El Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yaşlanama etkilerinin yüzünüzden önce ellerinizde kendini gösterdiğini biliyor muydunuz? Özellikle soğuk kış günlerinde ellerinizin özel bakımlara daha çok ihtiyacı oluyor. Zira olumsuz dış etkenlerle en fazla temas eden elleriniz. Bu sebeple ellerinizin pamuk gibi yumuşak ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız, mutlaka soğuk havalarda eldiven kullanmalı, güneşli havalarda güneş koruyucu el kremleri sürmelisiniz. Bunun yanında tıpkı yüzünüzdeki yaşlanma etkilerine karşı yapmış olduğunuz piling gibi bakım yöntemlerini ellerinizin bakımında da yapmalısınız.

El bakımı neden gereklidir?

Çünkü elleriniz dış etkenlerle en çok temas halinde olan bölgenizdir. Havalar soğudukça elleriniz nemini kaybeder ve kurumaya, ardından da çatlamaya başlar, beyaz beyaz çizgilerin oluştuğu çatlaklar bütün elinizin üst kısmını kaplar. Buda doğal olarak ellerinizi hızla yaşlandırır. Hâlbuki kış mevsimi girer girmez, hatta sonbahar mevsimi girer girmez, ellerinizin bakımı için nemlendirici krem kullanmayı alışkanlık etmiş olsanız el sağlığı, el bakımı konusunda çok doğru bir karar vermiş olacaksınız.
Ellerinizin deri kısmı yüzünüzdeki deriden daha ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple eller çok daha çabuk lekelenir, kırışık, çizgiler oluşur, buruşur, çatlar. Bunun yanında elleriniz birçok kimyasal maddeyle, görünür veya görünmez mikropla daha çok temas eder ve doğal olarak daha çok yıpranır.
el bakımı Ellerinizdeki yaşlanma belirtilerini yok etmek için güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız. Bunun içinde güneşe çıkmadan mutlaka ellerinize faktörlü güneş koruyucu kremlerden sürmelisiniz.

Ellerinizle var olan lekeleri, elleriniz buruşuk ya da kırışık olmasa bile ellerinizi yaşlı göstermeye yeter. El lekesinden kurtulmak için bu el lekelerinizi dondurabilirsiniz. Bu yöntemin adına krioterapi yöntemi ile el lekeleri dondurmak deniyor.

Pürüzsüz ellere sahip olmak için kullanacağınız el kremlerinin mutlaka ama mutlaka A ve C vitamini içermesine dikkat edin. Zira A vitamini içeren cilt bakım kremleri ölü deriyi atarak, yeni ve taze bir deri ortaya çıkarır.

Özellikle kış aylarında el temizliğine dikkat edeceğim derken, haddinden fazla su ve sabunla ellerinizi yıkayıp kurutarak ve kurutmayı daha ileri safhalara taşıyıp egzamaya sebep olabilirsiniz. Bu yüzden el temizliğinizin dozunu abartıp ellerinizde egzamaya sebep olmayın.

PAYLAŞ
El Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. meltem dedi ki:

    selam ve sevgilerimle..eklemek istediğim diğer bir konuda göz altımdaki morluk ve azda olsa bir çöküntü söz konusu bununla ilgili doğal bir yöntem yada bir tıbbi çözüm neyi gerektiriyosa bilgilerinizi en kısa zamanda büyük bir ilgiyle yetkili ve en doğru kişilerden cevabınızı bekliyorum..teşekkürler..

  2. meltem dedi ki:

    sitenizi çok beğendim ve çok gerekli bilgilere sahip olduğunu gördüm sıradan siteler gibi boş bir konu göremedim bu yüzden sizi tebrik ve takdir ediyor,ve devamını arz ediyorum.. benim terleme ile sıkıntımada bir çözüm üretilmiş çok sevindim normalinden fazla ter bezlerim çalışıyor ve işimin gereği bu beni çok rahatsız ediyor ve kısa zamanda iyi ve aynı zamanda saglıklı bir çözüme ulaşmak istiyorum tavsiye ve önerinizle birlikte.. koltuk altı terleme önerinizde rolon ve botoks önermişisiniz bende botoksu düşünüyordumki tam ikinci bir önerinizi gördüm ve deniyeceğim kısa zamanda fakat benim ellerim ve ayaklarımda aırı terliyor gün içinde bu rolon tavsiyenizi el ve ayaklarda öneriniz uygunmudur tahminim hayır olucak cevabınız, ama bir ümit başka bir öenrinizde olma ihtimaliyle size bu maili gönderiyorum..ben bursada yaşıyorum bununla ilgili güvenli ve fiyatlada ilgili bilgi verebiliyorsanız hastane ve doktorla irtibatat geçmem gerekiyorsa şayet sizin nezlinizde daha güvenli olabileceğini düşünüyorum.şimdiden çok teşekkür ederim.iyi günler..

Sayfa başına git