Cilt Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Derinizin türüne uygun olduğunu kesinlikle anlamadan hiçbir tedavi yap­mayın. Cildinizin bakımını sürekli yapıyor, temizliyor, her gün bir nemlendirici bir krem sürüyor, kimi zaman bir maske yapıyor, bazen de bir ampul şoku uy­guluyorsunuz. Hal böyleyken, istemeyerek de olsa, kimi hatalar yaparsınız. Yağlı bir deriniz varsa, belki de kuru bir deriden daha fazla dayanıklı olduğunu düşünüyorsunuzdur.
Böyle olmakla birlikte, kuru cilt gibi yağlı cilt de kuruyabilir; hatta, ona daha az ilgi gös­termiş olduğunuzdan maalesef daha da fazla kurur. Bu durumda onu dikkaye alın ve bakım malzemelerinizi titiz bir şekilde seçin. Güneşten korunmak için, güneş ışınlarını emen ve soyutlayan doku boyaları ürettiğinden yağlı bir cildin, fazla bir problem çıkarmadan bronzlaşma avantajı olduğu kesindir.
Kuru bir cildiniz varsa, yağlı bir cilt kremine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuzdur. Bu aslında bütünüyle doğru değildir. Cil­diniz oldukça kurumuştur ve hücrelerde suyun buharlaşmasını engelleyen tıkayıcı adı verilen kremlerden birine ihtiyacı vardır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git