Ağız Bakım Suyunun Hiç Bilinmeyen Kullanım Alanları

Ağız bakım suyunun geniş bir kullanım yelpazesine sahip olması gerekiyordu, sadece bir gargara olarak değil. 1879’da, çeşitli amaçlarla kullanılan cerrahi bir antiseptik olarak keşfedildi ve 1970’lerde ağız kokusu karşısında bir gargara olarak pazarlandı!

İşte ağız bakım suyunun bazı ilginç kullanım alanları :

Ekranlarınızı temizleyin

Yumuşak bir bez üzerine püskürtün ve televizyonun ve bilgisayarın ekranlarından kir ve parmak izlerini silmek için kullanın.

Köpeğiniz pirelendiyse…

Pireyi temizlemek için köpeğinizin derisine biraz ağız bakım suyu sürün, pahalı kimyasal ürünlerle dolu ürünleri yerine mutlaka bu yöntemi tercih edin.

Çöp kokularını ortadan kaldırın 

Kokulardan kurtulmak ve hoş ve taze bir koku bırakmak için ağız bakım suyu ile bir kağıt havlu ıslatın ve çöp kutusuna koyun.

Koltuk altındaki bakteri ve koku ile savaş

Küçük bir bez üzerine biraz ağız bakım suyu dökün ve bakterilerle savaşmak için koltukaltlarınızı silin ve iyi koku bırakın.

Isırıkları ve kaşıntıyı yatıştırır

Kaşıntıdan kurtulmak için böcek ısırıkları üzerine ağız bakım suyu sürün. Zehirli sarmaşık veya zehirli meşe sokmalarına karşı son derece yararlıdır.

Tuvalet temizliği

Bir kutuya biraz ağız bakım suyu koyun ve tuvaleti ovmak için bir diş fırçası kullanın beyaz ve taze kokan bir tuvalete  dönüştürün.

Ayak teri ve mantarını tedavi edin

Bir ağız bakım suyu ile ayak banyosu hazırlayın ve ayak tırnağına mantar tedavisi için yarım saat boyunca ayaklarınızı bu suyun içinde bekletin.

Kepekle savaş

Ağız bakım suyunu kafa derisinde masaj yaparak yedirin, havluyla sarın 10 dakika bekletin ve sonra su ile durulayın.

Diş fırçasını dezenfekte edin

Diş fırçasını biraz ağız bakım suyuna batırın ve dezenfekte etmek için birkaç saat bekletin.

Akne ile savaş

Yüzü tekrar parlak ve ışıltılı yapmak için günde iki kez akne üzerine ağız bakım suyu uygulayın.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git