Doğal Böcek İlacı Yapımı

Doğal Böcek İlacı Yapımı

Dışarıdan satın aldığınız böcek ve sinek ilaçlarının bir çok yan etkisi olmakla beraber etken maddesinin zehir olması dolayısıyla solumak bile ciddi tehlikeler yaratıyor.. Odamıza giren sinek ya da böcek burada zehir var deyip çıkıp giderken biz o odanın için aynı havayı teneffüs etmeye devam ediyoruz.. O yüzden hayatımıza kimyasal sokmadan doğal böcek ilaçları hazırlamalıyız ve bu ilaçları kullanmalıyız..

1 doğal böcek ilacı

Aşamaları ile evde insektisit yani böcek ilacının nasıl yapılabileceğini anlattık..
İhtiyacınız olacak malzemeler yan etkisi bulunmayan zararsız maddeleri içerdiği için gönül rahatlığı ile hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz..

Ama öncelikle dikkat etmeniz gereken şeylerden biride o böceklerin neden evinizde olduğudur, onları aslında uygun koşulları yaratarak davet edenler bizi.. Böcekleri yiyecek su ve barınacak yer bulamadıkları yere uğramazlar, o yüzden evimizin temizliğine özellikle de mutfağımızın temizliğine dikkat etmeliyiz..
Organik olarak hazırlayabileceğiniz böcek ilacı için

Malzemeler 
Kurutulmuş lavanta çiçeği
Beyaz sirke
kurutulmuş lavanta
Lavanta kokusu böcekler tarafından sevilmeyen bir kokudur, sirkede kene, sivrisinek, pire gibi böcekleri ve  diğer böcekleri de uzaklaştırmanıza yardımcı olacak doğal bir böcek kovucu olarak kullanılabilir..
sirke
Lavanta çiçeği ve sirkeyi bir arada kullandığınızda ise bomba etkisi yapacak ve istenmeyen böceklerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır..
Hazırlayacağınız sirke ve lavanta çiçeği  karışımı ile böcek ve sinek sokmalarında oluşan kaşıntı şişlik ve ağrılı oluşan bölgelere de rahatlıkla sürebilirsiniz
Hazırlanışı
Karışımı yapabilmek için uygun bir şişe ayarlayın ağzı biraz geniş olursa çiçekleri içine koymanız kolay olacaktır ya da huni tarzında bir şey kullanabilirsiniz.. Yine huni ile kurutulmuş lavanta çiçeklerinin üzerine beyaz sirkeyi doldurun..
2 doğal böcek ilacı yapalım
Eski temiz bir tülbente koyup suyunu süzün, tülbent şart değil, bunun için iyi bir süzgeçte kullanabilirsiniz.
3 doğal böcek ilacı nasıl yapılır
Süzdüğünüz suyu tekrar şişeye koyun. Şişede muhafaza edip, dilediğiniz zaman kullanın.
4 doğal böcek ilacı nasıl yapılır
Cildinizde böceklerin gelmemesini istediğiniz alanlara uygulayın.
5 doğal böcek ilacı
Süzdükten sonra ısı ve ışıktan muhafaza ederek saklayın..
6 doğal böcek ilacı nasıl yapılır
Gönül rahatlığı ile sokmalarda kaşınmalarda kullanabilirsiniz.
7 doğal böcek ilacı
Ayrıca bir tabağın içine eşit miktarda karbonat ve pudra şekeri koyduğunuz bir karışımı iyice karıştırdıktan sonra odanızın bir köşesine koyduğunuzda bunu yemeye çalışan böceklerin öldüğünü göreceksiniz..

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git