Bakışlarınıza Gölge Düşmesin

Küçük estetik yöntemlerle zamana meydan okuyan güzel gözlere sahip olabilirsiniz.

Bakışlarınızın canlılığı gözleriniz sayesinde çevrenize yayılır. Yalnız zamanla oluşan göz kapaklarındaki düşüklük ve gözaltlarındaki torbalanmalar en güzel bakışlara dahi gölge düşürebilir.

Bakışlarınız güzelliğinizin en önemli yansımasıdır. İnsanlarla göz göze geldiğinizde güzel gözler ve canlı bir bakış, sıcak ve yakın bir iletişim için en önemli unsurlardan biridir. Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu, bu sorunların lokal anestezi ile acısız ve çok kısa sürede nasıl düzeltilebileceğini ve güzel bakışlar yaratan estetik uygulamaların ana hatlarını şöyle anlatıyor:

gozkapagiGöz kapaklarında oluşan deformasyon…

Göz kapağı yaşlanma ile veya genetik sebeplerle çok genç yaşlarda da torbalanabilir, hatta
göz kapağı derisinde torbalanma olmadan yalnızca sarkma veya gevşeme görülebilir.

Göz kapaklarında meydana gelen deformasyon ve sarkık görüntü ile kişi yorgun ve yaşlı görünür. Bu durumun estetik yönden bozuk görüntüye sebep olması dışında, sarkık durumdaki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesi de zorlaşır.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, göz kapaklarına uygulanan estetik cerrahi yöntemidir. Bu operasyonda, alt ve üst göz kapaklarından fazla sarkma ve torbalanmaya sebep olan deri fazlalıkları alınır. Yalnız çıkarılan doku miktarlarının çok iyi planlanması gerekir.

Estetik cerrahi uzmanı Prof.Dr Erol Kışlaoğlu, operasyon esnasında yapılanları şöyle açıklıyor; Estetik göz kapağı ameliyatı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar güçlendirilir. Bu şekilde hem güzel bir görünüm sağlanır hem de kişinin rahat görmesine olanak verilir. Göz kapağı estetiği lokal anestezi ile yapılır, yalnız hastanın isteğine göre ya da başka işlemlerde yapılacaksa genel anestezi altında da yapılabilir. Hastanın belirgin şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar veya hem alt hem de üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama bir ya da birbuçuk saat sürer.

İz kalır mı?

Üst göz kapağında kesi göz kapağının katlanma yerinden yapılır. Üst göz kapağında gizli bir dikiş ve alt göz kapağında kirpik dibinde kendiliğinden kaybolan dikişler vardır. Bu sebeple iz görünmez. Bir de göz kapakları insan derisinde en az iz bırakan bölgelerdendir.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası ödem oluşmaması için göz bir saat kapalı tutulur. Hasta hemen evine gidebilir. Herhangi bir sargı ya da pansumana gerek yoktur. Hasta iki gün sonra banyo yapabilmekte doğal ihtiyaçlarını sorunsuz giderebilmektedir. Dört gün sonra üst göz kapağında ki dikiş alınır. Bu sürede hasta güneş gözlüğü kullanarak günlük hayatına devam edebilir.

Bu operasyon tek başına uygulanırken kaş kaldırma ve yüz germe operasyonları ile birlikte de yapılabilmektedir.

Normal hayata dönüş

Ameliyattan iyi sonuçlar alınır. Nadiren yeniden cerrahi girişim gerekli olabilir. Kişi üç gün sonra işine dönebilir. Göz kapaklarının yeni şekli, yerçekiminden etkileneceğinden kişinin bünyesine göre bazen beş veya on yıl bazen de ömür boyu dayanır.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git