Çocuk Sahibi Olmak İstiyorum

Soru: 2 aylık evliyim. Kromozom tahlilinde “Mozaik turner” dendi. Hormon tahlillerimde bozuk overler ve uterus olması gerekenden küçük yazıyor. Çocuk sahibi olmak için ne yapmalıyım?

Cevap: Sevgili KadınlarSitesi.Com takipçisi, sizin durumunuzu tam olarak bilmeden bir fikir vermek yanlış olacak. Mozaik Turner denen kromozom anomalisinin birçok çeşidi var. Sizin durumunuz nedir? Genital organların durumu nedir? (Rahim ne kadar gelişmiş, yumurtalıkların durumu nedir? Hormonlarınız ne durumda? ) Bütün bu soruların cevabı bilinmeli. Sizin belki bir tüp bebek merkezine müracaat etmenizde veya jinekolojik endokrinoloji bölümü olan bir merkeze başvurmanızda yarar var. Ayrıca şu kategorimize mutlaka bakınız: çocuğum olmuyor

PAYLAŞ
Çocuk Sahibi Olmak İstiyorum Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. aslı dedi ki:

    ben 21 yasındayım 9 aylık evliyim eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz tiroit hastasıyım tsh ım 300 çıktı 5 aydır tadavi görüyorum en son tahlilimde tsh ım 0,12 ydi.6 ay önce vajınal muayene oldum bişey çıkmadı. eşim daha önce varikoselden ameliyat olmuştu tahlillerini yaptırdı herşey normal çıktı. adetlerimde düzenli neden çocuğumuz olmuyor?

  2. serap dedi ki:

    ben 5 aydır evliyim adet günlerim 3-4 gün bazen erken oluyohiç bi hastalığım yok bütün tahlilerimide yaptım soarun yok eşimde yaptırdı tahlilerini.ama hamile kalamıyorum…ne yapama lazım bilemiyorum??

Sayfa başına git