5 Kolay Egzersiz İle Koltuk Altı Yağlarınızdan Kurtulun

Keşke kilo aldığımızda yağlarımız da vücudumuzda eşit dağılsaydı. Ne güzel olurdu.  Giydiğimiz kıyafetler orantılı durur ve iyi hissederdik.  Maalesef her şey hayal ettiğimiz gibi olmuyor değil mi? Yaz geliyor ve yavaş yavaş askılı elbiselerimizi giymenin hayalini kurarken, koltuk altınızdan çıkan yağların düşüncesi morallleri bozuyor. Gerçekten hiç estetik görülmüyor.  Bu yağlardan kurtulmanın yolu  kaslarınızı  hareket geçirerek, sıkılaşma sağlamaktan geçiyor.  Peki kısa sürede bunu sağlamak mümkün mü? Moralinizi bozmayın elbette istikrarlı bir program ile her şey mümkündür.

 

Size birkaç basit hareketle bu yağlardan nasıl kurtulacağınızı göstereceğiz.  Üşenmeyin şunun şurasında yaza ne kaldı ?  İnanın şekilli kollarınız  koltuk altı yağlarınız olmadan inanılmaz görünecek hiç şüphemiz yok.

Beslenme programınızı düzenleyerek aşağıdaki egzersizleri yapmaya başlayın, sadece koltuk altınız değil, vücudunuzub tamamının forma gireceğini göreceksiniz. Sadece inanın ve deneyin.

 

Chest Press Floor (Sırt Üstü Baskı)

Sırt üstü uzanın ve omuzlarınızın üstünde düz kollarla bir çift dambıl tutun. Üst kollarınız zemine değene kadar kollarınızı indirin ve yukarı doğru başlangıç ​​konumuna getirin. Bu hareketi 8 kez tekrar edin. Bu hareket sırtınıza da iyi gelecektir.

Staggered Push-Ups ( Kollarınızın Üstünde Hareket)

Ayaklarınız ve kollarınız düz olacak şekilde sert zemine koyun. Normal itme pozisyonunda aşağı yukarı inip kalkın. Sağ ve sol kolunuza eşit ağırlık vermeniz önemlidir.  Bu hareket ile hem bacak hem kol kaslarınız çalışır.  Ancak ayrıca tek kol ile yapmaya başlarsanız koltuk altı yağlarınız daha erken erir ve kaslarınız kuvvetlenir. Bu çalışmayı da 10 kez tekrar etmelisiniz.

Dumbbell Fly Floor ( Dumbıl ile Yerde Uçuş)

Sırt üstü uzanın ve kollarınızı iki yana açın. Ellerinize dumbıllarınızı alın.  Dirseklerinizi  yere çarpana kadar indirin ve kaldırın.  15 kez tekrar edin.

Dumbbell Row (Dambılı Zorlamak)

Kendinize karşı dürüst olun bu hareket sizi biraz bahçıvan gibi hissettirmedi mi?  Adeta bir çim biçme makinesi egzersizi gibi.   Bu egzersizin birçok faydası var. Orta sırt, pazı, sırt ve omuzlarınızın çalışmasını hedeflerken aynı zamanda poponuzu çalıştırarak aynı zamanda popo dikliğinize de faydası olacaktır.

Chair dips (Sandalye Egzersizi)

Sandalyeden uzaklaşın, yani ellerinizi arkadan sandalyenin üstüne koyun.  Ancak sanki sandalyenin önünde ikinci bir sandalye varmış gibi oturma pozisyonunda durun. Elleriniz düzgün bir şekilde yerleştirildiğinde, bir iki adım öteye basarak bacaklarınızı düzeltin ve topukların zemine temas etmesini sağlayın. Vücudunuz kalkacak şekilde kollarınızı düzeltin. Bu sizin başlangıç ​​konumunuz. Dirseklerinizi bükün ve dirsekleriniz 90 dereceye gelene kadar kendinizi indirin, tutun ve başlangıç ​​konumuna geri tekrar düzleşin. Bu egzersizi en az 5 kez yapmanızı öneriyoruz.

Tüm egzersizlere başlamadan önce mutlaka doktor kontrolü önerilir. Doktor kontrolünden olumlu yanıt aldıysanız. Koltuk altı yağlanmasına karşı egzersizlere başlamadan önce mutlaka 20 dakika kadar ısınma egzersizleri yapmalısınız.  Böylece sakatlanma veya herhangi bir rahatsızlık problem yaşama  riskiniz minimuma iner.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git