Genital Yollardaki Mantardan Bu Doğal Yöntemlerle Kolaylıkla Kurtulabilirsiniz

Vücudun neresinde çıkarsa çıksın mantarın en bilinen ve dayanılmaz yönü ciddi kaşıntıya yol açmasıdır, hal böyle olunca bir de genital yollarda türediği düşünülürse hayat iyice çekilmez bir hal alıyor.

Mantara yakalanmanın belli bir nedeni yoktur, buna pek çok şey sebep olabilir, hatta ödünç aldığınız bikini bile! Dolayısı ile ne kadar dikkat ederseniz edin mantar sizi bulacaksa, önünde sonunda buluyor. Asıl mesele ise bunun tedavi sürecidir.

Tedavi süreci yine aynı sıkıntıya sebep olur, tükenmek bilmeyen muayeneler, çoğunlukla işe yaramayan ilaçlar ve daha pek çoğu. Tüm bu sebeplerden dolayı biraz araştırdık ve mantardan evde kurtulma yollarını keşfetmeye çalıştık.

Biberiye Çayı

Eğer mantara yakalandıysanız en kolay ve ucuz yolla kurtulmanın çaresi biberiye çayında gizli, her gün yaklaşık 4 bardak tüketilmesi önerilen biberiye çayının mucizevi yönünü göreceksiniz. Eğer mümkünse aktardan taze alacağınız çay sallama bitki çayına oranla daha sağlıklı ve etkisini kolayca gösterecektir, şekersiz kullanımı önerilir.

Yağlar

Hindistan cevizi yağı ve kekik yağı bu sorun için biçilmiş kaftandır, bir parça pamuğun üzerine birkaç damla yağ damlatıp tamponu genital bölgenin içine kontrollü bir biçimde yerleştirin. 2 saat boyunca bekletin ve bu işlemi günde 2 kere tekrar edin.

Sarımsak

Antibiyotik özelliğini bilmeyen yoktur, özellikle sabah saatlerinde bir diş sarımsağı hap biçiminde yutun. Eğer bunu yapamıyorsanız yoğurdun içine koyup yiyebilirsiniz. Etkisini artırmak için de e vitamini kapsülü ve hindistan cevizini bir arada kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Ilık su ile dolu küvetin içine 1 bardak elma sirkesi dökün ve küvette yaklaşık 20 dakika bekleyin, etkisini ilk kullanımda gösterecektir.

Yukarıda sunulan tamamen doğal olmasının yanı sıra hiçbir yan etkisi yoktur, bir çoğumuz maalesef ki hastalığa yakalandıktan sonra çözüm arıyoruz. Yukarıda sıralanan alternatifleri sağlıklı iken de uygulamanızda fayda var.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git