Endoskopik Alın Germe ve Şakak Kaldırma Ameliyatları

Endoskopik Alın Germe ve Şakak Kaldırma Ameliyatları Front Lift

Alın bölgesi yaşınızın da ilerlemesi ile zamanla yorgun düşer ve kırışmaya sarkamaya başlar. Kaşların üzerine yığılmış alın, sizi olduğunuzdan da yaşlı, yorgun, sinirli bir görünüme sokar. Alın germe ameliyatı ile alın bölgesinin yüzünüze verdiği bu ifadeden kurutulabilirsiniz. Alın germe ameliyatı yaptırdığınız zaman alnınızdaki kırışıklıklar, aşağıya doğru sarkmış alın derisi, göz kapaklarınızdaki aşağıya sarkmalar ve göz kenarlarınızdaki kay ayağı denilen çizgiler yok olur.

Alın germe ameliyatları genelde tek başına yapılmaz. Göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapılması daha sağlıklı sonuçlar verir. Alın germe estetik ameliyatı genel ya da lokal anestezi ile sedasyon kombinasyonu olarak uygulanır. Ortalama 1 ila 2 saat içinde alın germe ameliyatınız bitmiş olur, ancak ek estetik operasyonlar yapılacaksa bu süre daha da uzayabilir. Alnınızda saçlı derinin başladığı yerden 4 cm lik kesiler yardımıyla yapılan alın germe ameliyatı, kesilerin saçlı bölgeden yapılması sayesinde ameliyat izi olmaz.

Alın germe ameliyatından 5 saat sonra anestezinin etkisi geçmiş olur ve doktorunuzda uygun görürse evinize gidebilirsiniz. Ameliyat sonrası ilk bir hafta ağrı ve sızılarınız olacaktır. Bu durumda doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri içerek şikâyetlerinizden kurutulabilirsiniz. Yüzünüzde morluklar ve şişlikler oluşacaktır. Bu sizi korkutmasın zira doğal bir durumdur ve bu duruma en fazla 10 gün kadar katlanmak zorunda kalırsınız. www.kadinlarsitesi.com

Alın germe ameliyatınızdan sonra ilk 1 hafta otururken, yatarken başınızı dik tutacak şekilde yastıklarla ensenizi desteklemelisiniz. Bu yüzünüzdeki morlukların ve şişliklerin daha hızlı geçmesini ve ağrılarınızın yok olmasını sağlayacaktır. Ameliyat sonrasında ilk 3 ay yüzünüzü yıkarken sarsıcı ovalamalardan, kalitesiz ve ağır makyaj malzemelerinden, darbelerinden korumalısınız.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git