağınızın formülünü sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

Bu yazının kahramanına gelince, her evde mutlaka bulanan patatesten bahsediyorum. Size birkaç farklı yöntemden bahsedeceğim, elbette uyan formülü kullanmakta özgürsünüz ama önce patatesin sağlık faydalarından bahsetmek isterim.

  • Akne oluşumunu azaltır
  • Yaşlanma sürecini yavaşlatır
  • Cildinizdeki lekeleri giderir
  • İltihaplanmayı azaltır
  • Göz torbalarının altında işe yarar
  • Cildinizi nemlendirir ve besler

1. Yöntem :

3 adet orta boy patatesi soyun ve yarım litre suda haşlayın. Patatesler olduğu zaman suyunu soğutun ve her akşam bu su ile yüzünüzü yıkayın.

  2. Yöntem :

Yukarıdaki işleme ek olarak yarım limon suyunu tencereye sıkın ve sabah akşam yüzünüzü yıkayın. Yıkarken masaj yapmayı unutmayın, hemen ardında su ile yüzünüzü durulayın.

  3. Yöntem :

Yine patates suyuna 1 havuç ya da 1 salatalık suyu ilave edin, sorunlu bölgeye 10 dakika masaj yapın ve yüzünüzü durulayın. Bu uygulamayı her gece yapabilirsiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git