ÇİLLER

Yüzdeki çiller, genellikle, bir kusur ola­rak kabul edilir. Fakat bu lekelerin yüze değişik bir anlam kazandırdığı da su gö­türmez bir gerçektir. Acaba çillerin yok edilmesi gerekli midir? Eğer sinemanın bazı ünlü yıldızları bir çil modası yarat­mamış olsalardı, bu soruya evet cevabı­nı vermek gerekirdi. Ama Catherine Deneuve, Samantha Eggar veya Mireille Darc gibi sanatçıların çillerinden kurtul­maya çalışmayıp, tersine onları çoğalt­mış olmaları çilleri sempatik kılmıştır. Artık çillerin neşe saçan bir güzelliğin belirtisi olduğu kanısı yaygındır. Hatta çilli bir yüze sahip olmak isteyen kadınların yüzlerine yapay çil yapmala­rını sağlayan özel kalemler yapılmıştır. Ancak bu lekelerden gerçekten hoşlan­mıyorsanız, çıkmalarını daha başlangıç­ta engellemeniz gerekir. Çoğalıp yüze yayıldıktan sonra çillerden kurtulmak çok zor olur. Tedavinin en kolay yolu, bir eczaneye gidip her zaman kullandığı nız kreme %2 oranında kinin kloridratkattırmaktır. Bu kremi cilde kalın bir tabaka halinde sürün ve deri tarafından iyice emilmesini sağlayın. Pudralanma­dan önce de kremin artan kısmını temizleyin.

PAYLAŞ
ÇİLLER Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. ytyyh dedi ki:

  arkadaslar çillerimi sevmiyodum ama artık sevıyorm gecirmeye calışmayın

 2. merve nur dedi ki:

  kızlar bir bardak sütün içine bir salatalık doğrayın 2 saat bkleyin ve bunu yüzünüze her gün pamukla sürün çillere kesin çzüm bn demedim ve geçti:)

 3. acemi dedi ki:

  AMA BENDE BU ÇİLLERE ÇAĞRE BULMASSAM NE OLUYIM…….

 4. yeliz dedi ki:

  “LÜTFEN BEN ARTIK ÇİLLİ OLARAK YAŞAMAK İSTEMİYORUM……!”

 5. eda dedi ki:

  sizlere katılmıyorum arkadaşlar benimde yüzümde bol miktarda çil var ve bir insanın yüzünü gereğinden fazla çirkin yapıyor. çillerin olması insanın yüzünü kapatıyor.bu benim görşüm.

 6. selen yülcü dedi ki:

  benımde cıllerım var ama ben fazla begendıgım mı soylenemez cunku ınsana baskabır surat seklı verıyor ama yıne sukur onerınız varsa cıllerın gıtmesı ıcın lutfeeen

 7. emel dedi ki:

  ALLAH AŞKINA BİRAZ GERÇEKÇİ OLUN.TAMM ALLH YARATTI BUGUNUMUZE ÇOK ŞÜÜR AMA GEÇİRMEK İÇİNDE UĞRAŞMAK LAZIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ ZAMNLA SONRADAN ARTAN ÇOĞALAN BİŞY.ŞAHSEN BENM YÜZÜMN HER TARAFINDA VAR VE HİÇTE HOŞ GÖRÜNMUYO.:( Bİ ÇARESİNİ DE DUYARSANIZ LÜTFEN YAZIN ÇOK DUA EDRM SİZE….

 8. berna dedi ki:

  bende de çil var ama hiç sevmiyorum tamam allah yarattı ama benim çillerim küçüklüğümde yoktu büyüyünce çıktı annem güneş lekesi diyor yaşım 16 ve çok beyazım ama çillerim ile kötü hissdiyorum kurtulmak için kesin sonuç nedir lütfen yardım ediiinn :'(

 9. NİLAY dedi ki:

  çiillii kızlarr gü<eldir her zamn ve de güzeller de görüyoruz hep çillerii bide beyaz ten olunca çok şeker olıyoo. BENCE ÇİL ÇOKK GÜZELLLLL BİŞYY ALLH HERKEZİ ÇİLLİ YAPSIN DİYELİM . AMİN!!

 10. nil dedi ki:

  ÇİLLİ İNSANLARI ZATEN ALLH ÖZENE BÖZENE YARATMIŞ Kİ KUSURU DA GEÇİN YANİİİ DOGAL Bİ GÜZELLİK DÜŞÜNÜN YÜZÜNÜZDE ÇİL WAR YAAAAAAAAAA SÜPERRRR VALLA BENDE DE WARR ÇOK DA GÜZELLLLLLLLLL HÇÇ YOK ETMEYE DE ÇALIŞMIYORUM 🙂

Sayfa başına git