Profesyonel Makyajın Püf Noktaları

Makyaj kadının olmazsa olmazıdır. Eğer bu konuda pek de yetenekli değilseniz veya makyaja dair bilginiz veya fikriniz yoksa hiç dert etmeyin, bugün sizlere makyajın püf noktalarını profesyonellerden aldığımız bilgilerle sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Dilerseniz makyajın ilk adımı olarak fondöten ile başlıyoruz.

Fondöten Uygulaması : 

Öncelikle ten renginizin birebir tonunda fondöten seçimi yapmalısınız. Eğer bronzlaştıysanız bir ton koyu fondöten rengi seçmelisiniz. Cilt tipiniz yağlı ise sıvı veya sıkıştırılmış pudra kullanmanız gerekirken, tam tersi kuru bir cilde sahipseniz yağlı fondöten kullanmanız en doğru seçim olacaktır. Sıkıştırılmış pudra kullanacaksanız mutlaka sünger yardımı ile yüzünüze uygulamanızı öneririz, önemli bir detay vermek gerekirse 3’lü veya 4’lü fondöten kullanmanız yüzünüze aydınlık veya ton katmanız bakımından faydalı olacaktır. Süngeri yüze sürtmek yerine tamponlayarak ve dairesel hareketlerle uygulamanız daha doğru olacaktır, T bölgesine uygulayacağınız 1-2 ton açık fondöten ile daha ışıltılı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Son olarak fondöteni sabitlemek için renksiz transparan pudra ile yüzünüze son dokunuşu yapabilirsiniz.

pratik-makyaj

Ruj Uygulaması :

Ruju dudaklarından sürekli taşıran bayanların çok işine yaracak değerli tüyolarla devam ediyoruz. Öncelikle rujunuz ister kutu olsun ister klasik ruz mutlaka ince dudak fırçası ile dudağa uygulanması gerekiyor. Üst orta dudak çerçevesinden başlayıp sınırları belirledikten sonra içini doldurabilirsiniz. Eğer üst dudağınız ince ise, dudak kalbi denilen noktayı (yani üst dudağın orta kısmı) biraz taşırarak boyamanız mümkün. Ancak sadece bu noktaya uygulandığını unutmayın üst dudağın tamamını taşırırsanız dolgu yaptığınız çok belli olacaktır. Son olarak ruju sabitlemek için, yani kalıcı olmasını sağlamak adına 1 kat transparan pudra sürün ve bir kat daha rujunuzu sürdükten sonra gün boyu kullanabileceğiniz rujunuz hazır olacaktır.

Göz Kalemi Uygulaması :

Eyeliner’dan kat ve kat kolay uygulanan ve taşırdığınızda ise komple makyajınızı bozmadan oldukça pratik olan kalem uygulaması ile devam edelim. Bunun için gerekli olanlar ise tercih ettiğiniz renkte bir göz kalemi olması yeterlidir, Buradaki püf noktası ise kalem ucunun sivri olması gerektiğidir. Böylelikle daha ince bir hat elde edebilirsiniz, gözünüzün orta kısmından başlayıp göz pınarına doğru iç kısmını iyice doldurduğunuzdan emin olarak ince bir hat çizin. Sonra aynı kısmı yine göz ortasından başlamak sureti ile gözün kuyruk kısmına doğru aynı adımı izleyin. Ancak kuyruk kısmı her daim daha kalın olur bunu unutmamak gerekir sonra da göz simetrinize uygun bir şekilde tamamen isteğe bağlı olarak kuyruk ekleyebilirsiniz. Eğer aşağı doğru yaparsanız şaşkın bakışlar elde edebileceğiniz gibi fazla yukarı uygulamak da göz ifadenizi tamamen olumsuz yönde değiştireceğiniz unutmayın.

pratik makyaj uygulamasıRimel Uygulaması :

Özellikle tatilde veya partilerde kıyafetinize uygun renkli rimelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi gözleriniz renkli ise günlük hayatta da gönül rahatlığı ile kullanıp gözlerinizde farklı bir bakışa sahip olabilirsiniz. Aslında rimelin kullanım amacı kirpikleri daha kıvrık ve dolgun göstermektir. Hiç makyaj olmaksızın bile kullanabileceğiniz ve bakışlarınızı güçlendiren bir makyaj türüdür. Öncelikle yoğun dolgunlaştıran bir rimel edinmelisiniz, piyasada çok makul fiyata ulaşabileceğiniz rimeller olduğu gibi ben avonun 3 kademeli rimelini sizlere önerebilirim. 3. ayarda inanılmaz bir performans gösteren bu ürünü yalnızca 2 kat sürmeniz yeterli olacaktır. Eğer rimeliniz topaklanırsa veya kirpikleriniz yapışırsa bunu da basit bir kürdanla rimeliniz kurumadan ayırmanız mümkün olacaktır. Son olarak alt kirpiklerinize ise fırçanın ucundaki fazlalığı alıp tam uç noktası ile dik bir açı ile sürmeniz yeterlidir. Görüşmek üzere hoşça kalın…

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git