Karın Germe Ameliyatından Sonra Hamile Kalınabilir mi?

Karın germe operasyonunda karındaki fazla deri, yağ dokusu ile birlikte alınırken karın kaslarındaki zayıf bölgelerde birbirine dikilerek sıkılaştırılmaktadır. Operasyondan hemen sonra hamile kalabilirsiniz.

Dokular daha tam iyileşmeden gebelik oluşursa bunun çocuğun gelişimine bir zararı olmaz yalnız karında yapılan sıkılaştırma ve kasların birbirine dikildiği karın katlarında erkenden gevşeme olur.

Operasyondan sonra en azından bir sene geçmesi önerilir.

Kısaca şöyle denilebilir: Karın germeden sonra gebelik oluştuğunda çocuğun rahimdeki gelişimine bir zarar vermez yalnız estetik açıdan gebelik sonrasında bu ameliyatı olmanız en doğrusudur.

karingermeElbette ameliyatta alacağınız antibiyotik ve anestezi ilaçlarınıda düşünürseniz bebeği emzirme dönemininde geçmiş olması gerekir (ilaçların süte geçmesi sebebiyle).

Ayrıca gebelikte oluşan hormonal değişimlerin eski haline dönmesi gerekir; yani karın germe veya meme küçültme gibi ameliyatları gebelikten sonra olmayı planlıyorsanız, doğumdan sonra en az altı ay, daha da iyisi dokuz ay-bir sene geçmiş olması gerekir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git