Yağlı Ciltlere Doğal Bakım Önerileri

Güzellikte önce yüz bölgesi önemlidir. Sağlıklı bir cilt güzel görünmeyi sağlayan en önemli faktördür. İnsanlar arasındaki iletişimde de “yüzyüze görüşme” nin ne kadar önemli ve etkili olduğu bilinmektedir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz özel bakım uygulamalısınız. Yağlı ciltlerde siyah noktalar ve sivilceler daha fazla görülüyor olsa da aslında kırşıklık oluşumu da daha azdır. Yağlı ciltlere uygulanacak özel bakımlar ile oluşabilecek parlama ya da siyah noktaları önleyebilirsiniz.

cilt-bakimiÖncelikle beden sağlığına bununla birlikte cilt bakımına önem verilmelidir. Bu sayede cildiniz pürüzsüz ve canlı görünüme kavuşabilir. Vitamin takviyeleri bu anlamda vücudunuzda aynı zamanda cildinizde hücrelerin yenilenmesinde önemli rol oynar. C Vitamini ise antioksidan içerdiğinden vücutta serbest radikallerle savaşırlar. Besinlerde C Vitamini içeren sebze ve meyvelere ağırlık verildiğinde cildinizin de vitamin ihtiyacı karşılanmış olur.

Genelde yağlı ciltlerde nemlendirici kullanımına gerek olmadığı sanılır oysa ki cildin mutlaka nemlendirilmesi gereklidir. Yüz kremi tercihinizde özellikle kolajen ve az yağ içeriğine dikkat edilmelidir.

Cilt temizliğinde yağlı ciltler için hazırlanan temizleme jeli ve köpüğü kullanılmalıdır. Sabunun temizlediği düşünülse de cildin doğal yağını emer ve kuruluğa sebep olur. Sabun kullanılması ile cilt gözenekleri tıkanır, pul pul dökülür ve cilt nefes alamayınca siyah noktalar oluşur.

Cilt bakımında kozmetik kullanmayabilirsiniz. Doğal malzemelerle de cildinize bakım uygulamanız mümkündür. Biz de kadinlarsitesi.com olarak sizlere doğal bakım önerileri sunmak istiyoruz. Bu yöntemlerle cildinizde sağlıklı ve canlı görünüm elde edebilirsiniz.

Sirke Toniği

Bir yemek kaşığı elma sirkesi ve sekiz yemek kaşığı doğal maden suyunu karıştırarak elde edilen doğal tonik ve pamuk ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi cildinizi canlandırır hemde ciltteki fazla yağı alır. Hazırlamak için; bir çay kaşığı yağsız yoğurt ve bir yemek kaşığı arpa ununu karıştırıp yüzünüze ve boyun bölgenize sürün, onbeş dakika bekleme süresi sonunda ılık suyla yıkayıp kurulayın.

Kil Maskesi

Kil cildinizi yumuşatacağından yağlı ciltler için özellikle son derece etkili bakımı sağlar. Doğal ürünlerin satıldığı her yerde kil bulabilirsiniz. Bir miktar kili az suyla incelterek yine yüz ve boyun bölgenize uygulayın, onbeş dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Ilık suyla yıkayıp hafif kurulayın.

Yüzünüzde Gergin ve Canlı Görünüm İçin Doğal Maske

Bir yumurtanın beyazını köpük olana kadar iyice çırpın ve yüzünüze sürün. On dakikalık bekleme süresiyle yüzünüzde kuruyacaktır daha sonra hafif şekilde yüzünüzü sadece suyla yıkayın. Cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git