Çocuğum Olmuyor, İğne Tedavisine Geçilemez mi?

31 yaşında 1.5 senelik evli bir kadınım. Hiç korunmadım ama çocuğumuz olmuyor. 3-4 doktora gittik. Yumurtlama problemi olduğunu söylediler. Tüplerim acıkmış, sorun yok, hormon tahlillerim de normal. Eşimde bir sorun yokmuş. Son gittiğim doktor bana Gonaphene diye bir ilaç verdi. İki aydır kullanıyorum; ama sonuç yok. Bu ay adet gördükten sonra doktora gideceğim, ilacın dozunu yükseltecek. Acaba bu hap zararlı mıdır? Doktorum “Sonuç alamazsak iğne deneyeceğiz” dedi. Hemen iğne yapılamaz mı? Ne yapmamız gerekiyor?

gebelikicinignetedavisi1

Yumurtlama problemi çeşitli şekillerde tedavi edilebilir. Bunun için yumurtlamayı sağlayan İlaçlar kullanılmaktadır. Bahsettiğiniz ilaç yumurtlama için en sık kullanılan ve kullanımı kolay, yumurtalıklar üzerindeki etkisi de çok abartılı olmayan bir ilaçtır. Bu tedavi birkaç kere denenebilir. Eğer başarılı olunmazsa (Yani yumurtlama sağlanamazsa) yumurtalıkları uyaran daha kuvvetli ve enjeksiyon şeklinde kullanılan ilaçlara geçilebilir. Tedavinin seçimini doktorunuz ayarlayacaktır. Bence siz ; bu konuya hiç müdahale etmeyin.

Jinekolog Prof. Dr.
PERİN KÖSEBAY

PAYLAŞ
Çocuğum Olmuyor, İğne Tedavisine Geçilemez mi? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. asya dedi ki:

    bende gebe kalamıtorum ama benim prl yüksek dostinex kulanıyorum ilac kullanma esnasında gebe kalabilirmiyim ben de başka hicbir sorun gözükmüyor aşılama tedaviisi nedir?

Sayfa başına git