Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatı en çok rağbet gören üç estetik ameliyattan biridir. Bir çeşit estetik ameliyatı olan meme büyütme ameliyatı doğru uygulandığında çok iyi neticeler veriyor. Ancak diğer ameliyatta olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatının da hangi hallerde ve ne için yapıldığını önemlidir.

GÖĞÜS ESTETİĞİ VE MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Bu hususta doktorlara en çok sorulan soru göğüs büyütmek için meme protezi haricinde bir metod olup olmadığı yönündedir. Bu çok merak edilen soruya hemen cevap verelim. Şu andaki modern teknikte göğüs büyültme ameliyatında kullandığımız sadece bir yöntem vardır o da meme protezi. Bazı hekimler bu yöntem dışında başka tekniklere de başvurabiliyor bunlardan biri de ilaç ile göğüs büyültmedir. Bu ve buna benzer riski yüksek yöntemlerden kaçınmanızı öneriyorum. Göğüs büyütme ilaçları mutlaka hormon içerir, hormon içermiyor deniyorsa bu ilaçlar ya göğsünüzü büyütmez ya da hormon içerir. (Bkz hormon tedavisi) Söz konusu bu ilaçlardaki hormonlarsa yalnızca dengenizi bozmakla yetinmez kanser olma ihtimalini de yükseltebilir. Bu yüzden bu tür ilaçlara rağbet göstermemenizi tavsiye ediyorum. Meme büyültme için yağ enjeksiyonları hem enfeksiyona çok eğilimlidir hem de hedeflenen büyüklük, biçim ve simetri elde edilemez.

Meme protezleri göğüsleri büyütebilir lakin sarkık göğüsleri dikleştiremez. Ender hallerde protezler bu amaçla kullanılabilir fakat çok sarkmış bir göğüsün ilk etapta dikleştirilmesi, daha sonra icap ederse protez aracılığı ile büyütülmesi gerekir.


PROTEZLERİN KALİTELERİ VE FİYATLARI
:
Ülkemizde gerçekten de dünyanın en iyi protezleri bulunuyor. Bu yazıda marka adlarından söz etmek istemiyorum fakat protez ücretleri de markalar içinde çok farklılıklar gösteriyor. Nihayetinde tüm bu protezler ya Avrupa Birliği standartlarında veya FDA onaylı. Ancak kalitesi düşük Çin malı protezler Türkiye’de satılmıyor. Bu nokta da hekiminize güvenmenizi tavsiye ediyorum. PIP, Mentor, Nagor, McGhan piyasada satılan en iyi protezlerdir. Titanyum ve asimetrik protezler de zaten PIP patentli.
Kısaca en pahalıları titanyumlar, anatomik ve asimetriklerdir, su veya sıvı silikon dolu ve düz yüzeyli olanları ise biraz daha ucuz.

AMELİYAT:
Ameliyat silikon bir protezin göğüs altına yerleştirilmesi durumudur. Ancak bunu yapmanın bir kaç değişik yöntemi var.

Protezin yeri: Kas altı veya kas üstü. Göğsün altında kolumuzu öne doğru hareket ettiren yelpaze biçiminde bir göğüs kası bulunur. Elinizi çenenize götürüp güçlü bir şekilde iterken diğer elinizi göğsünüze koyarsanız bu kasın hareket ettiğini fark edebilirsiniz. Protezler ya bu kasın altına konuyor veya kasın üzerine ve göğüs bezlerinin hemen altına konuyor.

Ayrıca bkz. Göğüs Estetiği Ameliyatı

Aşağıda sizin için derlediğimiz bir göğüs büyütme ameliyatı videosu var, daha ayrıntılı bilgi için lütfen bu videoyu izleyin. Uyarı: Video sansürsüzdür. Meme Büyütme Ameliyatı Yaptırmadan Okuyun

PAYLAŞ
Göğüs Büyütme Ameliyatı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. Füsun BULUT dedi ki:

    Bende göğüs büyütme ve burun ameliyatı fiyatlarını öğrenmek istiyorum.

  2. seher kuren dedi ki:

    merhaba bende gögüs silikonları ameliyatının fiyatını öğrenmek istiyorum bu konuyla ilgili belirli bir fiyat verirseniz sevinirim teşekkürler

  3. ayşe dedi ki:

    ben sadece fiatnı ve zarlarını öğrenmek istiyorum tşk

Sayfa başına git