Diyet yapmadan belinizi nasıl inceltebilirsiniz?

Bu yazıda, size gerçekten belinizi inceltmek için harika birkaç ipucu sunmaya karar verdik. Kilo vermek ve belinizi inceltmek için hızlı ve en kolay  çözümleri paylaşacağız. Hepimiz karın yağlarının  erimesinin çok zor bir süreç olduğunu biliyoruz. Çok zaman, çaba ve özveri gerekiyor.  Ancak çıkan sonuç şüphesiz hayatınıza neşe ve yüzünüze gülümseme katacaktır.

Ancak,  karın yağını eritmenize ve metabolizmanızı hızlandırmanıza  yardımcı olacak bazı ipuçları!

BOL SU İÇ

Kilo vermeye çalışıyorsanız su içmek son derece önemlidir. Her gün yemekten önce  en az yarım litre su içmeye ihtiyacınız var. Su, metabolizmanızı korumanıza ve düzgün çalışmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca iştahınızı da azaltacaktır.

Su içmeyi çok sevmiyorsanız meyve ve bitki çayları ile açığı kapatabilirsiniz.  Özellikle yeşil çay göbek yağlarını eritme konusunda sindirimi kolaylaştırdığından yüzyıllardır özellikle doğu tıbbı  tarafından kullanılmaktadır. Hergün düzenli olarak bir bardak yeşil çay içenler daha hızlı bir metabolizmaya sahip olurlar.  Yeşil çay içmek sağlık açısından alışkanlık haline getirilmesi gereken bir içecektir.

DÜZENLİ BESLENME

Dengeli beslenme önemlidir.  Özellikle metabolizmanın yavaşladığı 30’lu yaşlar itibarı ile düzenli beslenmenin önemi alınan kilolar ile daha iyi anlaşılıyor. Dengeli protein, vitamin, mineral  değeri yüksek yiyecekler yenmesi şüphesiz sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmamızı sağlıyor.

Belinizi  inceltmek istiyorsanız sağlıklı bir beslenme programı izlemelisiniz.  Karın bölgesinin en büyük düşmanı şüphesiz şeker ve alkoldür.

Beslenme planınıza acıyı ekleyin. Acı kırmızı biberin içerisinde kapsaisin adlı bir madde mevcuttur ve bu  metabolizmayı hızlandırarak vücut ısısını artırıyor böylelikle  yağ yakımını hızlandırıyor.  Herhangi bir sindirim sistemi rahatsızlığınız yoksa acı biber tüketimi belinizin incelmesine yardımcı olacaktır.

Porsiyonlarınıza dikkat edin ve mümkünse kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayın. Lifli yiyecekler tüketin.

EGZERSİZ

Belinizi inceltmek isterseniz, düzenli olarak egzersiz yapmanız da çok önemlidir.  En iyi ve hızlı sonuçları elde etmek için haftada en az  5 gün size en uygun egzersizleri bulmalı ve yapmalısınız.

Bisiklete binebilir veya yürüyebilirsiniz.  Metabolizmanızı  hızlandırın, yapabiliyorsanız düzenli koşun.

ŞEKER VE TATLILARDAN KAÇININ

Hepimiz tatlı şeyleri severiz, ancak  kilo vermek isteyen biri için şeker  en çabuk kilo aldıran ve organlarınıza zarar veren en kötü besindir. Tüm tatlılardan koşarak kaçmalısınız! Zaman zaman küçük bir kaçamak olabilir ancak abartmanız tüm emeklerinizi boşa çıkarabilir.

Tüm bu adımlardan önce kilo almanıza yol açan faktörü tespit edin.  Abur cubur mu?  Tatlı mı?  Hamur işi tüketmek mi?  Farkına vardığınızda hayatınızdan çıkarmanız daha kolay olacaktır.

Sakın açken markete gitmeyin, giderseniz kan şekeriniz düşük olacağından tatlı, abur cubur veya hamurişi yiyeceklere doğru çekileceksiniz.

Tüm bu çabalarınızın sonuçlarını adım adım fotoğraflamanızı öneririz.  Şüphesiz bu motivasyonunuz açısından yardımcı olacaktır.  Her şey hayal etmekle başlamaz mı? İstediğiniz formda olduğunuzu hayal etmek size motivasyon açısından yardımcı olacaktır.

 

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git