Doğal Kürler ile Saç Bakımı

Saçlarınız donuksa, yıpranmışsa ya da boyalar ve kimyasallardan zarar görmüşse, şimdi daha sağlıklı saçlara kavuşmak  elinizde.  Stil alışkanlıklarınıza dikkat ederek (kırılma olmaması için)  beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yıkama rutininizi değiştirin

Saçınızı her gün yıkıyor musunuz? Kafa derisinin saçlarınızı parlak ve sağlıklı tutmak için ürettiği yağları yıkandığınızda temizlersiniz ve kafa derinizi kurutabilir. Her gün yıkamak yağlı saçlara neden olabilir, çünkü saçlarınızı her yıkadığınızda saç derinizin ihtiyacı olan yağları yıkarsınız. Ve vücut deride yanlış bir şeyler olduğunu düşünerek fazla yağ üretmeye başlar. Bunun yerine bu rutini deneyin;  Saçınızı sadece haftada üç veya dört kez yıkayın. Saçlarınıızın bu rutine alışması bir iki hafta alabilir. Ancak saçlarınız 2 hafta sonra  daha sağlıklı ve canlı görünecektir.

Kremi soğuk suyla durulayın. Sıcak su saçinizi sertleştirir ve kırılmalara yolaçabilir.   Soğuk su ile saç kremini yıkamanız kan dolaşımını artıracağından parlak, canlı saçlar elde edersiniz.

Hepimiz saçlarımızın harika görünmesini isteriz, ancak bazen ne yaparsak yapalım, en pahalı ürünleri bile kullansak saçlarımız istediğimiz yumuşaklıkta olmaz ve hatta dökülür.  Birçoğumuz saç sağlığı için çeşitli kimyasal bileşimler de dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi kullanmaya hazırız. Ancak  kulllanılan kimyasal ürünler malesef fayda sağlamıyor.  İşte tam da bu sebepten doğal ürünlere yönleniyoruz.

Domates şampuanı

Domates suyunun sayısız faydasının yanısıra saç dökülmesine karşı güçlü bir içeriğe sahip olduğu bilimsel olarak da bilinmektedir. Domatesi tüketmek kadar suyunu saç derinizde kullanmanız da faydalıdır.

Birkaç domatesin suyunu sıkarak kullandığınız şampuana ekleyin. Bu karışım, yağlı saçlılar için mükemmeldir. Saçlarınıza hacim ve parlaklık vermek için doğal yöntemlerden faydalanmak kimyasal bileşimlerden çok daha fayda sağlar. Saç dökülmesi, hacim ve parlaklık, kaşıntı ve kepek sorunlarınızın çözümü için bu doğal yöntemi tercih edebilirsiniz.

 

Aloe Vera şampuanı

Aloe vera, kafa derisi üzerindeki ölü cilt hücrelerini onaran proteolitik enzimler denilen maddeler içerir. Aynı zamanda mükemmel bir kremsi yapısı vardır. Saçlarınızı pürüzsüz ve parlak yapar. Saç uzamanızı destekler, kafa derisinde kaşıntıyı önler, kepek sorunuzu çözer ve saçlarınızı sağlıklı hale getirir. Aloe Vera doğanın yatıştırıcı şifacı ürünüdür. Saçların birincil proteini olan amino asit, oksijen, karbon ve az miktarda hidrojen, azot ve sülfürden oluşan keratin desteğini sağlar.  Aloe vera tüy köklerini besleyerek gençleştirir parlaklık kazandırır ve saç kırılmasını önler.

Eşit miktarda aloe vera ve hindistancevizi yağı karıştırın. Sonra saçınıza yedirin. Güçlü, pürüzsüz ve canlı saçlar için mümkün olduğunca uzun süre uygulayın.  Saçlarınızın durumuna göre haftada bir yada iki defa uygulamanız uygun olur.

Bu inanılmaz doğal şampuanlar saç ve kafa derinizdeki iltihaplanmayı azaltacak ve saçlarınızı harika gösterecektir. Saç derinizi temizleyecek, hidratlayacak ve yenileyecektir ve mağazadan satın alınmış şampuanlardan daha iyi bir seçenektir.

PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git