Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nedir?

Yüz estetiği başka bir deyişle yüz germe ameliyatı, kişinin gevşeyen ya da sarkmış yüz derisinin sarkan kesimlerinin alınıp, daha genç bir yüz yüz haline getirilmesi anlamına gelir. Yapılacak ameliyat, Yüz Gerdirme Ameliyatı yaşlanmayı durdurmaz, fakat hayatı saate benzetecek olursak saati geri çevirir diyebiliriz, hastanın yüzünde gençleşme sağlar. Yaşlanma saati geri döndürülür, fakat çalışmayı sürdürür.

Yaşlandıkça buruşan ve gevşeyen yüz derisi yanakların sarkmasına, gerdanın kat kat olmasına, boyunda çizgiler belirmesine yol açmaktadır. Yüz gerdirme ameliyatıyla bütün bu sorunların bir seferde giderilmesi mümkündür. Zor fakat çok tehlikeli olmayan bu işlemde lokal uyuşturma uygulanıyor ve üç saat içinde cerrah deriyi kulakların önünden, arkasından ve çene altından kesiyor, gevşemiş deri fazlasını alıyor, yağ birikintilerini gideriyor, deriyi yeniden dikiyor. Dikiş izleri çene altında ve kulak arkasında saç kıvrımları altında kalıyor. Bu işlem sırasında ve sonrasında çok az acı duyuluyor. 10 gün ile bir ay arasında ameliyatın etkileri geçiyor. Ne var ki altı yedi yıl sonra aynı sorunlar yeniden kendini gösteriyor.
Bu tür ameliyatın erkekler açısından getirdiği bir sorun daha var. Çene üzerindeki deri gerilmek üzere kulak arkasına çekilince bu kez sakallar kulak arkasında çıkmaya başlıyor! Erkeklerin kulak arkalarını da traş etmek durumunda kalacaklarını bilmeleri gerekir.

Yüz Gerdirme Operasyonu Sonrasında 2. Bir Ameliyat Gerekir mi?

Kimi hastalar ameliyattan 7 ila 15 sene sonra yeniden ameliyata ihtiyaç duyarken, pek çok kişide 2. bir yüz germe ameliyatı gerekmez.
Ameliyat İzleri Belli Oluyor mu?

Hayır izler belli olmaz, fakat çok yakından dikkatlice bakılırsa bu ameliyat izleri fark edilebilir bu izleri ortadan kaldırmak için hafif bir makyaj yapılabilir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Derinin yaşlanması ile beraber deri yapısındaki elastik lifler gittikçe azalır, derinin altındaki yağ dokusu iyice incelir. Böylece zamanla çoğalan ve derinleşen yüzdeki kırışıklar ve çizgiler ortaya çıkar. Buna yüzün yaşlanması adını veriyoruz. Yüz germe ameliyatı yaşlanma neticesinde bollaşan yüz derisinin uygun bölgelerden kesilip yüzün yan taraflarından arkaya ve yukarı doğru çekilerek gerilmesi ve fazla kısımlarının kesilerek yeniden dikilmesi durumudur.

yuzgermeAmeliyat Esnasında En Çok Neye Dikkat Ediyorsunuz?

Bilindiği gibi bütün ameliyatların kendine has püf noktaları vardır, yüz germenin de çok önemli püf noktaları söz konusu. En mühim noktalardan biri, yüz mimik kaslarını hareket ettiren yüz sinirinin korunması ve zarar görmemesidir. Sözünü ettiğimiz bu sinir her iki yanakta çok ince dallara ayrılmakta ve derinin altında uzanmaktadır.

Yüz Gerdirme Ameliyatını En Çok Kimler Yaptırıyor?

Estetik ameliyat yaptıranlarla ilgili araştırmalar gerek dünyada, gerekse yur­dumuzda bu alanda doktor ve hasta sayısının hızla arttığını, kadınların erkek­lerden fazla olduğunu, ama erkeklerin sayısının da hiç azımsanmayacak bir düzeye eriştiğini göstermektedir. Örneğin, Fransa’da, estetik müdahale geçiren her on kişiden biri, ABD’nin Los Angeles kentin­de ise üçü erkektir. Türkiye’de bu konuda henüz sağlıklı bir araştırma yapılmış değil. Ancak Hacettepe Üniversitesi’ne estetik müdahale geçirmek üzere başvuranların % 30’unun erkek olduğu saptanmıştır. En çok ameliyatla düzelttirilen organların da kadınlarda burun ve göğüsler, erkeklerde burun olduğu anlaşılmış. Her iki cinsin çabasının da öncelikle güzel, çekici görün­mek olduğu çok açık.

Anladım, Peki Bu Ameliyat Ne Kadar Sürüyor?

Fazla değil, eğer sadece yüz germe ameliyatı yaptıracaksanız 1-2 saat içinde opersyonu bitiriyoruz.

Peki Bu Ameliyat Tehlikeli midir? Yani Kalıcı Bir Hasar Görebilir miyim?

Ameliyatı olmadan önce çok iyi bir araştırma yapın. Alanında uzman, deneyimi, tecrübesi olan uzmanlar tarafından yapıldığında çok fazla bir riski yoktur. Ancak hemen söyleyelim ki her ameliyatta bir risk vardır. Bu riski göze almalısınız. Deri altında kan toplanması, (doktor tarafından alınmalıdır), yüz kaslarının sinirlerine hasar (bu geçici bir hasardır), enfeksiyon, ve anestetik reaksiyonlar, görülebilecek ameliyat sonrası sıkıntılardır.

PAYLAŞ
Yüz Germe Ameliyatı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
  1. nuri mısırlı dedi ki:

    hocam ben 47 yaşındayım ama yüz görüntümün 55 ile 60 yaş arasında olduğunu herkes söylüyor ben yüz gençleştirme ameliyatı olmak istiyorum ne kadar masraf ederim çok fazla geliri olan bir kişi değilim saygılar sunuyorum

  2. rezzan can dedi ki:

    hocam öncelikle size teşekkür ederim bilgileriniz için benim çene kısımlarında sarkma oluştu yüzümde kırışma yok yaşım 55 ne kadar ücret ödemem lazım teşekkürler

  3. taner uysal dedi ki:

    hocam öncelikle bilgileriniz için çok teşekkürler benim sorunum 32 yaşındayım ama 40 yaşında gibi görünüyorum buda beni çok üzüyor.yüz gerdirmek istiyorum bana kaç paraya yaparsınız?

Sayfa başına git