Bu Vitamin Eksikliği Sırt ve Eklem Ağrılarına Sebep Oluyor

Birçok kişi, eklem ağrısının yaşlanmanın doğal bir sonucu olduğuna inanıyor. Ancak insanların vitamin eksikliği nedeniyle dayanılmaz ağrı yaşadığı sayısız vaka var. Fiziksel olarak ağrı çekmenin ve acıyı kabul etmemenizin nedeni de budur, ancak bunu hafifletmek için uğraşıyorsunuz.

Vitamin eksikliği günümüzde ortak bir sorundur ve eklem ağrısı ile güçlü bir ilişkisi vardır.

Bu makale nasıl tedavi edileceğini ve eşlik eden semptomları nasıl çözeceğini açıklayacaktır.

Çoğu vaka da yaşlanma eklem ağrısına neden olur, ancak aynı zamanda asitlik düzeyi, diyet, kilo ve iş pozisyonunun bir sonucu olabilir. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, eklem ağrısı sıklıkla D vitamini eksikliğinin bir sonucudur.

Ek olarak, bu sorun zamanında çözülmezse, ağrı yoğunlaşır ve kemik sorunları ve artrite (eklem iltihabı) neden olabilir .

Bu nedenle, vücudun D vitamini eksikliğinin belirtilerini bilmek önemlidir :

  • Dikkat dağınıklığı
  • Zayıf uyku
  • Ayaklarda yanma ve kaşıntı hissi
  • Ayak ve bacaklarda ağrı var

Ayrıca basit bir test yapıp bu vitaminin eksik olup olmadığına bakabilirsiniz. Göğüs kemiğine basmanız ve ağrıya neden olan basınç düzeylerini belirlemeniz gerekir. Eğer bastığınızda hemen ağrılar hissederseniz, kesinlikle D vitamini alımını arttırmalısınız.

Her şeyden önce, D vitamini seviyelerini yükseltmek için, günde en az 10-15 dakika güneş görmeniz gerekir. Kış aylarında veya güneşin nadir bulunduğu daha soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, doğrudan güneş ışığına maruz kalmak bir sorun olabilir.

Bu nedenle, yumurta sarısı, orkinos, mantar ve uskumru gibi yiyeceklerle de tüketebileceğinizi bilmeniz gerekir.

Ayrıca, eklemeyi seçebilir ve bu şekilde, normal diyet değiştirmeniz gerekmez. Bununla birlikte, D2 yerine D3 vitamini içeren bir ek bulmanın en iyisi olduğunu unutmayın. D3 doğal olarak güneş ışığına maruz kalmanın vücudun tepkisi olarak üretilir.

Bu tür takviyeleri, sindirim sistemi için mükemmel olan probiyotiklerin yanı sıra 5.000 IU’ya kadar bu vitamini içerebilir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git