Çalışma Masanız için Güzel Bir Kalemlik Yapalım

Merhabalar, çalışma masalarımızın üzerinde duran kalemler, minik minik kağıtlar, yapıştırıcılar vs. bir çok küçük ama görünüşü hoş olmayan masamızı ve etrafı dağınık gösteren ıvır zıvırlar bulunur. Tüm bunları şöyle güzel hoş görünümlü ve dekoratif bir toparlayıcı ya da adına kalemlik dediğimiz bir eşya içinde toplamak hem masamızı düzgün gösterecek hem de aradığımızı bulmamızı kolaylaştıracaktır. Tabi ki bu işlevi yine her zaman ki gibi dıy projesi ile hayata geçirip hem evde ki atık malzemeleri değerlendireceğiz hem el becerimizi geliştireceğiz hem de dekoratif şık bir ürünü kendi becerimizle yapmış olmanın keyfini yaşayacağız. Hadi buyrun birlikte güzel bir işe daha imza atalım.

Malzemeler

  • Ayakkabı kutusu, deterjan kutusu gibi kutulardan alabileceğimiz bir parça karton
  • Bir kaç adet tuvalet kağıdı ve kağıt havlu rulosu
  • Yapıştırıcı
  • Renkli çıkartma kağıtları ya da sadece baskılı kağıtlar
  • Ahşap bir tahta (kesme tahtası, pizza tahtası ya da ahşap bir tabla)
  • Ahşap tablayı boyamak için istediğiniz renkte bir ahşap boyası

Kalemlik-Yapimi-1

Yapılışı

* Öncelikle ahşap tablamızı boyayarak işe başlayalım ki o kururken biz diğer malzemeleri hazır ederiz. Tahtamızı istediğimiz bir renge boyayıp kuruması için bir kenara bırakalım.

Kalemlik-Yapimi-2

* Şimdi sıra geldi rulo ve kartonları dekoratif bir şekilde bu tablanın üstüne yerleştirmeye. Kendi kalemlik tasarımınızı kendiniz yapacaksınız bu nedenle ruloları istediğiniz şekilde tablanın üzerine yerleşim planını oluşturun.

111

* Yerleşim planını yaptıktan sonra karton kutuları alt kısmı kutu görünümde kalacak şekilde kesin.

* Kesilen karton kutuların ve ruloların üzerine yapışkanlı kağıtları ya da renkli kumaş parçalarını yapıştırıcı yardımıyla yapıştırın. Kullanacağınız desenler tamamen sizin zevkinize kalmış, isterseniz renk renk isterseniz daha sade renkli kağıtlar yapıştırabilirsiniz.

Kalemlik-Yapimi-6

* Üzeri süslenen rulo ve kutuları tablaya yapıştırmak için alt kısımlarına yapıştırıcı sürün (tutkal kullanmanız daha iyi bir sonuç verecektir).

* Tüm rulo ve kartonları ahşap tablaya yapıştırdığında dekoratif kalemliğiniz çalışma masanızın üzerinde yerini almak için hazır durumda olacaktır.

kalemlik

Yapılışı oldukça pratik, zahmetsiz ve masrafsız bu dekoratif kalemlik ile kalem, silgi gibi kırtasiye malzemelerinizi tek bir ürün üzerinde kolayca bulabileceksiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git