Çocuklarımın Boyu ve Kilosu Gelişmedi Doktor Sipraktin Verdi Kullansam mı?

KadinlarSitesi.Com üyelerinden Neslihan Hanım aşağıdaki soruyu üyelerimize sormamızı istemiş. Bakalım üyelerimiz ne cevap verecek:

Soru: Arkadaşlar merhaba benim ikizlerim var. Biraz küçük kalmışız kilo ve boy olarak. Doktor bu ilacı verdi ama kullanma konusunda çok kararsızım kullanan var mı?

KadinlarSitesi.Com Üyelerinin Cevabı:

Sema: Kullanmayın zararları çok bir doktor akrabam söyledi.


Betül: Bu ilaç uyku yapıyor çocuklarda.


Ayşe: Bize de doktor yazdı. Kızım uyumuyor diye hiç bir etkisi faydası olmadı.


Sema: Evet vücutta salgılanan bir hormon var. Şimdi aklıma gelmiyor onu çoğaltıyordu galiba ve bu ilerideki zamanlarda zararlı.


Kübra: Nasıl bir doktormuş bu acaba gelişim için bu ilaç verilir mi ?Solunum depresyonu yapıyor alerjik durumlarda kullanılır zararlı kesinlikle kullanmayın.


Mert: Alerji şurubu yan etkisi uyku, sersemlik, iştah açıcı tabi her çocukta aynı etkiyi göstermiyor. Ben olsam kullanmam çocuğumu uyuşturmam hele birde okula gidiyorlarsa kullanmayın derim.


Reyhan: Evet iştah açıyor ilacın yan etkisi.ama çocuğu uyuşturuyor uyku yapıyor.Eşime de eczacı demiş zararlı diye.


Nihal: Bu ilacı 2003 de kızıma vermişlerdi ama başka bir doktor çok zararlı olduğunu kalp problemleri yapabileceğini kullanmamam gerektiğini söylemişti. Tercih sizin.


Alev: Çok tehlikeli çocuk bilinçsizce uyuyor bana da doktor vermişti. Kızım hiç uyumuyordu ama 2 defa kullandım. Allah korusun çocuk ateşlense hastalansa kendine gelemiyor.


Öznur: Ben kızıma kullandım fayda gördüm. Zarar hiç olmadı ama çocuğun yaşı önemli.


Songül: Sarhoş gibi yapıyor çocukları daha farklı vitaminler var.


Kübra: Ben bunu içiriyorum iştah açıyor bir deneyin isterseniz.

  • Esra: Bundan bende kullandım hiç bir fayda etmedi ama 2 ay önce aynı firmanın kış şurubunu aldım gerçekten baya iştahını açtı. ? Bu iştah kan değerlerine bakıyor. İlla ki vücutta eksik olan vitamin mineral ve ya hasta olan bir uzuv var ki iştah yok. İyice araştırıp bilmeden illa bir şey kullanılacaksa demir ve vitamin takviyesi olmalı…
  • Gülşah: Bunu 1 yaş kullanabiliyor mu ?

Mehmet: Benimde ikizlerim var 2 tane.Kız çocuğum prameture ayni zamanda normal besliyorum.Birisi iyi yiyor birisi fotosentez yapıyor denilebilir:) doktorun dediği acıktı mı yiyor mu evet dedik.O zaman zorlamayın çağımızın hastalığı obezite ne güzel sağlıklı işte daha ne istiyorsunuz.Ama nutrucine üzüm çekirdeği şurubu verdim ve keçi boynuzu pekmezi sağlıklı olduğundan kafanıza takmayın belli bir süre de yaşıtlarını yakalıyorlar 😉


  • Nuran: Eczanelerde omega 3 içeren özel vitaminler var. Eczanelere yaşını söyleyince veriyorlar.
  • Hatice: Benim kızımda çok zayıf ve minyon.polivit ve çinko şurup kullanıyorum iştah açıyor.Hiç bir ilaç yan etkisi olsun diye kullanılır mı ya bu doktorlar kendi çocuklarına kullanırlar mı acaba ? 
  • Bünyamin: 4 yaşında oğlum şu an kullanıyor süper çıktı.

Sedat: Bende çocuklarıma kullandım vücut alıştıktan sonra uyku problemi ortadan kalkıyor. Hekimi dinleyin bence yoksa her kafadan bir ses çıkıyor.


Turan: Ben hiç tavsiye etmem oğluma verdim yan etki yaptı, delirtti resmen bana kalırsa verme onun yerine eczanede bitkisel uyku şurupları var kullan onlar daha çok faydalı hemde iştah açıyor ben vermiştim çok yararını gördüm hemde kilo aldı bence bitkisel kullan derim sipraktin zararlı bana kalırsa.


Ayşegül: Kusura bakmayın ama küçüklük yada zayıflık biraz göreceli.Benim çocuğum doğduğundan beri yüzde 10 lik percentil de çok zayıf ama gelişimsel ve zihinsel olarak hiçbir geriliği yok ve ileride bile.Böyle şurupları hiç bir zaman kullanmanızı önermem.Birde anne ve babanın yapısı da önemli yani genetik durum bunu da göz ardı etmeyin.Lütfen kullanmayın her şey kilo değil.


Sibel: Beynine zararlı uyutur aptallaştırır onun yerine vitamin ver oda iştahı açar.


Ayten: Benim 3 çocuğum var en küçüğü 2 yaşında ve 10 kilo yaşıtlarına göre çok zayıf ablaları da öyle büyüdü.Okula başladıktan sonra kilo almaya başladılar kimi çocuk minyon büyür daha sonra alır kiloyu dert etmeyin sağlığı yerindeyse vermeyin.

PAYLAŞ

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git