Göğüs Estetiği Ameliyatı

Her kadın güzel ve çekici olmak ister. Kadında güzelliğin, dişiliğin ve çekiciliğin en önemli göstergesi göğüslerdir diyebiliriz. Estetik ameliyatlar içinde sık sık başvurulanlardan biri de küçük göğüslerin büyültülmesi ya da tersine iri göğüslerin küçültülmesidir. Büyültme işlemi “mastop-lasti” denilen bir ameliyatla oluyor. Bu ameliyatla genellikle silikondan yapılmış bir protez göğüs kemiğiyle doku arasına yerleştiriliyor. Doğrudan silikon şırıngalanması ise olmadık yerlerde şişkinlikler yaptığı için bundan kaçınmak gerekir.

Ameliyattan sonra bir ay boyunca gece gündüz özel bir sutyen giymek gerekir.
Çok iri göğüslerin küçültülmesi ise üç saatlik bir bayıltmayı gerektirmektedir. Bu ameliyatla göğüs dokuları ve bezleri azaltılır. Bu işlem süt vermeyi engellemez ancak ameliyat sırasında göğüs ucu çıkartılıp, yeniden dikildiği için duyarlılığı azalır. Bu ameliyatın izleri göğsün dört bir yanından belli olur. Şu noktayı da ekleyelim ki göğüslerin büyüklüğünün hormonal bir nedeni varsa bu ameliyat hiçbir işe yaramaz; çünkü aynı bozuk hormon yapısı yine aynı sonucu doğurur. Dolayısıyla ilkin göğüslerdeki iriliğin neden ileri geldiğinin doğru olarak saptan­ması çok önemlidir.

Sarkmış, porsumuş göğüslerin düzel­tilmesi “mastopeksi” denilen bir ameliyatla olur. Bu ameliyatta da göğüs derisi kesilir, fazlalık çıkarılır, kalan göğüs parçası gerilip biçim verilerek yeniden dikilir. Yara izi bir süre geçmez. Hatta bazı ciltlerde’ ömür boyu beyaz bir iz kalabilir.

PAYLAŞ
Göğüs Estetiği Ameliyatı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. estetik dedi ki:

    Binnur hanım nöroma dedğimiz sinirin kesildikten sonra karşı uucunu bulamaması nedeniyle oluşan bir durum söz konusu. Bahsettiğiniz problemlerin cerrahi çözümü var dilerseniz merkezimizi arayabilirsiniz. iletisim için……..

  2. binnur küçüker dedi ki:

    2006 2007 ikere gögüs amaliyetı gecierdim ilki çok başarısız gectii amanlalağım hayatımda unutamacağım bir utanctıı birsene sonra başka dr amaliyat oldum tekrar aynı yerden kesildi ama buseferde gögüs uclarım oranrısın AŞIRI EGRİ BÜZÜK DURUYOO NE YAPVAĞIMIDA BİLMİYORUM ARTIK GÜVENİMDE KALMADII DAHA DORUSU BİRDE SOL GÖĞÜS UCUNDA AŞIRI HİSS VARR DOKUNDURAMUIYORUM EŞİMEE ACII ÇOK HİSSEDİYORUM SAĞDA YOK BU PROBLEN UMARIM BANA YARDIMCI OLURSUNUZ

Sayfa başına git